Šveicarų vonios kambario ekspertė „Laufen“ pasaulyje garsėja savo įspūdingais produktais, sukurtais žymių italų, šveicarų, prancūzų, vokiečių dizainerių. O dabar ši bendrovė vėl turi puikių žinių skandinaviško dizaino mėgėjams. „Vėl“ – todėl, kad prieš keletą metų „Laufen“ jau pristatė vonios įrangos liniją Laufen pro Nordic, prie kurios kūrimo prisidėjo suomių dizaineris Antti Ylisassi. Ji Šiaurės Europos kraštuose, įskaitant ir Lietuvą, tapo vienu iš šio ženklo bestselerių. Įkvėpti sėkmės ir vedami noro įlieti dar daugiau šiaurietiškų atspalvių į savo dizaino paletę, šveicarai ėmėsi dar vieno projekto – šį kartą su Danijos dizaino pažiba Hee Wellingu.


Skandinavijos šalys tradiciškai turi savitą dizaino supratimą, tad kurti naują, šiauriečių vizijas ir naudojimo įpročius atspindinčią vonios įrangos seriją „Laufen“ pakvietė gyvą danų dizaino legendą Hee Wellingą. Dizaineris daugiausia specializuojasi kurti baldus (vien ko verta jo kėdė About A Chair iš kolekcijos About The!), o šį kartą, anot jo paties, jis nusprendė „panerti į gilesnius vandenis“ ir panagrinėti savo galimybes bei jų ribas naujoje srityje.

Hee Wellingas naująją seriją, pavadintą Kompas, kūrė pagal skandinaviškas dizaino išraiškos tradicijas. Aiškios redukuotos formos, tiesių ir lenktų linijų harmonija, teisingai parinktos medžiagos ir funkcionalios detalės – tai pagrindiniai šio dizaino bruožai. Serija ne tik tinka stilingai, kompaktiškai arba šeimos vonios kambario aplinkai, bet ir įtikina vartotoją nepriekaištinga šveicariška kokybe bei protingu kainos ir kokybės santykiu.

Serijoje yra trijų skirtingų dydžių praustuvai: 500 x 360, 560 x 420 ir 600 x 420 mm. Švelnių linkių ir aiškių linijų praustuvus paprasta valyti, nes lengvai pasiekiami visi kampeliai ir nišos. Siauras neaukštas apvadas prie sienos neleidžia vandeniui patekti tarp praustuvo ir sienos. Prie šių praustuvų gamintojas priderino nepretenzingus baltos apdailos baldus, tapsiančius praktiška daiktų laikymo erdve vonios kambaryje. 500 mm pločio versijos praustuvams galima rinktis vienų durelių spintelę. Dvejų durų spintelė – standartinė versija dviem didesnių dydžių praustuvams.

Šalia į sieną montuojamų unitazų, Kompas serijoje yra trys pastatomieji unitazai su tipiško skandinaviško stiliaus bakeliu: vanduo kaupiamas vidiniame plastikiniame bakelyje, kurį gaubia vientisas keraminis gaubtas. Oro tarpas tarp dviejų bakelių apsaugo nuo rasos lašelių kondensavimosi ant bakelio išorės.

Dėl trumpo, vos 500 mm išsikišimo, prie sienos montuojamas klozetas be vandens paskirstymo apvado ypač tinka mažoms erdvėms, svečių tualeto kambariui arba viešosioms sanitarinėms zonoms. Klozetas patrauklus, turi vandenį taupančią 4 litrų praplovimo sistemą.

Tačiau didžiausias visų serijos Kompas unitazų privalumas – jie yra be vandens paskirstymo apvado („rimless“). Vidinė unitazų dubenų geometrija bei vandens nukreipikliai suprojektuoti taip, kad užterštą paviršių efektyviai nuplautų su 4,5 arba 3 litrais vandens. Nors unitazai neturi įprastos briaunos, dėl išmaniai suvaldyto srauto į išorę nepatenka jokie purslai. Svarbiausia, kad, eliminavus vandens paskirstymo apvadą, daug lengviau palaikyti unitazo švarą ir higieną, nes nebelieka vietų, kuriose kauptųsi nešvarumai, bakterijos; visus paviršius lengva pasiekti ir valyti.

Serija sukurta specialiai Šiaurės Europos ir Baltijos šalių rinkoms – tai atsispindi ir kai kuriuose dizaino sprendimuose. Kadangi šiauriečiai gana aukšti žmonės, tad ir jiems sukurti unitazai yra keliais centimetrais aukštesni.

Dar vienas buities tvarkymą bei higienos palaikymą palengvinantis dalykas – itin lengvai numontuojamas unitazo dangtis. Tiesą pasakius, jį galima numontuoti viena ranka, iš kitos rankos nepaleidžiant keramikai pavalyti skirtos šluostės.

Serija Kompas Lietuvos vonios įrangos salonuose ir parduotuvėse turėtų pasirodyti dar šį rudenį. Nekyla abejonių, kad šis skandinaviško dizaino ir šveicariškos kokybės derinys ras kelią ne į daugelio naujakurių širdis ir vonios kambarius.

Daugiau informacijos: Laufen.lt

Interjeras.lt