„Ambientus“. Nestandartiniai baldai – jų „arkliukas“

 

Baldų gamintojai, noriai sutinkantys pagaminti nestandartinius, originalius baldus – retenybė. O „Ambientus“ komanda, dirbanti su klientais ir dizaineriais, įgyvendindama įvairias idėjas, kurianti išskirtinius, net ekskliuzyvinius baldus, ir daranti tai su dideliu pasitenkinimu – retas perlas jūroje. Susipažinkime, kaip jie tai daro. 

 

Interjero autorė Silvija Lomanaitė


Kaip idėja virto forma, arba kas yra „Ambientus“?

„Ambientus“ atsirado po įvairių patirčių dirbant Lietuvoje ir užsienyje, supratus, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą, norint jį atlikti idealiai. Baldų gamybos atveju:  dizaineris – kurti dizainą, baldininkas – gaminti. 

O kas padeda dizaineriui ar klientui išgvildenti sudėtingas funkcionalumo, patogumo, konkstrukcines problemas ir jas perduoda baldininkui, kad jis pagamintų norimą gaminį? Dažnai juk baldininkas renkasi gaminti paprastesnį, konstrukciškai gamyboje lengviau sukuriamą gaminį, nei gilinasi į dizaino subtilybes bei visus kliento poreikius. Tačiau gaminant aukštesnės klasės baldus kiekviena detalė yra itin svarbi, tad ir gamybos procesas turi būti kruopštus ir atidus, o dirbant su jau galutiniais paruoštais ir suderintais brėžiniais  nesusipratimų tikimybė daug mažesnė. 

Taip iš didelio noro sukurti aukštos kokybės baldus ir sukaupus daug patirties dirbant su labai įvairiais projektais atsirado „Ambientus“ – nestandartinių baldų ir projektavimo studija, kurios pagrindas – vadovė Justina Vaičiūnaitė-Kaklauskienė ir dizainerė-projektų vadovė Lina Jablonskytė, paraleliai dirbančios su dizaineriu ar klientu, padėdamos išspręsti konstrukcinius, funkcionalumo, medžiagų parinkimo klausimus ir pasirūpindamos, kad norimo dizaino baldas pasiektų gamybos procesą jau išgvildentas. 

 

  

  Interjero autorė Agnė Stanikūnaitė   Interjero autorius Jaukumo kūrėjai   Interjero autorius October


Studijos pavadinimo „Ambientus“ sąsaja paprasta – muzikos stilius „ambient“ apibūdinamas kaip atmosferą kurianti muzika. Panašiai kaip ir „Ambientus“ studijos komandos darbas – kurti pridėtinę vertę išskirtiniams projektams, padarant juos įgyvendinamais, realiais. 

Vertinantiems unikalumą

„Ambientus“ komandos vertybės – nuolatinis noras tobulėti, pasirengimas suprasti kliento poreikius. O pastarasis, klientas, tai – žmogus, taupantis laiką ir suvokiantis jo vertę, vertinantis unikalius, išskirtinius baldus, gamintus ir kurtus specialiai atsižvelgiant į visus išsakytus poreikius. Taip pat studijos klientas yra dizaineris, architektas nes „Ambientus“ daug dirba su interjero dizaineriais, nuimdami nuo jų naštą galvoti apie baldo funkcionalumą ir apskritai apie galimybes tokį baldą pagaminti. Kartu sprendžiamos konstrukcinės ir medžiagiškumo problemos, kad būtų sukurtas toks gaminys, apie kurį svajoja užsakovas. 

„Ambientus“ komanda nuolat tobulėja, važiuoja į tarptautines parodas, domisi naujausiomis tendencijomis. Baldams gaminti naudojamos Lietuvos ir užsienio šalyse siūlomos medžiagos. Būna, kad, siekiant įgyvendinti kliento poreikius, komanda pati eksperimentuoja su medžiagomis: kuria specifinius dekoratyvinius ir funkcinius frezavimus, degina medį, ieško geriausio būdo išgauti rūdžių efektą, eksperimentuoja su spalvomis, įvairiais metalais ir pan.

Studijoje ne tik sprendžiami baldų gamybos klausimai, bet ir siūloma užsakovams sukurti baldų dizaino konceptą ar visą kolekciją. Paskutinis toks iššūkis – naujai sukurta lauko baldų kolekcija Islandijos verslo partneriui, kuri jau pavasario pabaigoje pasieks Islandijos rinką.

