Išmintingieji sako, kad žmogui būtina perspektyva – jo žvilgsnio neturi riboti aukštos sienos. Tikriausiai dėl to tolių, horizontų šauksmo skatinami, daugelis siekia turėti sodą, sodybą ar bent jau savo kiemą – kad siela ir akys pailsėtų, o mintys išsilaisvintų... Taigi šįkart – apie lauko erdvę, jos įrengimą bei netikėtus sprendimus, kurie pripildys Jūsų poilsio akimirkas naujų spalvų.

Tekstas: Kristinos Noreikienės.

Traukos centras Jūsų kieme

,
,
Vos atšilus orams, iš šiltų ir jaukių namų, iš uždarų erdvių nejučia persikeliame į lauką – nuosavo namo kiemą, sodybą, sodą, o čia traukos centru tampa pavėsinė, terasa ar kita jauki užuovėja medžių, augalų paunksmėje. Neretai ši erdvė virsta savotiška svetaine, kur malonu leisti laiką brangių žmonių apsuptyje, kartais tai – vieta, kur galima „pasislėpti“, pailsėti nuo triukšmo, šurmulio, ramiai paskaityti knygą ar tiesiog pasvajoti.
Sutikite, kad vietai, kur šiltuoju metų laiku praleidžiame daugybę smagių valandų, dera skirti šiek tiek dėmesio, įsirengiant ją taip, kad Jums ir Jūsų svečiams būtų patogu bei malonu. Garsiausi pasaulio gamintojai siūlo gausybę produktų – nuo kilimų iki laužaviečių ar megztų šviestuvų, – skirtų ne tik jaukiai, bet ir stilingai lauko erdvei sukurti.

Poilsio zona lauke – nuo originalių pavėsinių iki žaliuojančių sienelių

Įrengiant lauko erdvę, pirmiausia reikėtų pagalvoti apie pavėsinę, paviljoną ar kitą sprendimą, tapsiantį traukos centru. Štai „Paola Lenti“ siūlo labai įvairius variantus: nuo lengvų, grakščių tentų, apsaugančių nuo tiesioginių saulės spindulių; širmų, suteikiančių erdvei privatumo, padedančių suskirstyti ją į atskiras zonas, iki paviljonų arpavėsinių – kuriančių uždaresnę, stacionarią poilsio ir laisvalaikio zoną lauke.
Susikurti privatumo, jaukumo kupiną erdvę padės ir šiuo metu itin madingos bei populiarios žaliosios sienelės („greeneriai“). Jų esama labai skirtingų – nuo elementarių, rėminės konstrukcijos, su lentynėlėmis gėlėms ar vijokliams, kitiems aksesuarams, žalumynų jūroje skęstančių ir natūraliai į aplinką įsiliejančių „Paola Lenti“ lakuoto plieno sienelių „Greenery“ iki itin dekoratyvių, ažūrinių, tarp kurių – metalo meistrų „De Castelli“ plieninės pertvaros. Jų originali išvaizda sukuriama lazeriu išpjaustant formas, piešinius, ornamentus, įkvėptus gamtos.
Ramybės ir įkvėpimo kupinoms akimirkoms puikiai tiks ir gaivų pavėsį suteikiantys gam. „Paola Lenti“ elegantiški skėčiai, kurių prieglobstyje galėsite jaukiai įsitaisyti su knyga, gardžiu gėrimu ar viliojančiu desertu rankoje.
Kai saulė nusileidžia...

Saulei leidžiantis ar apniukus dangui, šilumos, šviesos ir ryškesnių spalvų aplinkai suteiks lauko šviestuvai. „Paola Lenti“ siūlo šviestuvus, kurių gaubtai dekoruoti iš vienos ar dviejų spalvų siūlų susuktomis virvutėmis. Tai serijos grindų ir stalo, taip pat pakabinamų šviestuvų, kuriuos galima naudoti ir interjerui, ir eksterjerui papuošti. Prie šių – „siūlinių“ – šviestuvų puikiai derės ir „Paola Lenti“ kolekcijos „Sika“ dubenėliai, krepšeliai, lėkštės, dėžutės, kuriais galėsite dekoruoti užkandžių stalą.
Teikiantiems pirmenybę minimalistiniam stiliui, paprastumu alsuojančiai nepriekaištingai elegancijai, siūlome rinktis šviestuvus „Shoji“ bei „Lenta“, skirtus naudoti ne tik lauke, bet ir viduje. Šviestuvą „Lenta“ galima pastatyti ant grindų ir pakabinti.
Sode – ne tik žolės kilimas

,

,

Įsirengiant lauko erdvę, dekoruojant pavėsinę ar paviljoną, galima rinktis iš gausybės aksesuarų, suteiksiančių jaukumo ir žaismės. Štai „Paola Lenti“ pristato itin gausią spalvingų ir dekoratyvių kilimų, skirtų laukui, seriją. Kilimuose vyrauja gamtos įkvėpti raštai bei ornamentai: gėlių, vandens motyvai, dangaus mėlio, jūros, žemės, saulės ir kt. spalvos.

Vazonai gėlėms – tarsi meno kūriniai

,

Lauko gėlės nebūtinai turi augti lysvėse ar darželiuose. „De Castelli“ siūlo gausybę itin originalių vazų bei vazonų laukui, tinkamų ir privačioms, ir viešosioms erdvėms dekoruoti. Tarp jų – diz. Albino Celato, Filippo Pisano, „R & D“, Stefano Dussino ir kt. įspūdingi kūriniai iš metalo – cilindro, gigantiško įprasto gėlių vazonėlio, milžiniško butelio formos ar net prilygstantys tikriems meno kūriniams – skulptūroms.


Vakaronėms prie laužo

Norintiems vasaros vakarus leisti prie natūralaus šviesos ir šilumos šaltinio, siūloma rinktis dekoratyvias, mobilias laužavietes, kurios puikiai tiks Jūsų kiemo erdvei sode, sodyboje ar šalia namų, netgi atvirai erdvei.
Baldai – kaip prieglobstis
Esama baldų laukui, skirtų ne tik prisėsti, pailsėti, bet ir išlaisvinti svajones. Štai inovatyvia ir patrauklia forma išsiskiria dviejų bene labiausiai intriguojančių prancūzų dizainerių – Danielio Pouzet ir Fredo Frety – kabantis kokono formos krėslas-lizdas „Nestrest“ (gam. „Dedon“). Įsitaisę jame, išties prarasite laiko nuovoką ir pailsinsite ne tik kūną, bet ir sielą, mintimis nusikeldami į vaikystės sapnus... Nuo šio baldo originalumu neatsilieka ir kitas diz. Danielio Pouzet kūrinys – krėslas „Swingrest“ (gam. „Dedon“), kuris, tarsi svajonių sūpynės, leis Jūsų mintims skristi...

Paskutinis akcentas
,
,
Ko gi trūksta, kad Jūsų kieme įsivyrautų tikrai vasariška, gyvybės kupina nuotaika? Ogi inkilo medyje! Žinoma, galite jį susikalti ir patys, tačiau gam. „De Castelli“ siūlo rinktis konceptualų, originalios formos namelį čiulbantiems Jūsų „kaimynams“, išsiskiriantį ne tik neginčijamu funkcionalumu, bet ir akį traukiančia estetika. Kad ir ką pasirinktumėte, tegul šiame inkile apsigyvenusių ir į jį kasmet grįžtančių paukščių giesmės džiugina Jus, kaskart primindamos, kad ir vėl, ilgai laukę, atsiduodame vasarai.

Daugiau informacijos: www.idnhome.lt