Artėjant šiltajam metų laikui, žvilgsnis krypsta į langus. Vabzdžiai, perteklinė saulės šviesa, žiedadulkės tuoj bus kasdieniai palydovai. Ką daryti, kad pavasario ir vasaros sezonas netaptų galvos skausmu? Ar grynas oras pro langus ir kokybiškas laikas namuose yra suderinami?


Į namus pro atvirus langus ir duris patenkantys vabzdžiai bei įvairios žiedadulkės kasmet sukelia nemažai rūpesčių, ypač jei šeimoje yra alergiškų žmonių. Vienas pažangiausių būdų išvengti bėdų dėl įkandimų ar įkvėptų augalų žiedadulkių, – antialerginiai tinkleliai, montuojami lango ar durų rėmelyje.

Berlyno alergologiniame centre „Charite“ buvo atliekami moksliniai tyrimai, siekiant išsiaiškinti minėtų tinklelių poveikį gyvenamajai erdvei. Paaiškėjo, kad filtras sulaiko 99,71 proc., o kai kuriais atvejais – ir 100 proc. kietųjų dalelių.

Atsižvelgdama į šiuos rezultatus, apšvietimo bei žaliuzių ekspertė „Ardena“ pristato antialerginius tinklelius „Poll-tex“. „Jie sulaiko labai didelį alergenų (beržų, ambrozijų ir kitų augalų), esančių ore ir besiveržiančių pro langus, kiekį. Tie patys tinkleliai itin veiksmingai saugo ir nuo vabzdžių: 100 proc. užkerta kelią jų migracijai į vidaus erdves“, – pristato „Ardena“ rinkodaros vadovė Ivona Litvinovič.

Ji pastebi, kad labai svarbu pasirūpinti ne tik langų bei durų tinkleliais, bet ir saulės šviesą „įdarbinančiomis“ žaliuzėmis. Rinkos naujovė – energiškai naudingos „Collect&Reflect“ žaliuzės. „Tai – naujos kartos langų uždengimo būdas, leidžiantis panaudoti saulės energiją ir sutaupyti pinigų už šildymą ir vėdinimą. Pasaulyje analogų neturinčias žaliuzes sukūrė Lietuvos mokslininkai. Kaip jos veikia? Kaskart, kai šviečia saulė, gaunama nemokama šiluma, o tai ypač aktualu pavasarį, nes dėl anksti išjungto šildymo būstai gerokai atvėsta. Akumuliuojama saulės šviesa sušildo patalpą. O vasarą, kai spindulių per daug, šviesa atspindima – taip patalpos mažiau įkaista“, – aiškina projektų vadovė Barbara Šafranovič.

Šis naujos kartos išradimas ypač rekomenduojamas pasyviesiems ir A+ energinio naudingumo klasės namų langams, nukreiptiems į pietryčius, pietus ir pietvakarius. Tai gali tapti labai patraukliu sprendimu ne tik norint palaikyti aukštesnę temperatūrą patalpose, bet ir kovojant su pelėsiu. Taip yra dėl produkto sukuriamo oro srauto – papildomai ventiliuojama lango niša. Šiltas, judantis oras džiovina langų kraštus ir taip apsaugo juos nuo pelėsio.

Tiems, kas nenori įsileisti saulės į vidų, patiks išorinės ritininės žaliuzės. „Zip Screen“ – tai unikali, naujos kartos langų uždengimo priemonė, veiksmingai sauganti nuo saulės spindulių. „Zip Screen“ žaliuzės neleidžia jiems patekti į patalpą pro langą, todėl stiklas neįkaista ir šiluma lieka lauke. Šios žaliuzės ne tik atlieka šviesos srauto sulaikymo funkciją, bet ir puikiai apsaugo nuo uodų bei vabzdžių. Išskirtinio tankumo audinys neriboja vaizdo matymo galimybių iš vidaus. „Šis lauko langų uždengimo būdas itin patrauklus žmonėms, galvojantiems apie pasyviuosius ir energiškai naudingus namus. Saulės blokavimas pastato išorėje leidžia gerokai sutaupyti – mažiau pinigų išleidžiama vidaus patalpoms kondicionuoti. Patenkančių spindulių kiekis sumažinamas net 75 proc. Gaminys naudingiausias tais atvejais, kai norima uždengti panoraminius, stumdomuosius langus ir neįstiklintas terasų konstrukcijas. Įmanoma uždengti net ir labai didelius langus, tarkime, iki 5 m ilgio ir 12 m² pločio.

Specialistai rekomenduoja apsvarstyti galimybę įrengti išorinių langų uždangas ankstyvojoje statybų stadijoje. Juk mėgautis geru vaizdu pro langą, nejaučiant varginančios kaitros ir nepageidaujamų vabzdžių gyvenamosiose erdvėse, – vienas iš gyvenimo malonumų.

Daugiau informacijos: Ardena.lt