Pagrindinė paviršinio vandens surinkimo trapų ir latakų funkcija – surinkti paviršinį vandenį ir nukreipti į nuotekų vamzdyną. Taigi, viena svarbiausių trapo savybių – pralaidumas. Juk nenorime praustis stovėdami vandens klane? Absoliuti dauguma į rinką tiekiamų trapų yra pakankamai pralaidūs. Tol, kol švarūs. Kuo trapas mažesnis ir kuo siauresni nutekėjimo keliai, tuo dažniau tenka jį valyti. Ypač jei trapas yra „sauso“ arba kombinuoto – „sauso-šlapio“ tipo. Nors tokie produktai rinkoje labai paklausūs, jie paprastai neatitinka Europoje ir Lietuvoje galiojančios normos LST EN 1253 dėl sumažėjusio pralaidumo ir didesnės rizikos užsikimšti. Valyti trapą ir sifoną ne visada lengvas darbas: neretai jį sudėtinga išardyti ir pasiekti visas trapo ertmes. Todėl renkantis gaminį itin svarbu patikrinti ne tik jo pralaidumą, bet ir valymo galimybes.


Kuo labiau trapo pralaidumas viršija dušo galvutės vandens pralaidumą, tuo labiau galime tikėtis, kad trapui reikės mažiau priežiūros. „Sauso“ tipo sifono pirkėjai pageidauja dėl klaidingo įsitikinimo, jog šis padės sulaikyti iš nuotekų vamzdyno sklindantį negerą kvapą. Realybėje blogam kvapui sulaikyti pakanka vandeniu užpildyto normatyvus atitinkančio sifono. Pagal LST EN 1253 reikalavimus vandens aukštis sifone turi būti ne mažesnis kaip 50 mm, tada, net esant šildomoms grindims, vanduo išgaruoja per 3–4 savaites. Jeigu trapu nesinaudojama labai ilgą laikotarpį, daug geriau sifoną uždengti mechaniniu dangčiu ir taip sustabdyti garavimą.

Dažnesnė už garavimą vandens pasišalinimo iš sifono priežastis – slėgio svyravimai nuotekų vamzdyne. Jei netinkamai įrengti alsuokliai ar vandens užpildymo aukštis sifone mažesnis nei 50 mm, nemalonus kvapas gali sklisti dėl išsiurbiamo vandens. Šiuo atveju kombinuotas „sauso-šlapio“ tipo sifonas irgi retai pagelbėja, nes jis paprastai veikia, jei yra idealiai švarus. Labai svarbu, kad esant konstrukcinėms galimybėms, būtų montuojamas kuo gilesnis, bet „šlapio“, o ne kombinuoto „sauso-šlapio“ tipo trapas.

Kadangi rinkoje didelis įvairaus dydžio, pralaidumo ir konfigūracijos trapų poreikis, o dėl grindų konstrukcijos ne visada įmanoma sumontuoti optimalaus gylio ir pralaidumo trapus, ACO irgi neapsiriboja vien standartus atitinkančiais gaminiais ir tiekia pažemintas trapų bei latakų versijas, nes vandenį reikia kaip nors surinkti, net jei galimybės ribotos. Visgi tobulu atveju rekomenduojame vadovautis taisykle „kas paprasta, tas efektyvu“ ir taikyti pralaidžius, itin lengvai išardomus ir valomus bei mechaniškai stiprius nerūdijančiojo plieno dušo latakus „Showerdrain C“ su 50 mm vandens patvanka sifone arba ACO „EasyFlow“ trapus su aukšto atsparumo ABS plastiko viršumi ir nerūdijančio plieno grotelėmis.

Mechaninis ir cheminis stiprumas yra ypač svarbi dušo latakų ir trapų charakteristika. Absoliuti dauguma ACO produktų yra gaminami iš nerūdijančiojo plieno arba tvirto ABS plastiko. Kuo kokybiškesnės ir tvirtesnės medžiagos, tuo trapai ilgiau tarnauja, interjero linijos būna tiesios ir malonios akiai. Trapo arba latako grotelės, briaunos bei plyšiai, nesvarbu, ar jie integruoti ir paslėpti, ar išryškinti ir matomi, visada svarbi vonios kambario dizaino detalė.

Taip pat reikia turėti omenyje tai, kad nėra absoliučiai viskam atsparių medžiagų. Net nerūdijantis plienas, kaip ir bet koks kitas metalas, nepaisant pavadinimo, nėra absoliučiai nekoroduojantis, jis tėra atsparesnis korozijai. Veikiant tam tikromis, nors ir retomis, bet ypač agresyviomis valymo priemonėmis, galima paveikti net ir nerūdijančio plieno paviršių. Todėl valant patartina naudoti standartines ir pasiteisinusias priemones, kurios negadina metalinių paviršių.

Suprantama, ilgalaikę vonios kambario estetiką ir reprezentatyvumą labiausiai lemia gaminių kokybė, tačiau be spalvų, raštų suderinimo sunku pasiekti harmoniją. Todėl ACO turi gana platų grotelių, dangčių ir latakų modelių asortimentą, tenkinantį beveik kiekvieno architekto ar dizainerio poreikius. Dėl greito tiekimo termino populiariausi standartiniai latakai, tačiau jie gali būti gaminami ir specialiai pagal kliento pageidaujamą ilgį ir kitus specialius parametrus.

Vokietijos bendrovė ACO Lietuvos rinkoje sėkmingai dirba jau daugiau nei 21-erius metus. Mes esame pasiruošę jums padėti: konsultuoti techniniais ir produktų parinkimo klausimais, ieškoti optimalių sprendimų ir atsakyti į bet kokius jus dominančius paviršinio vandens surinkimo klausimus.

www.aco.lt

Interjeras.lt

443