• Šviežiausios interjero bei dizaino tendencijos
  • Kelno parodos „IMM 2018“ naujienos
  • Išskirtiniai Frankfurto mugės „Ambiente 2018“ eksponatai
  • Keraminių plytelių mados „Cevisama 2018“
  • Intriguojantis „Salone del Mobile 2018“ anonsas
  • Pats pačiausias konkurso „Metų interjeras’17“ 13-ukas
  • Madų labirintu – savojo stiliaus link
  • Populiarėjantis Black & White interjero stilius
  • Prabangus viešbutis su panorama nuo stogo
  • Kaip upė teka po langais
  • Biuras vidury laukų
 
       
 

Arhitektūros kalba

Teksto autorius:Tomas Milkamanavičius

Pastatai, kad ir kokie jie būtų, labai panašūs į žmones. Visi jie gali būti ekspresyvūs, kuklūs, harmoningi, elegantiški, kartais agresyvūs. Architektūros kalba itin plati, o architektas programuoja savo kūrinius komunikuoti tam tikrus identitetus, funkcijas, patirtis. Projektuotojas tarsi režisierius žaidžia jo galioje esančiomis priemonėmis, kurdamas visuomenę, užsakovą ir pastatų gyventojus praturtinančius naratyvus. Trys iš pirmo žvilgsnio niekuo nesusiję pastatai yra puikūs daugialypės architektūros kalbos pavyzdžiai.
 
       
 

Minimalizmas gamtoje

Teksto autorė: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Stéphane’o Groleau
Vieta: Ogdenas, Kvebekas, Kanada
Realizacija: 2017 m.

Netoli Jungtinių Amerikos Valstijų pasienio ruožo, nuostabioje Kvebeko provincijoje, mažo miestelio pakrašty, ant ežero kranto, stovi žemas šeimos namas. Aukščio čia nereikia, nes visa, ką norima matyti, yra sulig žeme. Erdvus, daugiau nei 400 m² pastatas driekiasi išilgai ežero kranto ir neišnyra pro medžių viršūnes, todėl apie jo egzistavimą prašalaičiai net nežino. Tokią taikią bei ramią vietovę gyventi pasirinkę šeimininkai nenorėjo trikdyti aplinkos, todėl laikėsi nuosaikios estetikos.

 
       
 

Kompaktiškas butas

Teksto autorė: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: foto & mohito
Vieta: Gdanskas, Lenkija
Realizacija: 2017 m.

Neretai vartant dizaino žurnalus į didžiules erdves žvelgiama su pavydu, mat jose taip puikiai atrodo daugelis interjero elementų, netinkančių mažoms erdvėms. Tačiau ir visai ankštas būstas gali atrodyti stilingai ir nestokoti estetikos. Kaimyninėje Lenkijoje įrengtas dviejų kambarių butas – puikus pavyzdys, kaip mažame plote sutalpinti visa, ko reikia, ir dar patraukliai pateikti.

 
       
 

Stiklo ir medžio idealistas

Teksto autorius: Jonas Malinauskas

Lotaringijos regiono sostinėje, žavingame Nansi mieste, fajanso, stiklo ir baldų fabrikanto šeimoje, gimė Émilis Gallé (1846–1904), vienas žymiausių art nouveau periodo taikomosios dailės meistrų. Po filosofijos ir botanikos studijų jis ėmė ruoštis perimti tėvo verslą ir išvyko stažuotis į nedidelį Maisentalio kaimelį Vokietijos pasienyje, jau nuo XVIII a. garsėjusį stiklo dirbtuvėmis. Įsidarbinęs pameistriu, jis nuodugniai susipažino su pažangiomis to meto stiklo pūtimo bei dekoravimo technologijomis. 1876 m. jis perėmė į savo rankas tėvo įmonės vairą ir ėmė taikyti naująsias technologijas…

 
       
 

Keraminių plytelių tendencijos 2018

Teksto autorė: Gintautė Kisieliūtė

Pagrindinės dizaino kryptys, vyravusios pernai, kaip antai marmuras, medienos imitacijos plytelės, balta spalva bei Viduržemio jūros regionų ornamentika puoštos plytelės, džiugins mus ir toliau, tačiau išryškės keletas naujų srovių. Viena didžiausių keraminių plytelių mugių „See you in Valencia. Cevisama 2018“ išskyrė ryškiausias ateinančių metų plytelių dizaino tendencijas.
 
       
 

Kelno baldų paroda “IMM 2018” – hibridai, spalvos ir metamorfozės

Teksto autorė: Rasa Balaišė

Tarptautinių baldų parodų sąraše naujuosius metus tradiciškai pradeda Kelno IMM. Šiais metais paroda vyko sausio 15–21 d. Kaskart tarptautinėse baldų mugėse regėdami gausią pasiūlą, neišvengiamai dairomės naujienų, įdomybių, drąsesnių kūrybos proveržių. Savo ruožtu, nustebinti siekia ir gamintojai, ieškodami naujų išraiškos formų. Tad kokie jų būdai ir principai, kaip kuriamos tos naujienos? Tarptautinės baldų mugės puikiai pasufleruoja atsakymus į šiuos klausimus.

 

 

Žurnalas: „Centras“