• Įdomybės;
 • „Menininkas iš Trakų Vokės“;
 • „Odisėja tebesitęsianti iki šiol“;
 • „Sena – šiuolaikiškai ir drąsiai";
 • „Šviesu, jauku, charizmatiška“;
 • „Neįprastos geometrinės formos“;
 • „Grindys ir tapetai“;
 • „Žaliosios svajonės namuose ir lauke“;
 • „Nauja stalviršių era“;
 • „Kaip išsirinkti būstą?“;
 • „Interjero psichologija – kas tai?“;
 • „Naujos želdinimo tendencijos“

 

 

„Menininkas iš Trakų Vokės“

Dailininkas, tapytojas, modernių instaliacijų kūrėjas, iliustruotojas ir skulptorius – Ojaras Mašidlauskas – gyvena ir kuria Trakų Vokėje. Jo pavardė dėl nuopelnų kultūrai ir menui žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ojaro iniciatyvos skrodžia ne tik fizines šalių ribas, bet kartais aplenkia ir patį laiką. Apie savo kūrybą menininkas kalba lakoniškai, regis, pasverdamas kiekvieną žodį, o jo kalboje vyrauja atsidavimas procesui, kruopštus darbas, kuris kūrėjui svarbus, kad ir ko imtųsi. Visa tai neliko nepastebėta – O. Mašidlauskas apdovanotas savivaldybės atminimo ženklu „Už nuopelnus Vilniaus miesto savivaldai“.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio O. Mašidlausko archyvo

     

 

„Odisėja tebesitęsianti iki šiol“

Interjero dizainerė Daiva Česnauskaitė, vadovaujanti pačios įkurtai įmonei „IDConcept“, savo kelią į namų ir komercinių erdvių gražinimo sritį rado ne iš karto. Iš pradžių reikėjo nugalėti ligą, suprasti, kad medicina, apie kurią meniškos prigimties mergina svajojo nuo mokyklos laikų, yra ne jos kelias. Anuomet, dar būdama moksleivė, išgirdo anytos mintį apie tai, kad jai tiktų interjero dizainerės darbas, ir ja, regis, labai greitai patikėjo. Per metus teko pasiruošti stojamiesiems egzaminams Vilniaus dailės akademijoje, kur ir prasidėjo Daivos, kaip profesionalios interjerų kūrėjos, odisėja, tebesitęsianti iki šiol.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus ir Gedimino Trečioko

 

„Sena – šiuolaikiškai ir drąsiai

Me2 architects – jauna ir ambicinga architektų komanda – Kupiškio miestelyje, senos statybos name esantį 60 m² butą pavertė stilingais, šiuolaikiškais bei jaukiais namais. Jaunos poros noras kardinaliai pakeisti sovietinio laikotarpio būstą ir paversti jį moderniais bei patogiais namais buvo išgirstas ir išpildytas su kaupu.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Jurgita Mockutė

 

„Šviesu, jauku, charizmatiška“

Charizmatiška, jauna, veikli trijų asmenų šeima pageidavo, kad interjero dizainerė Janina Matutaitė jų 61 m² „Ozo namų“ gyvenvietėje esantį butą paverstų jaukiu ir šviesiu. Kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą, kad būtų didelis valgomasis stalas ir erdvios virtuvės bei poilsio zonos.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Janina Matutaitė
Nuotraukos Leono Garbačausko

     

 

„Neįprastos geometrinės formos“

Klaipėdos senamiesčio palėpėje įrengtas 129 m² butas skirtas nuomai. Čia dažniausiai apsistoja įmonių darbuotojai. Su antrosiomis pusėmis ir atžalomis ilgesniam laikui į Klaipėdą atvykusius dirbti žmones pasitinka itin jaukus, šviesus būstas, turintis visas šeimai reikalingas funkcines
zonas. Besikeičiantys namų gyventojai dažniausiai jauni, daug keliaujantys, veržlūs, ambicingi žmonės. Buto savininkai pageidavo jaunatviško, šiuolaikiško, namų šiluma dvelkiančio interjero dizaino. Tuo pasirūpino dizainerė Virginija Sadaunykė, pro akis nepraleidžianti nei menkiausios smulkmenos.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Virginija Sadaunykė
Nuotraukos Arimanto Knašo

 

„Grindys ir tapetai“

Galima sakyti, kad grindys ir sienos sudaro dekoravimo foną. Iš esmės šios plokštumos ir jų puošybos medžiagos atspindi interjero charakterį.

Paprastai prieš perkant grindų bei sienų medžiagas jau būna numatytas stilius ir suprojektuota statybinė dalis.

Šiuo metu labai plati stilių įvairovė ir didelė interjero dizainerių pasiūla. Vieni mėgsta naujoves, ieško įdomesnių, radikalesnių sprendimų – tai loftai ir minimalistiniai interjerai, kitiems patinka lengvas, švarus, jaukus ir šiltas skandinaviškas stilius, treti vertina klasiką, kuri taip pat turi daug krypčių ir pakraipų.

     

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“