• Vietoje šiukšlyno – futbolo stadionas
  • Naujas Liepojos vandens parkas
  • Besišypsantis bendrabutis
  • Kelių policijos pastato viražai
  • Kaimynystė bendraujantiems
  • Melsvi viengungio apartamanetai
  • Iš Alpių istorijos
  • Istorija per šviesą
  • Sunkus kelias į modernizmo viršūnes
             
         

„Mies Arch 2017“ finalininkų penketukas

„Mies van der Rohe“ apdovanojimai teikiami jau nuo 1987 m. Barselonoje (Ispanija). Laimėtojus renka Europos Sąjungos šalių architektų asociacijos bei dar 1983-iaisiais įkurta „The Fundació Mies van der Rohe“ organizacija – šio konkurso iniciatorė. Konkurso esmė – atkreipti dėmesį į architektūrą kaip į lėtą procesą, kuriam įtaką daro socialiniai, politiniai bei ekonominiai pokyčiai. Apdovanojimais norima parodyti architektūros koncepcijos kaitą. Taip pat siekiama sukurti bendradarbiavimo ryšius tarp specialistų iš skirtingų šalių, paremti jaunus talentus, rasti verslo galimybių ir galiausiai įvertinti išskirtinę, estetišką, kokybišką, technologiškai ar konstrukciškai pranašią architektūrą. Žurnalas „Centras“ pristato jums 5 objektus, kurie varžosi dėl pagrindinio konkurso nugalėtojo titulo.
             
         

Lietuviška architektūra, nominuota prestižiniam „Mies van der Rohe“ apdovanojimui

Fotografijos: Juozo Kamensko
Vieta: Latvija
Realizacija: 2015 m.
Tomo Milkamanavičiaus interviu

„Vila Kopose“ – objektas, išsiskiriantis subtilia modernumo ir tradicijų pusiausvyra. Dabar dauguma architektų net nesivelia į tokią pavojingą temą. Juk kurti šiuolaikiškus pastatus yra víena, o kurti juos semiantis inspiracijų iš tradicinės regiono architektūros – visai kas kita. Kaimynės Latvijos pajūryje stūksantis aštriabriaunis, tačiau švelnus ir minkštas tūris kalba apie šimtmečius tobulintų technologijų ir globalios šiuolaikinės architektūros tandemą. Priėmę, tiksliau, patys sau metę iššūkį, architektai Aidas Kalinauskas ir Vaidas Tamošiūnas darbą atliko meistriškai. „Vila Kopose“ buvo nominuota prestižiniam Mies Van Der Rohe apdovanojimui, kurio laimėti dar kol kas nepavyko nė vienam Lietuvos architektui. Toks įvertinimas yra puiki proga pakalbėti su Archispektro komanda ne tik apie šį objektą, bet ir apie visą jų kūrybą.

             
         

Lietuviško konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė‘16“ vienuoliktukas

Dvyliktus metus iš eilės rengiamas solidžiausias interjerų profesionalų konkursas, kuriuo siekiama skatinti interjero kultūrą Lietuvoje. Iki šiol konkurse jau dalyvavo per 250 architektų ir dizainerių. Vertinti buvo pateikta daugiau nei 1000 darbų. Įteikta 90 „Auksinių palečių“ – interjero dizaino „Oskarų“. Bendras visų metų prizinis fondas viršijo 60 000 eurų . Pagrindinių 3 nominacijų nugalėtojai kasmet vyksta į turiningas keliones. Konkurso tikslas – išrinkti geriausius ir įdomiausius 2016 metais įgyvendintus Lietuvos ir užsienio architektų bei dizainerių privačių, visuomeninių ir biurų interjerų projektus, skatintioriginalius, funkcionalius bei tvarius interjero dizaino sprendimus.

             
         

Restoranų ir barų dizaino apdovanojimai

„Restaurant & Bar Design Awards“ („Restoranų ir barų dizaino apdovanojimai“) – tai kasmet nuo 2008-ųjų vykstantis tarptautinis konkursas, kurio laimėjimas reiškia prestižą ir pasaulinio lygio pripažinimą dizaino srityje. Pagrindinė besivaržančių interjerų kryptis – visuomeniniai projektai, susiję su maistu bei gėrimais: restoranai, kavinės, užkandinės, barai. Konkursu siekiama pastūmėti projektų autorius ieškoti naujų, unikalių sprendimų, juos viešinti ir paskatinti mainytis idėjomis. Kasmet išrenkama apie 40 išskirtinių projektų. Jų kūrėjai apdovanojami prašmatnioje puotoje Londone.
             
         

Cevisama 2017. Keraminių plytelių tendencijos ’2017

Tekstą, remiantis ASCER medžiaga, parengė Gintautė Kisieliūtė

Vasario 20–24 d. Ispanijoje, Valensijos mieste, jau 35-ajį kartą vyko viena populiariausių tarptautinių keramikos mugių „See you in Valencia. Cevisama 2017“. Renginyje patys žymiausi keraminių plytelių gamintojai pristatė savo produktus, naujausias tendencijas, karščiausias naujienas ir perdavė idėjas susirinkusiems architektams, dizaineriams, dekoratoriams bei kietiems specialistams. Pagrindinės dizaino kryptys, vyravusios pernai, tokios kaip marmuras, medienos imitacijos plytelės, balta spalva bei Viduržemio jūros regionų ornamentika puoštos plytelės džiugins mus ir toliau, tačiau išryškės keletas naujų srovių. Viena didžiausių keraminių plytelių mugių „See you in Valencia. Cevisama 2016“ išskyrė pagrindines ateinančių metų plytelių dizaino tendencijas.

             
         

Treji metai Lietuvos Dizaino forume

Interviu su LDF direktore Audrone Drungilaite

Lietuvos dizaino forumas (LDF) – tai 2006 m. įsteigta nevyriausybinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas – skatinti platesnį dizaino naudojimą kasdieniame gyvenime. Asociacijos statusą turintis LDF šiuo metu vienija daugiau nei 30 narių, 12 metų rengia festivalį „Dizaino savaitė“ ir jau šeštus metus iš eilės teikia Lietuvos dizaino prizo „Geras dizainas“ apdovanojimus, kuruoja parodas užsienyje ir skleidžia žinią apie lietuvišką dizainą.

 

Žurnalas: „Centras“