UŽDUOTIS – sukurti jaukius, šviesius, žaismingus namus jaunai šeimai.

„Interjerų projektavimo srityje jaučiuosi galinti realizuoti visas kūrybines idėjas ir savo darbą galiu vadinti hobiu, nes tai sritis, kuria domiuosi, mėgstu ir degu“, – taip save pristato architektė Indrė Dorofėjūtė, sukūrusi šį 75 kv. m. buto interjerą.

Šio buto interjeras buvo kurtas jaunai porai. Interjero stilistiką padiktavo patys užsakovai. Mergina labiau mėgsta klasikinį stilių, o vyras labiau vertina modernumą bei mimimalizmą. Suderinti du šiuos, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus stilius, I. Dorofėjūtei buvo viena sudėtingiausių užduočių kuriant interjerą. Vis tik greitai suradusi kompromisą, šio interjero kūrimo procesą autorė gali vadinti tikru malonumu. Patys užsakovai, anot architektės, – stiprų skonio pojūtį turintys žmonės, todėl daug prisidėjo kuriant šį interjerą, kurį architektė vadina komandinio darbo rezultatu.
Interjere (vyro persvara) dominuoja modernus stilius ir klasikinės detalės, išreikštos labai subtiliai. Interjerą šiek tiek sušildo: gipsiniai apvadai aplink lubas bei baltos grindjuostės, klasikinio tipo židinys, lengvos lenktos formos, atsikartojančios balduose, klasikiniai lidpiniai šviestuvo viduje, klasikinio tipo vonios plytelės bei kitos detalės.
Kaip buto interjero išskirtinumą I. Dorofėjūtė pirmiausiai įvardija spalvinius derinius: šviesus neutralus fonas, pagyvintas ryškiomis pilkomis, nespalvotai dryžuotomis ir raudonomis detalėmis. Kaip tūriniai akcentai čia atsirado centrinė svetainės ašis – židinys ir originalus kabantis šviestuvas, kuris išorėje blizgus ir modernus, o iš vidaus šviesus ir išpuoštas klasikiniais gipsiniais lipdiniais.


Svetainėje vyrauja šiltos šviesios spalvos. Siekdama pabrėžti šios erdvės charakterį,
I. Dorofėjūtė panaudojoi pilkus ir raudonus segmentus.

Vienas ryškesnių interjero akcentų čia – ryškus raudonas kubas iš blizgios MDF plokštės su išfrezuotais klasikiniais raštais. Jis tarnauja kaip staliukas, tačiau gali būti panaudotas ir kaip originalus šviestuvas, į jo vidų įdėjus pastatomą šviestuvą.

Dryžuotos rankenėlės yra kaip mini akcentas, atsikartojantis su dryžuoto minkšto gulto svetainėje motyvais. Kabantis šviestuvas išties įspūdingas – išoriškai jis juodas, blizgus ir minimalistinis, o viduje turtingas savo gipsiniais klasikiniais lipdiniais.Koridorius yra išties labai žaisminga šio interjero dalis. Čia kaip akcentas pasitinka ryškus raudonas suoliukas su žaismingu paveikslu virš jo bei linksmas „puzzle“ detalių tipo kilimas.


Virtuvė – šeimininko erdvė, todėl ji itin švarių linijų, minimalistinė,
įrengta būtent taip, kaip jis norėjo. Virtuvė yra bendroje erdvėje su svetaine, todėl ruošiant maistą
visada galima stebėti, kas vyksta svetainėje.


Miegamajame taip pat panaudoti keli turkio spalvos akcentai – pagalvėlės, žvakidės, nuotraukų rėmeliai.

Miegamajame pagrindinis akcentas yra netikėtas spalvų derinys – turkio ir samanų. „Juk retas lietuvis drįsta dažyti miegamajį tokiomis spalvomis. Dažniausias prašymas, kurį girdžiu iš užsakovų, – dramblio kaulo, kreminiai, rusvi atspalviai, o taip norisi, kad žmonės drąsiau eksperimentuotų spalvomis,“ – pasakojo interjero autorė.
Vonios kambarys nei iš tolo neprimena tradicinio vonios kambario. Jame architektė pritaikė tokias detales, kurias labai retai galima atrasti vonios kambaryje, – tai toršeras, foteliukas, romanetės ir kitos detalės.

Interjero autorė: arch. Indrė Dorofėjūtė; VšĮ „In Arch“
Parengė: Agnė Rutkauskaitė
Nuotraukos: Jurijaus Azanovo

Žurnalas: interjeras.LT pataria