Dauguma mūsų prie vonios veidrodžio norėtų pabūti kur kas ilgiau, nei tam turi laiko. Greitas gyvenimo tempas ir įtempta dienotvarkė verčia skubėti, o tai – visų klaidų ir blogybių šaltinis. Štai todėl kyla natūralus siekis kaip galima efektyviau ir kokybiškiau išnaudoti vonioje praleidžiamą laiką. Reikia ypač greitai įvertinti ir jei reikia, pakoreguoti daugybę išvaizdos detalių. O norint visą tai padaryti greitai ir kokybiškai, reikia ne tik didelio vonios veidrodžio, bet ir ypač gero apšvietimo – netinkamai įrengtas apšvietimas gali sukurti daugybę apgaulingų šešėlių arba skleisti akinančią šviesą, kuri sparčiai išvargina akis. Deja, bet įrengiant vonios apšvietimą, neretai daromos elementarios klaidos.Interjero autoriai Simona Heinsohn ir Robin Heinsohn

Didžiausios vonios apšvietimo klaidos:

1. Įrenginėjant vonios apšvietimą galvoti, kad jis nėra svarbus ir galima pataupyti. Jei vonios kambaryje bus per mažai šviesos, labai ženkliai suprastės matomumas žvelgiant į veidrodį. Net jei tokio efekto nepastebėsite iš pirmo karto, jis nuolatos vargins, sukurs nereikalingus šešėlius, skatins įtempti regėjimą ir išvaizdos detales tikrinti po kelis kartus. Tai sukelia bereikalingą nuovargį ir įtampą, o tuo pačiu labai apsunkina kasdienines grožio procedūras, tokias kaip makiažas ar net paprasčiausias barzdos skutimas.

2. Įrengti apšvietimą, kuris tiesiogiai atsispindi nuo veidrodžio. Nuo veidrodžio atsispindinti šviesa akins, o pats vaizdas bus iškreiptas, tad tokio tipo akinantis apšvietimas kaip niekas kitas ypač greitai nuo Jūsų veido pradangins ryto šypsenas. Išvengti tokios blogybės labai paprasta – tereikia naudoti šviestuvus veidrodžio šonuose. Jie sukuria optimalų šviesos pasiskirstymą ir nelieka jokių tiesioginių atspindžių!

3. Siauro kampo šviestuvus virš galvos lubose. Daugelis įsirenginėjančių apšvietimą mano, kad siauro kampo šviestuvas yra puikus sprendimas vonios apšvietime. Klaidinga galvoti, kad šviestuvus bus galima pakreipti į veidrodį ir matyti ryškesnį vaizdą. Tačiau taip sukuriama daug šešėlių ir atspindžių.

4. Naudoti fluorescencines lempas. Jos sukuria šaltą ir net atšiaurių apšvietimą, kuris kliudo vizualiniam komfortui ir taip iškreipia atvaizdą veidrodyje.

5. Įrengti apšvietimą akių lygyje. Tokiame aukštyje esantis apšvietimas iš karto akina ir labai vargina akis. Idealu, kai šviesos šaltinis, apšviečiantis veidą, yra veidrodžio šonuose arba virš veidrodžio.

Apšvietimo salono ELMO vadovas Vytautas Stūglys pataria kaip reiktų parinkti vonios apšvietimą.

√ Įrengti apšvietimą sienų ar lubų nišose. Šis sprendimas tolygiai paskirsto šviesą reikiamoje erdvėje. Tinkamas šviesos paskirstymas yra būtina sąlyga, norint sukurti vizualinį komfortą ir pašalinti akinimą, kuris atsiranda nuo per daug ryškių objektų. Štai todėl nišose įrengtas apšvietimas labai sumažina atspindžius ir prisideda prie regėjimo komforto.

√ Kiekvienoje veidrodžio pusėje įrengti papildomą apšvietimą. Galima rinktis LED šviesos juostas arba LED sieninius šviestuvus. Veidrodžių apšvietimas dažniausiai yra skirtas veido ir viso kūno detalių išryškinimui, kuomet vonioje atliekamos kasdieninės grožio procedūros. Norint vonios veidrodyje kuo geriau matyti visas kūno smulkmenas ir patogiai stebėti, kaip su jomis dirba mūsų rankos, labai svarbu ne tik apšvietimas, bet ir veidrodžio padėtis, nes tai lemia šviesos kontrasto lygį. Jeigu kontrastas yra nepakankamas, matomumas pablogėja ir tampa sunkiau atlikti pasirinktą grožio procedūrą.

Ar Jums teko pozuoti prieš profesionalų fotografą? Atkreipkite dėmesį, kad foto lempos yra išdėstytos iš abiejų fotografuojamo objekto pusių. Kyla klausimas, kodėl? Atsakymas paprastas - taip sumažėja šešėlių kiekis ant veido. Šviestuvai taip pat statomi už objekto, tam, kad pavyktų sukurti minkštą foną. Galima neabejoti, jog fotografai yra apšvietimo meistrai, tad vadovaujantis jų patirtimi panašiu principu turėtų būti įrengiamas ir vonios apšvietimas.

Vieni populiariausių apšvietimo sprendimų veidrodžiams yra sieniniai šviestuvai. Naudojant tokio tipo šviestuvą labai svarbu atkreipti dėmesį į šviestuvo ilgį - jis turi būti nei per ilgas, nei per trumpas.

Mėgaujantis karšta vonia labiausia tinka prislopinto tipo apšvietimas. Naudodami LED apšvietimą, turėsite galimybę kontroliuoti šviesos ryškumą. Su LED šviestuvais labai lengvai nustatysite prislopintos šviesos režimą, kuris padės sukurti raminančią aplinką, leidžiančią atsipalaiduoti po dienos darbų.