• Ekologiškas namas
  • Biuras keturiems metų laikams
  • Solidus interjeras šeimos verslui
  • Butas nuomai paplūdimyje
  • Amžinojo miesto viešbutis
  • Viešbutis – galerija
  • Žalvaris, stiklas ir elektronika
  • Archifest - šokis lietuje
 
       
 

Architektūra švenčia

Teksto autorius:Tomas Milkamanavičius

Baigėsi kasmetinis pasaulyje pirmaujančios architektūros platformos Architizer rengiamas „A+“ konkursas. Sulaukta daugiau nei 5 000 dalyvių paraiškų iš daugiau kaip 100 pasaulio valstybių. Dalyviai varžėsi 102 skirtingose pastatų kategorijose. Nugalėtojus rinko komisija, sudaryta iš žinomų architektų, dizainerių, muziejų kuratorių, mados ir žiniasklaidos pasaulio atstovų, tokių kaip Troy Conradas Therrienas, Keely Colcleugh, Felixas Burrichteris ir Cynthia Rowley. Architizer architektūros platformos vadovas Marcas Kushneris apie renginį atsiliepė neslėpdamas džiaugsmo dėl tokios gausos puikios architektūros vienoje vietoje: „A+“ konkursas – tai daugiau nei vakarėlis. Jis reprezentuoja momentą, kai turime atsistoti ir pagerbti savo meną, įvertindami transformacinį vaidmenį, kurį architektūra atlieka visų mūsų gyvenime.“ Dėl nugalėtojų gausos visų jų aptarti nėra galimybės, tačiau yra trys įdomūs darbai žemaaukščių biurų pastatų kategorijoje, kuriuos norėčiau paanalizuoti plačiau.

 
       
 

Mūsų darbas pilyje

Teksto autorius: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Chris Terry
Vieta: Cirencester, Jungtinė Karalystė
Realizacija: 2016 m.

Biuras pilyje – skamba kiek neįtikėtinai, o dar stipresnį įspūdį sukelia interjero išskirtinumas. Nedideliame miestelyje įsikūrusi sėkmingai veikianti bendrovė money.co.ukatnaujino ir praplėtė savo valdas didžiulėje senovinėje pilyje. Seniau tik dalį pastato užėmusios patalpos dabar driekiasi per visą plotą. Komandą sudaro energingi, jaunatviški, kūrybiški, šmaikštūs žmonės, mėgstantys ironiją, originalumą ir nebijantys šokiruojančių elementų, kuriuos inicijavo įmonės įkūrėjas Chrisas Morlingas. Būtent todėl įvaizdžio formavimo bei dizaino studija Interaction ėmėsi šio projekto su didžiuliu polėkiu, o šiemet visuomenei pristatytas biuras sulaukė daugybės dėmesio.

 
       
 

Erdvės dramaturgija

Teksto autorius: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Tobiaso Colzo / Smartvoll
Vieta: Salzburg, Austrija
Realizacija: 2015 m.

2013 m. architektų studija Smartvoll tapo tarptautinio, plačiai reklamuoto konkurso, skirto Panzerhalle lofto projektui, nugalėtoja. Jų pasiūlytas dizainas patraukė savita erdvės dramaturgija bei savotiškomis tūrinėmis paieškomis, originaliais atradimais. Dviejų aukštų apartamentuose nepamiršta klasikinė lofto ideologija, tačiau ji buvo unikaliai interpretuota daugybe aspektų, o gautas rezultatas pranoko bet kokio standartinio būsto įvaizdį. Savo architektūrinius gebėjimus bei talentą projekto autoriai pritaiko ne išorėje, o interjere, kuriame gyventojai praleidžia marias laiko.

 
       
 

Kultūrinės erdvės atgimimas

Teksto autorius: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Adrià Goulos
Vieta: Barselona, Ispanija
Realizacija: 2016 m.

Projektas Sala Beckettskirtas teatrui, eksperimentams, ugdymui. Dizaino tematikos autoriai – architektai Ricardo Floresas ir Eva Prats. Pagrindinė jų idėja buvo išsaugoti, atskleisti kultūrinį pastato palikimą ir, pritaikius modernios estetikos elementus, sukurti įkvepiančią, dinamišką atmosferą, tinkančią kūrybiškiems žmonėms. Meninę erdvę, kurią sukūrė architektūros studija Flores & Prats Architects, galima apibūdinti kaip gyvybingą, spalvingą ir išsaugojusią stebėtinai tvirtą ryšį su istorija, atsiskleidžiančia per pastato restauravimo būdą. 2011 m. Flores & Prats Architects laimėjo viešą dizaino konkursą ir pradėjo ilgas stilistines derybas su užsakovais.

 

 
       
 

Šmaikštusis high-tec‘o pranašas

Teksto autorius: Jonas Malinauskas

Be šios pavardės negali apsieiti nė vienas pasakojimas apie Italijos ir visos Europos XX a. dizaino istoriją. Be abejonės, žmogų, nuėjusį ilgą kūrybinį kelią, įgyvendinusį daugiau nei 360 projektų ir pelniusį net 9 prestižinius Auksinio skriestuvo apdovanojimus (paskutinį – už viso gyvenimo nuopelnus dizainui), buvo verta paminėti mūsų žurnalo „Dizaino istorijos“ skyrelyje gerokai anksčiau. Bet yra taip, kaip yra, ir šiandien mes pristatome skaitytojams Achille’į Castiglioni (1918–2002) – vieną iškiliausių ir originaliausių Italijos dizaino meistrų.

 
       
 

Lietuviško dizaino kelionės

Teksto autorius: Lietuvos dizaino forumas

Birželis – bene aktyviausias vasaros mėnuo Lietuvos dizaino forumo projektų kalendoriuje. Birželio 1–4 d. net 10 jaunųjų dizainerių reprezentavo mūsų šalį Berlyno festivalyje „State of design“. Birželio 8–15 d. dar viena jungtinė Lietuvos šiuolaikinio dizaino paroda „Sun&Shadow“ pristatyta egzotiškame Izraelyje. Vilniaus miesto gyventojus bei svečius susipažinti su Baltijos jūros regiono šalių dizaino pavyzdžiais Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje kvietė tarptautinė keliaujanti paroda „Roundabout Baltic“.



 

Žurnalas: „Centras“