Interjero autoriai – Aurėja Šlančė ir Marius Šlančius, www.a3d.lt

Parengė - Agnė Jakubonė

Nuotraukos -Dariaus Gumbrevičiaus

Apšvietimo sprendimams gyvenamojoje erdvėje įtakos turėjo rekuperacinės sistemos vamzdynai, kuriuos reikėjo paslėpti. Svetainėje architektai norėjo išsaugoti maksimalų lubų aukštį, todėl rekuperaciniai vamzdžiai ir jų perėjimai parinkti ne standartiniai, o plokšti. Virtuvėje to padaryti nepavyko, todėl čia lubomis buvo atskirtos virtuvės ir svetainės zonos, o skirtingas lubų lygis paryškintas paslėptomis lempomis.

Užduotis – sukurti išliekamąją vertę turintį interjerą jaunai šeimai.

Architektai Marius Šlančius ir Aurėja Šlančė, dirbantys „A3D“, kuria ne tik privačius ir visuomeninius interjerus, bet ir projektuoja pastatus, projektuoja jų inžinerines sistemas. Ilgametę patirtį turintys architektai sėkmingai dirba ir Lietuvoje, ir užsienio šalyse.

Praėjusiais metais „Metų interjero/Auksinės paletės 2013“ konkurse „A3D“ pristatė keletą interjero projektų. Vienas iš jų – 77 kv. m. viršutiniame daugiabučio bute įrengtas interjeras jaunai šeimai.

Kaip atskleidė architektai, šio interjero užsakovai pageidavo interjero, kuris turėtų išliekamąją vertę, o ateityje butą būtų galima pelningai parduoti. Šį pietinėje pusėje esantį būstą sudaro bendra svetainės, virtuvės ir valgomojo erdvė, du miegamieji ir vonia. Atsižvelgdami į užsakovų pageidavimus, architektai nesivaikė vienadienių mados tendencijų ir sukūrė jaukią, modernią aplinką, panaudodami tokius buto vertę didinančius sprendimus, kaip rekuperacinė sistema, pilna vonios įranga. Įrengta ir atskira dušo kabina, vonia, bidė. Bute turėjo patogiai ir gražiai išsidėstyti visi reikalingi prietaisai, drabužinės, įdėtiniai baldai.

Interjero užsakovai aktyviai dalyvavo kūrybiniame procese, todėl visi jų norai sėkmingai buvo įgyvendinti ir abi pusės – užsakovai bei architektai – gali džiaugtis galutiniu rezultatu.

Svetainė-virtuvė:

„Stengėmės, kad apšvietimas interjere būtų daugiafunkcis, t.y., kad būtų pakankamai šviesu skaityti, tvarkytis, ramiai žiūrint televizorių, liktų tik foninis paslėptas apšvietimas lubose, o romantiškam vakarui su žvakėmis įsijungtų tik LED apšvietimas, įmontuotas balduose“, – pristato architektai Šlančiai.


Gyvenamoji zona:

Būsto šeimininkai pageidavo gyventi šviesiuose namuose, tad architektai šį norą įgyvendino įvesdami tik vieną tamsią grubios tekstūros plokštumą. Ji tęsiasi nuo įėjimo iki virtuvės ir suteikia erdvei ašį, aplink kurią išsidėsčiusios visos patalpos. Šį pietinėje pusėje esantį būstą sudaro bendra svetainės, virtuvės ir valgomojo erdvė, du miegamieji ir vonia.

Vaikų kambarys:

Vaikų kambaryje taip pat vyrauja šviesios spalvos, kurias pagyvina ryškus, spalvotas, originalios formos kilimas bei kitos jaukumo suteikiančios detalės.


Virtuvė ir valgomasis

Interjere architektai M. ir A. Šlančiai daugiau dėmesio skyrė ne spalvoms ir aplinkos marginimui, o derino skirtingus medžiagiškumus: lygų paviršių su grublėtu, šviesų – su tamsiu. Jiems buvo svarbu, kad naudojamos medžiagos būtų natūralios ir turinčios išliekamąją vertę. „Pavyzdžiui, tikro alyvuoto medžio grindys buvo derintos su grubios tekstūros akmenine siena, siekiant išlaikyti ryšį su gamta“, – pristato A. Šlančė, pridurdama, kad per šio buto langus šeimininkai gali gėrėtis nuostabiu miško vaizdu.


Žurnalas: interjeras.LT pataria