Me2 architects“ – jauna ir ambicinga architektų komanda – Kupiškio miestelyje, senos statybos name esantį 60 m² butą pavertė stilingais, šiuolaikiškais bei jaukiais namais. Jaunos poros noras kardinaliai pakeisti sovietinio laikotarpio būstą ir paversti jį moderniais bei patogiais namais buvo išgirstas ir išpildytas su kaupu.

Pasak architektės Jurgitos Mockutės, šio interjero koncepcija – balta lyg popieriaus lapas erdvė su ryškiais, visose zonose atsikartojančiais elementais. Užsakovė nenorėjo monochrominės spalvų paletės, pageidavo ryškių akcentų. Kadangi tai jaunų žmonių namai, architektei knietėjo sukurti žaismingą ir jaunatvišką būstą.

Pagrindinė interjero projektavimo užduotis – kuo racionaliau panaudoti patalpas. Kaip įprasta senos statybos butuose, pradiniame plane buvo daug atskirų kambarėlių ir gausybė durų koridoriuje, tad ankštą virtuvę nuspręsta sujungti su svetaine ir holu. Taigi, vos įėjus, įtraukia plati erdvė. Norint optiškai nesumažinti kambarių, buvo pasirinktas šviesus sienų koloritas su žaismingomis tamsiomis ar ryškiomis detalėmis.

Vis dėlto senos statybos name architektai susidūrė su daugybe techninių apribojimų (pavyzdžiui, nepavyko įgilinti dušo nuotekų). Tačiau margos juodos ir baltos plytelės puikiai paslėpė dušo pado nelygumus, o baltos sienos praplėtė nedidelės kvadratūros patalpą.

„Me2“ komanda specialiai šiam butui suprojektavo optiškai lengvus baldus: svetainės stalelius ir valgomąjį stalą su plonomis kojelėmis, permatomas kėdes, nemasyvius kabamuosius šviestuvus, o stambius buitinius prietaisus, tokius kaip skalbyklė ir šaldytuvas, paslėpė sienų nišose. Baldai išsiskiria švariomis linijomis. Jie kurti kuo uždaresni, kad erdvės neužgožtų daiktai. Miegamajame stovi vientisi baldai. Lova sujungta su drabužių spinta tam, kad kambarys nebūtų suskaidytas į atskiras dalis.

Interjero galerija >>

Parengė: Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė: Jurgita Mockutė

Projektas dalyvauja konkurse: „Metų interjeras / Auksinė paletė'16"


261