• Vanduo ir gyvenimas: Neris sugrįžta pas žmones
  • Įspūdingiausi namai iš Lietuvos ir pasaulio
  • Dizaino kelionės
  • Lauko baldų apžvalga: „Isaloni ‘2017“
  • Santechnikos mados „ISH ‘2017“
  • Konkursas „Geras dizainas ‘2017“
  • La dolce vita
  • Individualaus vonios kambario tendencijos
  • Architektūros robinzonai grįžta kurti į salą

 

 

 
       
 

Vilnius vėl pasiilgo upės

Teksto autorius:Matas Šiupšinskas

Vilnius laikas nuo laiko pasiilgsta upės. Tiesiog ima ir vieną dieną visas šis ilgesys ištrykšta į eterį, užtvindo žiniasklaidą ir net iki televizijos atvilnija. Kadangi tai vyksta reguliariai, galime imti ir padaryti trumpą šios meilės istorijos išklotinę. Vilnius su Neries upe santykiauja jau senokai, tačiau Vilnelei įtekėti į miesto gyvenimą sekasi kur kas sklandžiau nei Neriai. Galbūt dėl to, jog ties Vilnele gyvena „dailioškininkai“, jos pakrantėje galima rasti vieną kitą barą bei visokių spalvingų gyventojų. Verta pastebėti, jog impulsyvus dėmesys upei sugrįžta kas kelerius metus ir, man regis, yra susijęs tiek su gamtos virsmais, tiek su politinio gyvenimo ciklais.

 
       
 

Upė grįžta į miestą

Teksto autorius: Martynas Marozas

Ilgus metus vykusios diskusijos apie Neries krantinės sutvarkymą virsta realiais darbais: per dvejus metus suremontuotas visas dešinysis upės krantas ir pradedama remontuoti paskutinė kairiojo kranto atkarpa, kad vilniečiai ir miesto svečiai galėtų saugiai ir patogiai vaikščioti prie upės, sportuoti ir ilsėtis pamėgtose krantinės vietose. Neries upė yra vienas pagrindinių miesto struktūros elementų, kuris jungia skirtingas Vilniaus bendruomenes, miesto istorinės raidos, ekologinius ir urbanistinius sluoksnius. Todėl Vilniaus miesto savivaldybė užsakė ir SĮ „Vilniaus planas“ parengė Neries krantinių atnaujinimo techninį projektą, kuriame atsispindi skirtingų Neries pakrantės teritorijų̨ svarba, siekiamas charakteris, prioritetai bei naudotojų poreikius atitinkantys sprendiniai.
 
       
 

Šių dienų Nojaus arka

Teksto autorius: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Olo Studio, Jakubo Certowicziaus
Vieta: Lenkija
Realizacija: 2015 m.

Žavinga architektūra, atsiradusi kaimyninės Lenkijos landšafte, stebina savo originalumu, struktūriškomis formomis, gebėjimu aštriomis briaunomis prisitaikyti prie plastiško peizažo. KWK Promes ir Roberto Konieczny suprojektuota arka – tai ne tik įdomus pastatas. Tai yra architektūra bei interjeras, pasakojantys apie didžias vertybes, slypinčias kiekvienoje pasirinktoje formoje, apdailos medžiagoje ir balde. Kai priežastys yra grindžiamos ne vien estetine, bet ir moraline verte, architektūra įgyja daugiau prasmės, sustiprina žmonijos kūrybinį potencialą.

 
       
 

Vaizdinga interjero baladė

Teksto autorius: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Hey! Cheese
Vieta: Taivanas
Realizacija: 2016 m.

Jau iš pirmo žvilgsnio susidaro šviesaus, prabangaus, erdvaus interjero įspūdis. Būstas neatrodo pernelyg ištaigingas ar per daug solidus, konservatyvus. Priešingai – baltame fone išryškėja sodrūs spalviniai akcentai, o kartu su jais – gyvenančių žmonių pomėgius atskleidžiantys elementai. Būtent to ir siekė projekto autoriai HAO Design, nes jiems buvo svarbu suderinti visos šeimos stilistinę sampratą, patenkinti poreikius, visa tai papildyti kūrybiškomis idėjomis formuojant nemažo ploto interjerą.
 
       
 

Žmogus, regėjęs ateitį

Teksto autorius: Jonas Malinauskas

Įkvėpimas ir meninė intuicija leidžia genialiems kūrėjams pažvelgti toli į ateitį. Nepaisant to, kad amerikiečių dizaineris Normanas Bel Geddesas (1893–1958) gimė dar užpraeitame amžiuje, net vertinant iš naujojo tūkstantmečio perspektyvos jo projektai nepaliauja stebinti savo įžvalgumu. Per visą gyvenimą Normanui teko nuolat klausytis tiek liaupsių, tiek kaltinimų utopiškumu ir neracionalumu. Nepaisant to, laikas viską sustatė į savo vietas: nors dalis jo idėjų taip ir liko popieriuje, didžioji Normano dizaineriškų pranašysčių dalis virto šiandienos realybe.
 
       
 

Konkurso „Geras dizainas“ nugalėtojai

„Geras dizainas“ – tai nacionalinis konkursas, skirtas geriausiems dizaino pavyzdžiams šalyje atrasti ir pažymėti. Konkurse dalyvauti gali Lietuvoje dirbantys dizaineriai (bet kurios šalies piliečiai) ir Lietuvoje veikiančios įmonės. Nugalėtojus kasmet renka nepriklausoma tarptautinė komisija. 2017 m. konkursas vyko jau šeštą kartą ir sulaukė rekordinio konkurso dalyvių paraiškų skaičiaus – daugiau nei 250. Palyginti su pirmaisiais konkurso organizavimo metais, kai buvo gautos 52 paraiškos, dalyvių skaičius išaugo beveik penkis kartus. Konkursui pateikti darbai pasiskirstė dešimtyje kategorijų: baldai ir šviestuvai, interjeras, interjero elementai, koncepcija, kostiumo dizainas, leidinys, mados aksesuarai, paslaugų ir socialinis dizainas, produkto ir (ar) industrinis dizainas, vizualinis identitetas.


+

 

Žurnalas:Centras