• Interviu su dailininku Andriumi Miežiu: „Paveikslas – vizualinis vitaminas“;
 • Stiklo menininkas Remigijus Kriukas: „Kol gyvas būsiu, bandysiu įrodyti, kad stiklas – prabangiausia medžiaga“;
 • „Vasaros pievų medus“;
 • „Niujorkas Vilniuje“;
 • „Individualumo apraiška“;
 • „Vandens surinkimo trapai ir latakai“;
 • „Įkvepiantys dekorai“;
 • „Trys nepakeičiami sprendimai namams: subalansuota pavasariui“;
 • Vidaus apdailos ekspertas A. Ročinskas: „Apdailos specialistų yra daug, bet mes esame geriausi“;
 • „Problemas sprendžiančios technologijos“;
 • „Natūralaus molio tinkas – paprastumo ir prabangos sinergija“;
 • „Pagrindinis virtuvės įrankis – du viename“.
 
 

„Paveikslas – vizualinis vitaminas“. Interviu su dailininku Andriumi Meižiu

Kretingoje gyvenantis ir kuriantis dailininkas Andrius Miežis – žmogus, kuriam pastaruosius dvidešimt metų jau nekyla klausimas, ar kūryba yra jo kelias. Kaip pats sako, nežinau, ar mano gyvenimas galėtų būti dar geresnis. Jis įsitikinęs, kad jo darbai yra skirti žmogui, „turinčiam vaiką širdyje ir kosmosą galvoje“. Per dieną menininkas skiria mažiausiai aštuonias valandas darbui, o kūrybinės inspiracijos dažniausiai susigeneruoja pačiu netikėčiausiu būdu – kartais iš gamtos, kartais – iš žmogaus.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio A. Meižio archyvo

 
       

 

Stiklo menininkas Remigijus Kriukas: „Kol gyvas būsiu, bandysiu įrodyti, kad stiklas – prabangiausia medžiaga“

Stiklo menininkas Remigijus Kriukas gyvena ir kuria Panevėžyje. Jis ištikimas ne tik savo profesijai, bet ir Lietuvai – menininkas, daugybę kartų verbuotas kurti užsienyje, nesusvyravo. Jam svarbu puoselėti darbo su stiklu tradicijas savoje šalyje ir savais kūriniais džiuginti visą pasaulį. Prieš aštuoniolika metų nusprendęs įkurti meninio stiklo studiją „Glasremis“, niekada nesigailėjo.

Tekstą parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukų autoriai Aleksandras Sidorenko, Algimantas Aleksandravičius

 

 

„Vasaros pievų medus“

Saulės spindulių nutviekstas interjeras ir medaus saldumas – pirmoji į galvą šaunanti mintis, išvydus nediduką butą nuomai. Populiarius šiuolaikinio dizaino sprendimus čia išstumia kūryba ir noras spalvomis, faktūromis bei interpretacijomis sukelti jausmą, tarsi aplink tvyro vasara, o koriuose jau kaupiasi iš pievų laukinių bičių suneštas medus.

Interjero autorės Audronė Ambrazienė ir Daiva Pocevičienė
Nuotraukų autorius Kęstutis Kurienius
Teksto autorė Ingrida Kaliukevičiūtė

 
 

„Niujorkas Vilniuje“

Užantlantėje įsivyravusi loftų mada – jau ne naujiena, tačiau Lietuvoje ji tik atranda savąją nišą. Tai vyksta ne tik dėl spartėjančio teritorinės urbanizacijos proceso, bet ir dėl šviežio – šiuolaikiško ir globalaus – požiūrio į būsto stilių. Gyvenant, augant ir kuriant betono, metalo bei šviesų džiunglėse norisi jaustis patogiai, todėl įprastos aplinkos atspindžiai būste suteikia galimybę nepajusti sunkaus atotrūkio tarp namų ir miesto pasaulių.

Interjero autoriai „Me2architects“
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Teksto autorė Ingrida Kaliukevičiūtė

 
       

 

„Individualumo apraiška“

Viena didžiausių iššūkių interjero dizaineriams – sukurti šeimos namus, kuriuose kiekvienas narys rastų ramybės kampelį bei savo tapatumo ženklų. Tuomet tikslingai įvykdyti užduotį ir skrupulingai parinkti interjero detales padeda glaudus bendravimas su klientais. Kokie gi namai gimsta, kai derinamos kelios stilistikos ir, regis, skirtingos idėjos?

Interjero autoriai „NOI interjero dizainas“ (Aistė Mickevičienė ir Dovilė Mikaliūnaitė)
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

 

 

„Vandens surinkimo trapai ir latakai“

Estetinę kokybę lemia ne tik dizainas – spalvų ir formų dermė, bet ir naudojamų medžiagų bei įrenginių tvirtumas. Pasitaiko, kad mechaniškai silpnos latakų arba trapų grotelės išlinksta, briaunos praranda tiesias formas, kampai išsiklaipo. Tada nukenčia bendras pastato interjero įvaizdis. Juk projektuodami ir įrengdami vonios kambarį tikimės, kad ir po penkerių ar dešimties metų jis vis dar atrodys kokybiškai ir estetiškai patraukliai?

 
 

„Įkvepiantys dekorai“

Lietuvos dizaineriams ir baldų gamintojams pristatoma nauja baldinių plokščių ir stalviršių kolekcija, įkvėpta klasikinių gamtos motyvų ir šių dienų modernizmo apraiškų. Ši kolekcija skirta ne tik profesionalams, jos paskirtis – pažadinti kiekviename iš mūsų slypintį įkvėpimą kurti ir nuolat ieškoti naujų interjero sprendimų.

 

 

Žurnalas: „Interjeras.LT pataria“