Antibakterinis sidabro veikimas žinomas nuo seniausių laikų – Romos imperijoje sidabriniai indai naudoti vynui laikyti, kad šis negestų, Japonijoje sidabras pasitelkiamas kovojant su ore esančiais toksinais ir kitais pramoniniais teršalais, Šveicarijos oro uostuose yra oro filtrų, padengtų sidabru, taip užkertant kelią bakterijų dauginimuisi.


Dažų gamintojai irgi rado būdą, kaip „įdarbinti“ gerąsias sidabro savybes. Taigi, kam tinkami dažai su sidabro jonais? Jie naudojami sanitarinių, drėgnų patalpų ir tų erdvių, kuriose intensyvus judėjimas, sienoms ir luboms dažyti. Be to, šiems dažams būdingas baktericidinis ir fungicidinis poveikis. Pentacolor Argentum ypač tinkami namų aplinkai, yra atsparūs trynimui drėgna šluoste bei plovimui.

Mikroporų turinti danga užtikrina sienų laidumą orui. Prieš imantis dažymo misijos, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad paviršius būtų lygus ir švarus. Ant jo negali būti pelėsio, nes dažai jo nepašalina – jie apsaugo sienas ir lubas nuo pelėsio susidarymo.


Ką daryti, jei ant paviršiaus jau „gyvena“ pėlėsis? Būtina iš anksto pašalinti mikroorganizmus tam skirtomis valymo priemonėmis. Siekiant užtikrinti ilgalaikį antibakterinį poveikį, valymo procedūrą patartina atlikti kelis kartus. Antibakterinių dažų naudojimas gerina vidaus patalpų mikroklimatą ir užtikrina sveikesnį gyvenimo būdą.

Kur galima naudoti dažus su sidabro jonais?

  • Sveikatos priežiūros įstaigose
  • Viešosiose vietose
  • Gimdymo namuose, vaikų darželiuose, virtuvėse
  • Maisto gamybos ir prekybos vietose
  • Drėgnuose kambariuose
  • Vaikų kambariuose

Dažyti namų erdves antibakteriniais dažais labai paprasta – tiesiog naudokite įprastus įrankius – volelius ir teptukus vidaus patalpoms dažyti arba beorį dažų purkštuvą.

Džiaukitės puikiais ir sveikatai palankiais rezultatais! Juk sidabras pasižymi dezinfekuojančiu poveikiu – jūsų namuose bus ne tik gražu, bet ir malonu būti!

www.pentacolor.lt

104