Suvieniję jėgas, Vilniuje įkūrė SUNAMUS saloną

Nuotraukų autorius Evaldas Lasys

 

Dvi profesionalų komandos ir savo srities lyderės – UAB „Slo Lithuania“ ir UAB „Šviesos technologijos“ – susijungė tam, kad pasiūlytų optimalius sprendimus iš vienų rankų. Taip gimė analogų Lietuvoje neturintis namų automatizavimo ir šviesos sprendimų salonas SUNAMUS.

 


Populiarėja išmanieji namai

Dėl technologijų tobulėjimo ir gausios protingų namų sistemų pasiūlos sparčiai didėja išmaniųjų namų paklausa. Toks namas turėtų būti sukurtas pagal asmeninius žmogaus poreikius, pomėgius ir įpročius, palengvinti kasdienius jo darbus, rutiną. Name įrengta automatika leidžia suprogramuoti daugybę scenarijų arba, spustelėjus vieną ar keletą mygtukų, reguliuoti šilumą, apšvietimą, duris, langus, žaliuzes, garažo vartus.

Kaip pasakoja UAB „SLO Lithuania“ generalinis direktorius Alfredas Babkovskis: „Šiandien galvodami apie nuosavą būstą sprendžiame ne tik jaukumo ir interjero klausimus, bet vis dažniau susimąstome apie jo energinį efektyvumą, eksploatacijos paprastumą ir sistemų saugumą. Tai ir atspindi sumaniojo namo (angl. smart house) koncepcija. Projekto SUNAMUS tikslas – suteikti klientams atsakymus į šiuos klausimus, padėti išmintingai investuoti į technologijas ir nesukti galvos dėl to, kas galėtų suprojektuoti, suskaičiuoti biudžetą ir įdiegti pasirinktą sprendimą kartu su visa elektros sistema.“

UAB „Šviesos technologijos“ vadovas Gintaras Neviera teigia pastebintis, jog daugėja inovatyvių sprendimų komercinėse, administracinėse patalpose ar namuose: „Kasdien bendradarbiaudami su interjero dizaineriais, statybų rangovais, projektuotojais matome, kad vis daugiau vystytojų bei paprastų gyventojų suvokia išmaniojo apšvietimo reikšmę – biure netinkamas apšvietimas gali sukelti akių nuovargį, o namuose lemti slogią nuotaiką. Būtent į šiuos dalykus dėmesį kreipia pasauliniai šviesos sistemų gamintojai, o SUNAMUS dar ir patars, kaip visa tai įgyvendinti, ir suteiks priemones.“

 

 

Gausus asortimentas užtikrina sėkmę

Salonas projektuotojams ir jų užsakovams siūlo visą spektrą garsiausių gamintojų produktų serijų: nuo prabangesnių iki ekonomiškesnių. Atskiruose stenduose rasite „Gira“, „Siemens“, „ABB“, „Schneider“, „Trust“, „Legrand“ ir kitų gamintojų veikiančias demonstracines ekspozicijas. Sunku papasakoti apie visas galimybes – geriau išbandyti patiems. Rekomenduojame tiesiog trumpam užsukti.

Šalia specifinės elektros instaliacinės įrangos salone gausu šviestuvų pavyzdžių. Architektūriniai apšvietimo sprendimai iš „Deltalight“, „Zumtobel“ arba dekoratyviniai „Studio Italia Design“, „Giopato&Coombes“ šviestuvai kiekvienus namus pavers nepakartojamais.

 

 

Salono specialistai, naudodami skirtingų gamintojų produktus, sukuria sudėtingas namų automatizavimo bei apšvietimo sistemas, nes visus gaminius vienija KNX standartas. Prieš daugiau nei 10-metį didžiausi Europos gamintojai sutarė naudoti šį standartą tam, kad prietaisai galėtų veikti vienoje grandinėje puikiai tarpusavyje „susikalbėdami“.

Šalia sudėtingų, iš anksto projektuojamų namų valdymo sistemų čia rasite lokalių sprendinių, skirtų kasdieniam naudojimui. Dėl ištobulėjusių išmaniųjų technologijų atsirado galimybė valdyti namo apšvietimą negriaunant sienų ir neardant laidų (sistema „Philips HUE“ arba „Trust“). Šiomis sistemomis ypač mėgsta naudotis jaunimas – per telefono programėlę kontroliuoja buto apšvietimą ar net muziką.

 

 

Ką galite užsisakyti salone SUNAMUS ?

  • Apšvietimo projektavimas: remiantis norimos apšviesti erdvės parametrais, pateikiama apšvietimo idėja. Klientui suteikiama išsami konsultacija apie apšvietimo scenarijus, jų skirtumus ir funkcionalumą. Apšvietimo idėja projektuojama pagal esamas funkcines zonas, atliekami apšvietos lygių įvertinimo skaičiavimai ir paruošiama sąmata. Prireikus gali būti paruoštas techninis apšvietimo planas.
  • Elektros instaliacija: teikiamos elektros jėgos bei apšvietimo tinklų projektavimo ir instaliavimo paslaugos. Tiekiamos instaliacinės medžiagos bei kabeliniai tinklai, pasirūpinama elektros instaliacijos automatizavimu.
  • Šviesos dizainas ir vizualizavimas: pritaikius apšvietimo sprendimus, parengus apšvietimo projektą ir pasirinkus šviestuvus, jų skleidžiama šviesa atvaizduojama vizualizacijose. Tai padeda klientui pamatyti, kaip atrodys įgyvendintas projektas.
  • Energinio efektyvumo ir atsiperkamumo vertinimas: įvertinamos naujai įrengtos ar jau esamos apšvietimo sistemos, apskaičiuojama investicijų grąža, ekonominis naudingumas.
  • Projektų priežiūra ir palaikymas: atliekami šviestuvų instaliacijos priežiūros bei koordinavimo darbai. Teikiamos rekomendacijos, kaip optimizuoti instaliavimo darbus. Šviestuvai reguliuojami ir priderinami prie kitų interjero akcentų.
  • Elektros instaliacijos, KNX projektavimas: projektuojamos elektros instaliacijos ir išmaniųjų namų sistemos. Elektros tinklų projektas padeda nustatyti reikalingą galingumą, planuoti ir teisingai nutiesti maitinimo ir valdymo kabelius.
  • KNX konfigūravimas, įrengimas, paleidimas: įmonė dirba pagal KNX standartą, kurio galimybės beribės. Įrengia, paleidžia ir konfigūruoja KNX sistemą.

 

 

Specialistų bendradarbiavimo privalumai

Dauguma dizainerių ar interjero architektų savo klientui nori sukurti išskirtinį, patogų gyventi  interjerą. Neretai apribojimų atsiranda dėl specifinių žinių trūkumo, todėl linkstama į paprastesnius, mažiau rizikingus sprendimus. Kompromisas žudo pirminę idėją ir paverčia galimai originalų projektą paprastesniu, niekuo neišsiskiriančiu. Kiekvienam profesionalui ar vartotojui vertėtų kreiptis į savo srities specialistus, kurie, reikiamu laiku įsitraukę į procesą, pavers butą, namą ar biurą išmaniu gyvenimo palydovu.

 

Daugiau informacijos: sunamus.lt
Žurnalas: „Centras“