• Viešbutis ant vandens
  • Ščecino vasaros teatras
  • Interviu su Kai-Uwe Bergmann (BIG)
  • Interviu su Ramón Esteve
  • IMM 2016 Megatrendai
  • Cevisama 2016 tendencijos
  • Lietuviškas dizainas po vienu stogu
  • Paule Ka fotosesija
  • Laivų dizainas Lietuvoje: galimybės ir iššūkiai
             
         

Ekokapsulė – nepriklausomas mikronamas

Fotografijos: Tomas Manina

Tekstas: Gintautės Kisieliūtės

Mikronamas – tai protingas namas, kuriam energiją teikia saulė bei vėjas. Šis būstas gali būti naudojamas kaip kotedžas, viešbutis, savo paskirtį atliekantis bet kur ir bet kada, arba kaip įkrovimo stotelė elektromobiliams. Ekokapsulė buvo sukurta žmonės, norinties praleisti ilgą laikotarpį lauke: mokslininkams, fotografams, girininkams ar tiesiog turistaujantiems gamtoje. Taip pat tokios kapsulės dėl lengvo transportavimo gali būti naudojamos kaip išsigelbėjimas žmonėms, patekusiems į ekstremalias situacijas, tokias kaip žemės drebėjimo nusiaubtos vietovės, pastogės praradimas dėl stichinių nelaimių.

             
         

Organiška krantinės architektūra

Fotografijos: FG+SG

Vieta: Portas, Portugalija

Realizacija: 2014 m.

Tekstas: Gintautės Kisieliūtės

Plastiška, skulptūriška struktūra – tai tarsi banguojantis, progresyvus bei ritmiškas kompozicijų šokis, virstantis savotiška muzika. Šiuo architektūriniu paminklu buvo perteiktas potraukis jūrai, žemei, jų tiesioginiams ryšiams bei judesiui, atsirandančiam ir nuo vėjo, ir nuo vandens, ir nuo saulės spindulių, mirguliuojančių kontrastų. Šis pastatas – tai lyg kvietimas, skatinimas patirti žmogaus bei jo kūrybos vaisių santykį su gamta ir jos reiškiniais, įkvepiančiais organišką architektūrą.

             
         

Vila šeimai ir draugams

Fotografijos: Alberto Ferrero

Vieta: Montebelluna, Italija

Realizacija: 2015 m.

Tekstas: Gintautės Kisieliūtės

Tarp Venecijos ir Dolomitinių Alpių, Montebelluna apygardoje, įsikūrusi erdvi vila, kurios vietovė yra strategiškai palanki matyti pastatą kaip dvitūrę skulptūrą. Pro namo langus atsiskleidžia du kraštovaizdžiai: iš vienos pusės susisiekimas su miesteliu – gatvė, besidriekianti link jo, kitoje – privatus sodas, toliau virstantis slėniu bei Montello kalvomis. Projekto autorius – italų kilmės architektas bei dizaineris Giorgio Zaetta. Pagrindiniai jo tikslai – atskleisti urbanistinę architektūros pusę natūralioje aplinkoje, nekontrastuojant su ja.

             
         

„Metų interjeras/Auksinė paletė ‘15“ interjerų dvyliktukas pagal CENTRĄ

Jau vienuoliktus metus iš eilės interneto portalas www.interjeras.lt rengia solidžiausią interjerų profesionalų konkursą, kuriuo siekiama skatinti interjero kultūrą Lietuvoje. Konkurso tikslas išrinkti geriausius/įdomiausius 2015 metais realizuotus Lietuvos ir užsienio architektų ir dizainerių privačių, visuomeninių ir biurų interjerų projektus ir skatinti originalius, funkcionalius, tvarius ir profesionalius interjero dizaino sprendimus.

             
         

Retro žaidimai

Vieta: Florencija, Italija

Realizacija: 2003 m.

Tekstas: Gintautės Kisieliūtės

Continentale viešbutis, kurio interjero dizainą kūrė architektas Michele Bonan, yra viename iš romantiškiausių Italijos miestų – Florencijoje. Vietiniams nėra nieko svarbiau už šeimą ir tradicijas, todėl tai, kas sena, bet šiek tiek pamiršta, naudojama mieliau nei kas nauja, modernu. Būtent ši priežastis ir yra atsakymas į tai, kodėl viešbučio interjeras spinduliuoja retro dvasia, karaliavusia 1950 – 1960 m. Čia siekta suformuoti unikalią aplinką, kuri nebūtų tiesiog fantazijos vaisius, o veikiau istoriniais faktais, tautos patirtimi paremta kūrybinė interpretacija.

             
         

Ambiente 2016

Vieta: Frankfurtas, Vokietija

Tekstas: VDA doc. dr. Rūta Būtėnaitė

Ambiente parodoje šalia tradicinių, įprastų interjero bei plataus vartojimo prekių pavyzdžių akivaizdžiai išsiskyrė kelios priešingos ateities dizaino tendencijos. Viena kryptis akcentuoja dizaino demokratiškumą – prioritetas teikiamas prieinamos kainos dizainerių gaminiams, kuriuos gali įsigyti bet kuris eilinis vartotojas. Dominavę Rytų šalių, Japonijos, Taivano (bei įspūdingas Vakarų dizainerių bendrdadarbiavimo su Afrikos amatininkais rezultatų pristatymas) ekspozicijos iškelia dizaino produktus, sukurtus glaudžiai bendradarbiaujant su mažomis amatininkų dirbtuvėmis, nors dar akivaizdžiai turinčius atpažįstamus nacionalinius bruožus, tačiau sparčiai modernėjančius.

             
         

Mūsų dizaino tėvas

Tekstas: Jono Malinausko

Skirtingai nuo daugelio dailės žanrų, nuėjusių ilgą ir vingiuotą evoliucijos kelią, pirmieji dizaino daigai suvešėjo Lietuvoje tik tarpukario metais, o visuotinai pripažinta meno šaka tapo praėjusio amžiaus 5 – 6-ajame dešimtmetyje kelių ryškių kūrybiškų asmenybių dėka. Be abejo, svarbiausias vaidmuo jų tarpe priklauso skulptoriui, juvelyrui, dizaineriui Feliksui DAUKANTUI (1915 – 1996), kurio gimimo šimtmetį minėjome pernai. Per tris pedagoginio darbo dešimtmečius Felikso Daukanto paruošti dizaino specialistai – ką jie bedirbtų, kokioje pasaulio šalyje begyventų, visuomet prisimins ir vertins profesoriaus indelį į profesnį tapsmą ir nesidrovėdami vadins jį Dizaino tėvu.

 

Žurnalas: ,,Centras"