Interjero autorė: Audronė Ambrazienė

Nuotraukos: Igorio Petino

Parengė: Agnė Jakubonė

Užduotis – iš seno močiutės buto padaryti jaukų, šiuolaikinį miesto būstą.

Užsakovai nevengia investuoti į senus būstus

Interjero dizainerė Audronė Ambrazienė kuria šiuolaikiškus privačius ir gyvenamuosius interjerus. Ne vieną įdomų interjerą sukūrusi dizainerė nevengia iššūkių, todėl drąsiai imasi ne tik didelių projektų, bet ir kardinaliai, neatpažįstamai pakeičia mažų butų erdves.
Moteris atskleidžia, kad kuriant interjerus mažose ervėse, reikia skaičiuoti kiekvieną centimetrą, o to padaryti negalima, kol neišgriautos sienos. „Tik po sienų griovimo viską matuojame ir skaičiuojame, o kartais atsidengia nenumatytos angos“, – patirtimi dalijasi A. Ambrazienė, pridurdama, kad mažuose senos statybos butuose dažniausiai nieko autentiško nebelieka, išskyrus kapitalines sienas.
A. Ambrazienės teigimu, žmonės jau turi nemažai karčios patirties, susijusios su naujos statybos butais (trūkinėjančios, be garso izoliacijos paliktos sienos, svorio neatlaikančios perdangos ir kt.), todėl pastaruoju metu didėja senos statybos namuose esančių butų paklausa. Žmonės tokius butus įsigyja pigiau, o vėliau investuoja į jų įrengimą. Vieną iš tokių projektų A. Ambrazienė neseniai įgyvendino vos 34 kv. m. bute, Vilniuje.

Senas butas buvo prikeltas naujam gyvenimui

Anksčiau tai buvo senas, užsakovų močiutės butas, su visu jame buvusiu „tarybiniu palikimu“. Buto savininkai jau turi pagrindinį būstą užmiestyje, todėl šį butą jie planavo išnuomoti. Idėja taip ir liko neįgyvendinta, nes vėliau užsakovams šis butas tapo toks mielas, kad nusprendė pasilikti jį sau. Dizainerė atskleidė, kad naujieji savininkai nuo pat pradžių ja pasitikėjo ir viską atidavė į jos rankas, o tai interjero įrengimo procese padėjo išvengti nereikalingo vargo dėl statybinių, techninių ar apdailos sprendimų.
Pagrindinė dizainerės užduotis buvo sutvarkyti buto erdves, atskirti miegamojo zoną, suprojektuoti kuo daugiau spintų įvairiems daiktams. Kad bendroji patalpa taptų pakankamai erdvi, buvo išversta siena tarp koridoriaus, virtuvės ir kambario.
Vos 34 kv. m. bute įrengti atskirą miegamąjį gali tapti tikru iššūkiu, tačiau dizainerė rado sėkmingą sprendimą. Atskirdama veidrodine siena, ji įrengė atskirą privačią miegamojo zoną taip, kad dar liktų pakankamai vietos ir svetainei, ir virtuvei, ir sanitariniam mazgui. Taip sėkmingai perplanavusi nedidelio buto erdves, A. Ambrazienė pakeitė jį neatpažįstamai. Butas tapo jaukus, modernus ir toks, į kurį jo šeimininkai mielai sugrįžta iš užmiesčio.

Siekdama įgyvendinti vieną iš užsakovų pageidavimų – įrengti kuo daugiau vietų daiktams laikyti – dizainerė svetainėje įrengė praktišką sekciją su spintelėmis iki pat buto lubų. Tarp spintelių paliktos kelios nišos su veidrodžiais, kurie tarsi atkartoja miegamojo atitvarą ir vizualiai didina erdvę.

Bute įrengta jauki, šviesi virtuvė, kurioje dizainerė sėkmingai panaudojo miegamajame esantį tapetą su mezginio motyvais. Šis sprendimas šviesiai virtuvei suteikia jaukumo, šilumos įspūdį ir spalviškai puikiai dera su viršutinėmis spintelėmis.

A. Ambrazienė, kurdama interjerus, visuomet daug dėmesio skiria apšvietimo sprendimams, tad ne išimtis buvo ir šis interjeras. Visą apšvietimą ji suprojektavo zonomis, tarsi atskirdama virtuvės, miegamojo, valgomojo, svetainės ir koridoriaus zonas. Zonose, kuriose galima išvengti viršutinio išsklaidytos šviesos šviestuvo, dizainerė naudojo papildomus šviesos šaltinius, pavyzdžiui, sekcijinis LED apšvietimas ir LED juostelė po virtuvės spintelėmis sukuria papildomą jaukumo įspūdį.

Apšvietimas – UAB „Šviesos projektai“

Virtuvė – www.rimasirjonas.lt

Pytelės – www.kapri.lt

Tapetai – www.savex.lt

Šviestuvai – UAB „Švieso projektai“

Kėdės – www.stalai-kedes.lt

Interjero autorės teigimu, mažosiose erdvėse užsakovai dažnai nori atskiro miegamojo, kuriam vos 34 kv.m. bute dažniausiai vietos nebelieka, o miegamuoju tampa tiesiog svetainėje esanti sofa. A. Ambrazienė į situaciją pažvelgė kūrybiškiau ir užsakovų pageidavimą įgyvendino veidrodinėmis sienomis atskirdama mažytę privačią miegamojo zoną.
Veidrodines slankiojančias sistemas šiame objekte dizainerė panaudojo tik dėl to, kad butas išties mažas. „Dažnai veidrodžius interjeruose naudoju ne tam, kad į juos žmonės galėtų žiūrėti, o tam, kad jie visuzaliai didintų erdvę. Kai reikia atskirti tik lovą, šis sprendimas labai patogus. Niekada užsakovai neužsidarys tokiuose miegamuosiuose, kai miegos, o pertvaros skirtos uždaryti tokias zonas tik tuomet, kai užeina netikėtas svečias“, – dėsto A. Ambrazienė.
Šiame minimiegamajame viena siena padengta minkštomis panelėmis, kurios atlieka garso izoliacijos funkciją, apsaugodamos šeimininkus nuo iš už sienos esančio koridoriaus sklindančių garsų.

Mažame bute – mažas vonios kambarys, tad jį dizainerei teko projektuoti galvojant, kaip išnaudoti kiekvieną jo centimetrą. Siekiant vizualiai padidinti erdvę, čia panaudotos šviesios spalvos, veidrodžiai. Be to, vyrauja tie patys pagrindiniai atspalviai kaip ir visame bute, o tai sukuria harmoningo ir vientiso interjero įspūdį.

Tapetai – www.savex.lt

Minkštos sienų panelės – www.rimasirjonas.lt

Grindys – www.gerosgrindys.lt

Sekcija – www.rimasirjonas.lt

Staliukai, minkšta dalis – www.skandinaviskiinterjerai.lt

Žurnalas: ,,interjeras.LT paratia“

601