Kai visas miestas paskęsta jaukioje šventinių lempučių skleidžiamoje šviesoje, kiekvienas pajuntame, jog didžiosios metų šventės jau visai ne už kalnų. Tada puolame ieškoti dekoracijų namams ir iš giliausio spintos kampo traukiame kalėdinę eglutę bei jos žaisliukus. Namų jaukumas tampa pagrindiniu tikslu, o geriausia priemonė maloniai ir pozityviai atmosferai sukurti yra tinkamas apšvietimas. Šis metodas taikomas ir kuriant ypatingą atmosferą prie šventinio stalo. Tad, į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šviesos šaltinius namams šventiniu laikotarpiu?

Šviesos galia

Tinkamai parinktas patalpos apšvietimas reguliuoja ne tik joje esančių žmonių nuotaiką, bet ir kuria bendrą vyraujančią atmosferą. Svarbu akcentuoti, kad visa tai priklauso nuo to, kokia yra skleidžiamos šviesos temperatūra. Biure ar parduotuvėje dažniau parenkamas šalto tono LED apšvietimas, skatinantis mąstyti. Kuo šiltesnė patalpoje šviesa, tuo jaukesnė ir vyraujanti nuotaika bei atmosfera.

Ne veltui artėjant šventėms iš parduotuvių lentynų šluojamos žvakės. Jų skleidžiama šviesa skatina pozityvias emocijas ir padeda susikurti kalėdinę nuotaiką. Visgi, šiandien žvakės dažnai iškeičiamos į šventines lempučių girliandas ar panašius atributus. Populiarėja skirtingų tipų LED šviestuvai. Ir nors šie dažniausiai skleidžia melsvą šalto atspalvio šviesą, šiandien jau galima rasti ir švelnesnį atspalvį turinčių LED šviestuvų. Kaip jų pagalba namuose sukurti šventinę nuotaiką?

Jauki atmosfera namuose priklauso nuo šviesos temperatūros

LED apšvietimas dažniau asocijuojasi su intensyvia balta šviesa, kurios šventiniu laikotarpiu stengiamasi išvengti. Tikra tiesa, šio šviesos diodo šviestuvai dažniausiai skleidžia šviesą, kurios temperatūra siekia net 5500 Kelvinų. Šis rodiklis yra beveik trigubai aukštesnis nei laužo šviesos. Tačiau balta šviesa gali būti kelių tipų: „šiltai“ balta šviesa (žvakės, laužas ar besileidžianti saulė); dienos šviesa (ta, kuri supa mus saulėtos dienos metu) ir „šaltai“ balta šviesa (dažniau naudojamas ligoninėse ar prekybos centruose).

Kiekvienas šviesos tipas skleidžia skirtingą energiją ir kuria vis kitokią nuotaiką. Šventiniu laikotarpiu, dekoruojant namus, labai svarbu, kad pasirinkti LED šviestuvai internetu ar salonuose skleistų malonią akiai šviesą, neerzintų bei nekeltų neigiamų emocijų. Akcentuoti svarbu būtų ir tai, kad LED apšvietimas gali būti naudojamas ir kaip šventinio stalo dekoracija.

LED lemputės virš šventinio stalo

Mažai kur kalbama, kad įprastai kalėdiniam stalui puošti naudojamos žvakės yra kenksmingos žmogaus organizmui. Rasti tai, kas galėtų būti tinkama žvakių alternatyva atrodo pernelyg sunku, todėl šios tradicijos daugelis atsisakyti net negalvoja. Visgi, specialistai rekomenduoja pasidomėti žvakių alternatyva – LED šviestuvais. Kaip šie gali papuošti jūsų šventinį stalą ir padėti sukurti malonią bei pozityvumu dvelkiančią atmosferą?

Nustatyta, kad teigiamas emocijas skatina tinkamai pasirinkto tono šviesa. Šviesos diodo šviestuvai dažnai aplenkiami, bijant, kad pernelyg intensyvi LED šviesa atrodys nejauki ir kels neigiamas emocijas. Todėl svarbu akcentuoti, kad nors dažnai šio tipo šviestuvai nėra reguliuojami, galima rasti ir jaukesnį LED šviestuvo atspalvį. Šią kategoriją kaip tik atitinka vintažinės šviesos diodo lemputės. Šių skleidžiama šviesa siekia 2200 K, o tai yra vos šiek tiek aukštesnis nei žvakės ar laužo šviesos atspalvis.

Tokio tipo lemputes galima įsukti virš šventinio stalo, jos skleis malonią akiai šviesą bei jaukiai apgaubs Kalėdines vaišes. Be to, taip išvengsite rizikos užkliudyti žvakę, siekiant vieno ar kito patiekalo.

Internetinės šviestuvų parduotuvės siūlo platų asortimentą, tačiau dažnai suabejojama ar užsakyti šviestuvai internetu spės atkeliauti laiku. Norint šios dilemos išvengti, pravartu pradėti paieškas kiek anksčiau. Virš šventinio stalo puikiai tiks minimalistiniu stiliumi pasižymintys šviestuvai ar žvakės formos pailgos, lenkta viršūne vintažinės lemputės.

Subtilus šventinio stalo apšvietimas jaukia bei švelnia šviesa leis išsklaidyti neigiamas emocijas ir pajusti gražiausių metų švenčių dvasią.

Daugiau informacijos: ekoliumenas.lt

Interjeras.lt