1925 m. Struerio mieste, Danijoje, dviejų inžinierių – Peterio Bango ir Svendo Olufseno – įkurta įmonė „Bang & Olufsen“ šiandieną yra vienas prabangiausių prekių ženklų. „Bang & Olufsen“  vis iš naujo peržengia garso technologijų ribas ir išlieka akustinių inovacijų priešakyje. Visame pasaulyje unikalia aparatūra prekiaujanti bendrovė garsėja meistriškumu ir unikaliu požiūriu  į dizainą. Tai ne tik apie tvarumą, bet ir apie vaisingas jo paieškas nuolatos primenantis prekių ženklas. Jis remiasi modulinio dizaino filosofija: kiekvieną produkto sistemos dalį gamintojas kuria individualiai ir jai suteikia ilgaamžiškumo garantiją.

Naujausias produktas – „Beosound Theater“

„Bang & Olufsen“ pristato trimis kryptimis erdvėje sklindančių bangų modelį – „Beosound Theater“. Virtualiosios realybės pojūtį suteikianti elegantiška sistema klausytojams leidžia išgirsti garsus  360° kampu. Šią sistemą sudaro vienas programinės ir du garso įrangos elementai. „Beosound Theater“ turi 12 garsiakalbių, įskaitant du pagal užsakymą pagamintus ilgo takto, 6,5 colio žemųjų dažnių garsiakalbius. 800 vatų galia užtikrina iki 112 dB garso lygį.

Inovacijos, kuriančios garso magiją

„Beosound Theater“ įdiegta nauja „Bang & Olufsen“ technologija „Roomsense“ – tai programėlė, padedanti išlaikyti garso balansą. Išorinį valdymo pultą pastačius klausymosi vietoje, programėlė matuoja atstumą nuo klausytojo iki kolonėlės. Taip ji padeda išvengti nepageidaujamo rezonanso ir leidžia montuoti šią garso įrangą bet kokiame interjere.

Sistema taip pat turi patentuotą programinės įrangos platformą „Mozart“, kurią galima sujungti su kitais gamintojo produktais. Visame pasaulyje plačiai paplitusius „Beolab 6000“ ir „Beolab 8000“ kolonėlių modelius dėl unikalios įrangos bus galima naudoti su garso centru „Beosound Theater“ iš karto, tik išėmus iš dėžės. 

Dar viena erdvinio garso technologija „Dolby Atmos 7.1.4“ klausytojui sukuria trimačio garso iliuziją. „Dolby Laboratories“ licencijuotų programų dekodavimą ir tolesnį apdorojimą garantuoja „Bang & Olufsen“ patentuotas „True Image“ algoritmas. Jis leidžia maksimaliai išnaudoti garsiakalbių galimybes.

„Beosound Theater“ valdymas

Garso valdymas paremtas garso sklidimo kampo ir krypties nustatymu, sukurtu garsiakalbiams „Beolab 90“. Toks valdymas buvo sukurtas, siekiant sumažinti šoninių atspindžių poveikį klausytojui ir sukelti sienų išnykimo iliuziją: tai praplečia erdvės suvokimą ir suteikia naujų įtraukiančių potyrių. Visi sistemos garsiakalbiai veikia kartu kaip vienas unikalus kūrinys. Tai ne tik leidžia išnaudoti visos sistemos potencialą, bet ir padeda kontroliuoti rezonansą kambaryje.

Modulinis dizainas siūlo naujus interjero sprendimus

Sistema gali būti montuojama tiek ant sienos, tiek ir dailiai pastatoma ant baldo ar grindų. Dėl unikalių dizaino sprendimų kolonėlės apdailą itin paprasta pakeisti. Naudojami sprendimai leidžia atnaujinti ir transformuoti gaminį, o laikui bėgant papildyti naujomis technologijomis. Tai rodo, kad tai yra tvaraus dizaino produktas, teikiantis meistriškai integruotus sprendimus, mažinančius netvarką erdvėje.

„Beosound Theater“ stovo bei televizoriaus ekrano laikiklis yra motorizuotas. Į jį integruotame skyriuje telpa visos išmaniojo televizoriaus dėžutės bei pertekliniai laidai. Šis laikiklis taip pat suteikia galimybę beveik bet kurį ekraną prijungti prie šios kolonėlės. Sistemą visada galima papildyti papildomais garso šaltiniais, pavyzdžiui, įrengiant dar du „Beolab 28“ galinius garsiakalbius. Tai leidžia padidinti norimų dažnių našumą ir sukurti magišką erdvinio garso pojūtį. Toks lankstumas parodo, jog klientai, įsigiję vieną produktą, visuomet galės sistemas suderinti su naujausiais modeliais. Visų sistemų  kokybė ir ilgaamžiškumas yra garantuoti. Lengvai prie įvairaus stiliaus interjero derantis „Bang & Olufsen“ gali tapti Jūsų erdvės pažiba.  

Daugiau informacijos: beola.lt ir bang-olufsen-cee.com

Žurnalas „Centras“