Skype biuras iš geometrinių figūrų

 

Vieta: Stokholmas, Švedija.
Realizacija:
2011 m.
Plotas:
1680 kv. m
Autorius:
PS Arkitektur. 
Fotografijos:
Jason Strong.
Tekstą parengė: Ingrida Kaliukevičiūtė


Kompanijos ,,Skype“ biuras yra įsikūręs pačioje Stokholmo miesto širdyje. Fabrikas pastatytas 1846 m., seniau jame buvo drabužių siuvykla, o nuo 1857 m. – didžiausia Švedijos alaus darykla, gyvavusi iki 1971 m. Kadangi šios gamyklinės patalpos buvo didžiulės, erdvios, aukštomis lubomis, dideliais langais – tikras lofto pavyzdys, todėl jos puikiai tiko jaunai, veržliai ir interaktyviai kompanijai, tokiai kaip ,,Skype“. Palanki architektūra leido projekte numatyti ne tik biurams įprastas patalpas, tačiau  garso bei vaizdo studijas ir kelias poilsio zonas, kuriose galėtų ilsėtis iki 100 darbuotojų.   

 

 

 

Pagrindine biuro stiliaus idėja tapo ne kas kitas, o ,,Skype“ logotipo debesėlis. Abstraktaus dizaino schema čia pasikartoja grindyse ir puikiai derančiame interjere, kurio pagrindiniais akcentais, atsižvelgus į  logotipą, tampa balta ir mėlyna spalvos. Antrinėmis spalvomis pasirinktos oranžinė ir mėlyna, o tai yra kontrastingas spalvų derinys bei tonai, suteikiantys ryškumo, judrumo, gyvybės jaunatviškam kolektyvui, šiuolaikiškai kompanijos ideologijai.  Interjerui buvo parinkti minkšti, spalvingi ir apvalūs baldai, pagal užsakymą kurti tapetai su ,,Skype“ logotipu bei simbolika, dominuojančiomis geometrinėmis formomis, įvairiaspalvės kiliminės dangos. Trikampiai bei  rombai buvo žaismingai taikomi grindų dekoravime ir korpusinių baldų formose bei sudarė šiek tiek schematišką įvaizdį, kurį sušvelnino plastiškų formų baldai, primenantys pripučiamus. Projekto autoriai stengėsi atskleisti ,,Skype“ siekį perteikti komunikaciją kaip naudingą priemonę, padedančią sujungti pasaulį.  

 

 

 

Logotipo debesėlis taip pat interpretuojamas ir šviestuvuose, kurie lengvai nusileidžia virš poilsio zonų geometrinių staliukų bei didesnių, laužytos formos darbo stalų. Apskritimo forma pasitelkiama ir stiklo bei  sienų  dekoravime, taip pat ir tokiose delikačiose detalėse kaip kabliukai, kurios linksmai išmėtytos vienspalvės sienos plokštumoje. Tai ne tik suteikia patalpai dar daugiau žaismingumo, dinamikos, tačiau taip pat atneša neįprasto vaikystės ir vikrumo prieskonio oficialiai aplinkai. Patalpoje augantys augalai paverčia ją artimesne ir gamtai, ir namams bei skatina gerą darbuotojų savijautą, produktyvumą.

 

   

 

Kiekviena erdvė turi savo spalvą, grafinį elementą, medžiagiškumą ar dominuojančias formas. Patalpos atskiriamos viena nuo kitos siekiant paįvairinti aplinką, todėl kiekvienai vis kitos paskirties erdvei sukuriamas individualius įvaizdis, tačiau tai daroma tikslingai. Taip funkcinės zonos nors ir įgauna savitumą, tačiau vis tiek išlieka neatsiejamos visumos dalimi. Visur išlaikomas spalvų žaismas ir abstrakčių formų derinys arba geometrinis sienų ir grindų dekoravimas. Darbo patalpose erdvės atviros, nėra atitvarų skiriančių darbuotojus, todėl sudaromos laisvos galimybės komunikuoti ir bendradarbiauti. Interjero autoriai atmosferą siekė pateikti neutraliai. Pasitelkiama baltos-juodos skalės monochromija, kurioje įterpiamos ryškesnės, subtilios akcento detalės, simbolizuojančios ir minties tėkmę, ir elektronines galimybes.

 

   

 

Kadangi šiame biure yra vaizdo bei garso studijos, todėl tam skirtose patalpose įrengta garso izoliacija, o jų dizainą paįvairina pagal specialų užsakymą kurti laidiniai elementai, kurie dekoruoja sienas taip, tarsi tiesiai iš jos kyšotų laidai, ausinės, USB jungtys ir jungikliai, o visa tai kartu sudaro sieninius piešinius, dekoravimo elementus – kai kurie iš jų yra net su šviesos instaliacija. Tai – inovatyvus ir šiuolaikiškas dekoravimo būdas, kuris tiesiogiai siejasi su kompanijos veikla – informacinėmis technologijomis ir programavimu.

PS Arkitektur suformavo aplinką, tinkančią jauniems, veržliems, inovacijų siekiantiems darbuotojams, kuriems dinamika bei ekspresija yra taip pat svarbūs dalykai, kaip ir švari erdvė, skatinanti susikaupti, produktyviai dirbti. Šiame interjere sutelkta viskas – baltų, pilkšvų tonų gausa užtikrina ramią atmosferą, kurią praskaidrina sodrios detalės bei stilizuoti elementai.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NUOTRAUKŲ GALERIJA:

 
 
 
 
   
 
                             
       
     
                             
             
                             
             

 

Žurnalas: ,,Centras"