Šveicarų bendrovė „Laufen“ neseniai tyliai ir kukliai pristatė naują vonios kambario baldų seriją „Base“, kuri ir be reklamos sulaukė didelio vonios kambario specialistų bei vartotojų dėmesio. Tikėtis preciziškos kokybės ir funkcionalumo iš šveicarų gamintojo atrodo savaime suprantama, tačiau viena pagrindinių „Base“ pripažinimo paslapčių – itin tiksliai atspindėtos šiuo metu vyraujančios ryškiausios šiuolaikinio vonios kambario tendencijos. Kokios?


Vonios kambario baldų pasirinkimą diktuoja... keramika

Pagalvoti, kokie baldai stovės vonios kambaryje, reikėtų jau renkantis santechninę keramiką. Vonios kambario ekspertai atkreipia dėmesį, kad pirmiausia vartotojai įsigyja praustuvą, o paskui prie jo derina vonios kambario baldus. „Base“ baldų serija skirta „Laufen“ keramikos bestseleriams iš dviejų kolekcijų: šveicarų dizainerio Peterio Wirzo santūriai stilingos „Pro S“ ir vokiečių dizaino žvaigždės Konstantino Grciciaus elegantiškosios „Val“. Praustuvai „Val“, pagaminti iš naujos receptūros keramikos „SaphirKeramik“, pasižymi ypatingu tvirtumu ir gracingai plonomis sienelėmis. Funkcionali, elegantiška ir inovatyvi keramika gali padėti suformuoti bendrą vonios kambario stilistinę viziją ir lemti svarbiausių jų elementų, tarp kurių – ir baldai, pasirinkimą. „Base“ galbūt nesužavės tipiškos klasikos gerbėjų, tačiau vertinantys subtilią eleganciją tikrai nenusivils.

Vonios kambario dydis nesvarbus. Svarbiausia – galimybė rinktis

Šiandien nėra vieno ar kelių nusistovėjusių vonios kambario dydžio standartų. Svarbiausia – maksimaliai išnaudoti erdvę ir komfortiškai jaustis bet kokio dydžio patalpoje. Vadinasi, kuo vartotojas turės didesnį praustuvų ir baldų matmenų pasirinkimą, tuo lengviau jam bus juos pritaikyti asmeniniams poreikiams. „Base“ serijoje ši idėja įgyvendinta paraidžiui.

Spintelės gali būti su durelėmis arba stalčiais. Spintelės su vienomis durelėmis yra dviejų skirtingų pločių (415 mm ir 470 mmm) bei dviejų skirtingų ilgių (265 ir 325 mm).

Spintelių su dviem stalčiais dydžių asortimentas dar įvairesnis – plotis svyruoja nuo 435 mm iki net 1160 mm, o ilgis – 390 mm ir 440 mm. Į standartinės gamybos programą įtrauktos ir dviejų skirtingų pločių (1160 mm ir 1260 mm) spintelių versijos su keturiais stalčiais.

Įspūdinga ir spintelių fasadų spalvinė gama. Gamintojai siūlo blizgius ir matinius paviršius, o matinių spalvinę paletę sudaro net 39 atspalvių sąrašas.

Vienas veiksmingesnių erdvės taupymo būdų – pakabinamosios spintelės. Ant sienos sumontuoti baldai netrukdo valyti vonios kambario, išlaiko pakankamą svorį ir gali būti kabinami skirtingame aukštyje. „Base“ serija įtrauktos pakabinamosios pusaukštės ir siauros aukštos spintelės su vienomis arba dvejomis durelėmis. Prie spintelių gamintojai siūlo ir keturių skirtingų matmenų spinteles su veidrodinėmis durelėmis ir apšvietimo sistema.

Atrodo, kad viską iki smulkmenų apgalvoję „Laufen“ ekspertai vartotojams paliko išspręsti sunkiausią uždavinį – tinkamai išsirinkti...

Ekonomiška – nebūtinai pigu ar nekokybiška

Šiuolaikiniame vonios kambaryje prabangos sąvoka keičiasi. Šiuolaikinė prabanga neturi būti demonstratyvi. Pirmiausia tai – patogus naudojimas, funkcionalumas ir bekompromisis požiūris į kokybę. Ir nors patys šveicarai „Base“ priskiria ekonominei baldų klasei, kokybės, atsparumo standartų kartelė šioje serijoje užkelta itin aukštai.

Stalčių korpusas pagamintas iš skaidraus, tačiau itin tvirto plastiko, stalčiuose sumontuoti aukštos kokybės smūgius sugeriantys mechanizmai, o spintelių fasadai atsparūs įbrėžimams ir juos lengva valyti. Balduose įmontuota ir moderni, elektros energiją taupanti LED apšvietimo sistema.

Tokios vonios kambario baldų serijos kaip „Base“ nesukelia revoliucijos vonios kambaryje, tačiau pateikia visus reikalingus atsakymus. Čia ir yra jų sėkmės paslaptis.

Daugiau: laufen.lt

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“