SPALVŲ DŽIAUGSMAS

Projekto autorė  Mingailė Marcinė
Nuotraukų autorius Laimonas Ciūnis
Parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

 

Gyvendami krašte, kuriame spalvingoji vasara neužsibūna ir  ilgus mėnesius aplinkui tvyro pilkuma, trokštame savo namuose kuo ilgiau  išsaugoti šiltojo meto likučius, tačiau bijome drastiškų spalvinių dermių ir remiamės šiuolaikiniuose interjeruose įsivyravusiais ramių ir neutralių tonų derinimo principais. Įprastai interjerui suteikia gyvybės tik kelios spalvingos detalės. Tačiau šiuolaikinės tendencijos tinka ne visiems. Būtent todėl architektė, interjero dizainerė Mingailė Marcinė sukūrė išskirtinius namus žmonėms, kurie troško išsaugoti teigiamą spalvų sukurtą atmosferą.

 

 

,,Pagrindinė projekto užduotis  –  sukurti linksmą, spalvingą ir jaukų interjerą  jaunai, drąsių sprendimų nebijančiai šeimai. Svarbiausias užsakovės pageidavimas –  pritaikyti jos senelio darytus medinius staliukus iš medžio kelmų....“ – pasakoja projekto autorė. Po kelių susitikimų su būsimais namo gyventojais architektei tapo aišku, kad būsto stilistika privalo būti moderni, tačiau su netikėtomis ir neįprastomis detalėmis, kurios suteiktų interjerui  išskirtinumo, o spalvų deriniai ilgainiui nenusibostų ir nebūtų per daug  įkyrūs apsilankiusiam svečiui.

Pirmasis architektės iššūkis – suderinti spalvas.  Tikru atradimu tapo italų baldų gamintojo „Lago“ baldai ir drąsūs jų spalviniai deriniai. Jie puikiai tiko prie projekto idėjos išsaugoti spalvų sukuriamus teigiamus pojūčius. O kas gi geriau nei spalvingame, saulėtame krašte gyvenantys italai gali suprasti spalvų teikiamą džiaugsmą? Pasitelkusi pietietišką požiūrį į aplinką ir  energiją, M. Marcinė sukūrė mūsų krašte neįprastą spalvinę paletę.

 

,,Svetainės lubų detalė – sunkiausia  projekto įgyvendinimo dalis. Sukonstruota  detalė paslepia  patalpoje esantį gartraukį ir kartu tarnauja  kaip įdomus, veidrodžiais ,,užmaskuotas“ svetainės elementas“, – pasakoja architektė

 

Kiekviena namo funkcinė zona turi savitą aurą, kurią jai suteikia tiek parinkti šviesos tonai, tiek interjero detalės. Pavyzdžiui, svetainėje vyraujanti šviesiai mėlyna, žalia bei tikro medžio atspalviai nuteikia raminamai, priartina prie gamtos ir gyvybės, patraukia dėmesį, tačiau nevargina. Gamtos spalvos dar labiau pabrėžiamos, kai atsiduria tarp neutralių pilkų ar baltų atspalvių. Juoda suteikia elegancijos, tačiau šalia kitų  interjere vyraujančių spalvų netampa per daug išraiškinga ir niūria. Akį traukia ir prisėsti kviečia rafinuotas sofos purpuras.

Miegamajame dominuojantys violetiniai ir pilki tonai patalpai suteikia privatumo ir ramybės jausmą, o miegamajam priklausančiame dušo kambaryje esanti spalvinga stiklo blokelių pertvara ir veidrodžio kubeliais nubarstyta siena  rytais suteikia energijos ir verčia nusišypsoti. Toks energijos pliūpsnis lydi ir bendrajame vonios kambaryje. Čia į akis krinta sieninės grafikos darbas: jo dinamiškos detalės suteikia patalpai žaismo, sklaido nuobodulį ir stebina svečius.

 

,,Vonios – ne tokios, kokios mums įprastos:  jose visiškai nėra plytelių. Jas puošia tik piešiniai ir stiklo blokeliai“, – prasitaria M. Marcinė.

 

,,Šis projektas be galo džiugina. Buvo malonu prisidėti prie jo įgyvendinimo. Užsakovai – šiltos, kūrybingos ir spalvingos asmenybės. Jie ir tapo mano kūrybos įkvėpimo šaltiniu “, – apibendrindama pabrėžia projekto autorė Mingailė Marcinė, kuri sukūrė modernius ir spalvingus namus  jaunai ir drąsių sprendimų nebijančiai šeimai.

 

Interjero galerija>>

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“