 

 

  Interjero autorius Menas ir jėga   Bendras projektas su Tomu Knizeliu


Įmonė neapsiriboja tik ties virtuvės baldais, spintomis – nebijoma lipti iš komforto zonos, nes iššūkiai yra paspirtis judėti tolyn. 

Į studiją kreipiasi ne tik individualūs klientai ar interjero dizaineriai, o ir komercinių patalpų atstovai. Taigi studijos kasdienybė – begalė skirtingų projektų: įrenginėjami butai nuomai, gaminami laboratorijų/medicinės paskirties baldai, ekspozicijos muziejams.

 

Sukuria baldus, kuriuos bijo įgyvendinti kiti

„Iš kur tiek noro įgyvendinti nestandartinius projektus?“ – klausiam Justinos. „Kai klientas nori originalaus, ilgaamžio baldo, dažniausiai kūrinys būna įdomus. Ne kiekvienas baldininkas tokį baldą pagamins, nes ne visi nori eksperimentuoti. Norint pagaminti originalų baldą, labai retai tinka pats paprasčiausias sprendimas. Pas mus gana dažnai ateina klientai, kurių idėjų nesutiko įgyvendinti kitur. Mes nebijome netradicinių užsakymų, tai įdomu, mums patinka iššūkiai“, – sako moteris.

„Ambientus“ kuria ekskliuzyvinius baldus. Šio segmento pasirinkimas įkvėptas šiuolaikinio žmogaus, norinčio individualumo ir unikalumo. Vis labiau žmonės trokšta išskirtinio, nestandartinio gaminio, šiuolaikiškų ir ergonomiškų sprendimų.

 

 

  Interjero autorė Agnė Stanikūnaitė   Interjero autorius Homebox Interiors

 

Kai neįmanoma tampa įmanoma

Maloniausia dalis „Ambientus“ komandai – matyti įgyvendintą projektą, kuris projektavimo, konstravimo metu reikalavo daug jėgų ir energijos, kuomet procesas pareikalauja didelių pastangų ir kai, atrodytų, neįmanoma tampa įmanoma, tada būna smagiausia.

3 klausimai „Ambientus“ komandai

Ką patartumėte naujakuriams, įsirenginėjantiems būstą? Į kuriuos baldus verta daugiau investuoti, į kuriuos mažiau? 

Patartume investuoti į virtuvę – funkcionalią, patogią ir daugiausiai naudojamą erdvę. 

Kurie baldai galėtų būti namų ašis, akcentai? 

Mūsų projektuose akcentais dažnai tampa išskirtinės, unikalios konsolės ar komodos. Kaip akcentas taip pat gali tapti į baldą įkomponuotos detalės, pavyzdžiui, žalvario juostos, nestandartiškai gaminamos rankenėlės, įdomus apšvietimas lentynose. 

Kaip laikui bėgant keičiasi interjero, baldų tendencijos? 

Dabar pastebima, kad dauguma klientų linksta prie natūralumo – natūralaus lukšto naudojimo balduose, natūralių, žemiškų spalvų. Įdomu, ką pamatysime ir ką padiktuos Milano baldų paroda, vyksianti balandžio mėnesį, kurioje lankysis ir „Ambientus“ komanda. 

 

 

  Bendras projektas su Tomu Knizeliu   Interjero autorius Softdecor


PASLAUGOS

Baldų projektavimas, gamyba, konsultavimas.

Unikalių, vienetinių baldų kūrimas pagal užsakovo pagedavimus.

Pilnas objekto įrengimo organizavimas Lietuvoje ir užsienyje.

Bendradarbiaujama su dizaineriais, architektais – padedama išspręsti konstrukcinius klausimus ir gaminami baldai pagal pateiktus brėžinius.

Dirbama su privačių bei komercinių erdvių įrengimu: korpusinių, nestandartinių baldų gamybos ir montavimo organizavimas.

Užsakytus baldus padeda priderinti prie esamo ar būsimo interjero, konsultuojama pasirenkant spalvas, medžiagas.

Ruošiami baldų projektiniai, konstrukciniai brėžiniai.

KONTAKTAI

Justina Vaičiūnaitė Kaklauskienė, Vadovė: justina@ambientus.lt

Lina Jablonskytė, Dizainerė-projektų vadovė: lina@ambientus.lt

UAB „Ambientus“

Biuras: Benediktinių g. 1, Vilnius

Daugiau informacijos: ambientus.lt