Interjero dizainerės Eglė Balčiūnaitė-Muntzer ir Jurgita Dragūnaitė
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

Ramybė, modernumas ir estetika – pagrindiniai jaunos trijų asmenų šeimos būsto ingredientai. Šeimininkai pageidavo, kad bute nebūtų jokių sunkių ir trikdančių detalių, kad dizainerės atrastų pakankamai vietos daiktams paslėpti, nes ankstesniame būste jų visuomet atrodė per daug. Interjero dizainerės Eglė Balčiūnaitė-Muntzer ir Jurgita Dragūnaitė nepabūgo pakeisti brėžiniuose numatytų buto pertvarų, pertvarkė patalpas ir atrado balansą, leidžiantį atverti erdvę ir įrengti užtektinai daiktų sandėliavimo vietų.


Vos įžengę pro šeimos buto duris, pastebime, rodos, be galo, be krašto besitęsiantį koridorių, kurio tęstinumo įspūdį dar labiau sustiprina siauru eglutės raštu išklotas gyvybingas medžio parketas ir horizontaliai išdėstytų plytų sienų apdaila, išnykstanti ilgiausios buto sienos tolumoje ties modernia krosnele. Ant sienos kabantys subtilūs sendinto aukso šviestuvėliai ir Artimųjų Rytų raštais išmargintas veidrodis tampa egzotiškos ir mįslingos praeities ženklais, pagyvinančiais didelį sienos plotą. Lygiagrečiai ir šalia baltų plytų sienos įrengtos talpios spintos.

Šalia išraiškingai dekoruotos sienos įtaisyta magiška spinta: veidrodžiais žėrintis jos durų rėmas sudaro įspūdį, kad beribė baltų plytų siena tęsiasi ir į kitą būsto pusę. Priešais esanti spinta išmoningai dera su virtuvės fasadu: žvelgiant iš bendrosios zonos kampo, nuo krosnelės, visa tai atrodo tarsi vientisas, darnus ir neblaškantis tūris. Pilkas virtuvės fasadas papildytas minimalistinėmis, klasikos bruožų turinčiomis tamsaus žalvario rankenėlėmis. Jos puikiai tinka prie kitų istorinio pobūdžio vintažinių elementų, kaip antai jau minėtų šviestuvėlių su veidrodžiu ar svetainės zonoje paklotu šilkiniu pilkai rudu kilimu bei valgomojo šviestuvu.

Antroji virtuvės fasadą pagražinanti detalė – natūralus akmuo, mirguliuojantis tarsi vanduo ir lengvas lyg rūkas. Šiuos vaizdinius atgaivinantis natūralus akmens raštas su tamsių linijų ruožais suteikia pagrindą bute naudoti juodus, tačiau lengvus ir nedidelius akcentus. Taip atrandame atsakymą į klausimą, kaip subtiliai suderinti visus lengvus ir tamsius interjero komponentus, kurių tikrai nestinga būste. Saikingos tamsios spalvos neatsiejamos nuo baldo, šviestuvo ar kito tamsaus gaminio formos, dydžio bei stiliaus. Visi šie elementai glaudžiai susiję tarpusavyje, todėl juodi interjero fragmentai tampa nevarginančiomis, jaukiomis detalėmis: jos šiuolaikiškai atrodo ir suteikia interjerui malonaus kontrasto ir dinamikos.

„Pagrindinis apšveitimas interjere suprojektuotas naudojant LED paletes. Taip išsaugotas lubų aukštis. Kadangi šiems šviestuvams sumontuoti reikia nedaug vietos, lubos nuleistos minimaliai. Kaip ir visuomet, gyventojų patogumui ir jaukumui sukurti kiti apšvietimo scenarijai: valgomojo zonos, virtuvės salos, virtuvės darbo paviršiaus, abipus koridoriaus veidrodžio, šalia miegamojo lovos“, – pasakoja viena iš projekto autorių, dizainerė Eglė Balčiūniaitė-Muntzer, paklausta apie šio projekto apšvietimo sistemas.

Šeimininkų miegamojo zona nedidelė, bet jauki ir šilta. Dar įgyvendinant projektą buvo nuspręsta, kad šeimininkams reikia didesnės drabužinės. Dėl šios priežasties miegamojo dalis buvo sumažinta. Siekiant išsaugoti erdvės pojūtį, miegamajame pasirinktas šiltas, šviesus koloritas. Vienintelis šaltas akcentas – lova, tačiau jos audinio švelnumas, vos pastebima savybė atspindėti šviesą, rausvo aksomo pagalvėlės, romanetės bei smulki, linksma tapetų grafika suteikia kambariui pavasariškos atgaivos ir lengvumo.

Daugiau nuoraukų:

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“