Interjero autorės Audronė Ambrazienė ir Daiva Pocevičienė
Nuotraukų autorius Kęstutis Kurienius
Teksto autorė Ingrida Kaliukevičiūtė

Saulės spindulių nutviekstas interjeras ir medaus saldumas – pirmoji į galvą šaunanti mintis, išvydus nediduką butą nuomai. Populiarius šiuolaikinio dizaino sprendimus čia išstumia kūryba ir noras spalvomis, faktūromis bei interpretacijomis sukelti jausmą, tarsi aplink tvyro vasara, o koriuose jau kaupiasi iš pievų laukinių bičių suneštas medus.


Interjero dizainerėms Audronei Ambrazienei ir Daivai Pocevičienei pasitaikė reta galimybė – visiška kūrybinė laisvė nustatyto biudžeto ribose. Buto šeimininkai ypatingų estetikos, dizaino ar stiliaus pageidavimų kūrėjoms neturėjo, tad leido kurti laisva valia. Jie žinojo, kad verta pasitikėti profesionalėmis, kurios jau ne kartą įgyvendino savo idėjas jų objektuose. Vienintelis šeimininkės prašymas – nedideliame bute rasti vietos uždarai miegamojo zonai.

Vos įžengus pro duris, kairėje, už slankiosios veidrodžių sistemos, pasislėpusi drabužinė. Joje, be virtinės pakabų, matome talpias lentynas. Priešais lentynas sumontavus rūbų skersinį, sudaroma galimybė susidėti daugiau daiktų, nei palei vieną sieną kombinuojant abi sistemas. Gausiai naudojami veidrodžiai ne tik skaido šviesą, bet ir išplečia erdvę, tampa žaismingais skirtingų formų dekoro elementais. Jų gausu visame interjere: stumdomosios veidrodinės durys, miegamajame dekoratyviuoju tinku išpuošti žaismingi veidrodėliai „saulutės“, atspindintys geltonos spalvos motyvus iš svetainės bei veidrodinės galinės lentynų sienelės.

Kadangi mažoje erdvėje itin svarbu tausoti kiekvieną centimetrą ir taip išdėstyti būsto elementus, kad patalpoje būtų patogu judėti, ergonomiškumas ir erdvės pojūtis čia svarbiausia. Neatsiejamais pagalbininkais, leidžiančiais tausoti vietą, tampa specialiai šiam būstui suprojektuoti balti, minimalistiniai, į akis nekrintantys virtuvės baldai bei iš medžio imitacinės plokštės pagaminta pertvara tarp bendrosios erdvės ir miegamojo. Ji funkcionali iš abiejų pusių: svetainėje įrengta TV zona, pritvirtintos pakabinamosios spintelės, o miegamajame įtaisyta pertvara su lentynomis bei stumdomosiomis veidrodinėmis durimis. Taip padalijus patalpą atsirado papildomos vietos daiktams susidėti ir privačiam miegamajam.

Interjero tematiką, spalvingumą bei faktūriškumą padiktavo šeimininkės pozityvumas: „Šeimininkė labai malonus, nuolat besišypsantis žmogus, todėl džiaugsmą, šilumą bei pasitikėjimą savimi skatinantis buto interjeras labiausiai atspindi jos vidų. Dėl to linksma geltona kartu su korio motyvu savaime įsiskverbė į šį būstą. Tam, kad jis neatrodytų per daug energingas ar erzinantis, geltoni atspalviai atvėsinami šaltesniais baltais ir pilkais tonais. Lygiai tokius spalvų derinius regime natūralioje gamtoje, žvelgdami į gėlių žiedus“, – pasakoja projekto autorės.

Geltona – pagrindinė interjero spalva, o šešiakampių korio akučių geometrinės linijos – interjero apdailos ir net baldų formų bei faktūrų pagrindas. Heksagono raštais išmarginti svetainės tapetai gražiai dera su baro kėdėmis, o lubose korio motyvas tampa šviesos šaltiniu. Iš gipso kartono ir jį laikančių profilių sumontuotos šešiakampio formos nišos dailiai paslepia LED apšvietimą, o jo centre įmontuoti papildomi taškiniai šviestuvėliai gelbsti, kai patalpoje reikia daugiau šviesos.

Neatsiejama idėjos tąsa tampa kavos staliukai bei vonios kambario elementai: sienų bei grindų plytelės, veidrodis virš praustuvo. Prie gamtos šį interjerą taip pat priartina švelnūs medienos tonai bei bendrovės „Scion“ kilimas Mr. Fox, kuriame nerūpestingas lapinas braido po geltoną pievą. Formų ir spalvų pasikartojimas patalpose leidžia išlaikyti bendrą interjero tematiką ir susieti erdves.

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“