Antrajame projekto-konkurso ,,Mano EKOnamai“ seminare: 6 pranešimai apie darnaus būsto kūrimo naujoves bei 9 nauji sklypai

Rasa Buslavičienė, VŠĮ "Aplink tave" direktorė, visiems klausytojams pristatė projekto naujienas bei naujus konkursui pateiktus sklypus.

Karolis Pečkauskas (UAB "Klemiškės prekyba") pristatė pranešimą apie šiltus pamatus.

Algirdas Jacunskas (UAB "Informacinių technologijų pasaulis") kalbėjo apie alternatyvios energijos sprendimų integravimą į namą ir ar gali stogas "atsipirkti".

Kaip ir įprasta daugiausia diskusijų sukėlė Aplinkos ministerijos atstovo Tomo Baranausko pranešimas, kuriame buvo aptartos pastato energinio naudingumo reglamentavimo naujovės.

Seminaro klausytojai.

Inovatyvius ir objektyvius šilumos sprendimus būstui pristatė Žygimantas Maleckas iš UAB "Viessmann".

Apie draugiškus aplinkai dažus ir kaip išsirinkti tinkamus kalbėjo UAB "Tikkurila" atstovas Rokas Vičkus.

Rolandas Samajauskas (Pastatų sertifikavimo biuras) ne tik teoriškaipristatė, bet ir praktiškai parodė, kaip yra sertifikuojami pastatai.

Gegužės 24 dieną Vilniuje, ,,Panoramos“ viešbučio konferencijų centre įvyko antrasis projektui-konkursui ,,Mano EKOnamai“ skirtas seminaras ,,Darnaus būsto kūrimo naujovės“. Į seminarą susirinko per 50 klausytojų: projektuotojų, sklypų savininkų, nekilnojamojo turto ekspertų bei darniam būstui sprendimus siūlančių įmonių atstovų.

Šiame seminare besiruošiantieji teikti projektus ,,Mano EKOnamai“ konkursui toliau sėmėsi įvairių žinių apie energiškai efektyvaus ir draugiško apilinkai būsto kūrimą.

Kaip suprojektuoti ir pastatyti šiltus pamatus papasakojo UAB ,,Klemiškės prekyba“ atstovas Karolis Peckauskas. Jis palygino įvairių pamatų sistemų privalumus ir trūkumus bei pristatė visoje Europoje gerai žinomas,,Legalett“ plokštinių pamatų sistemas. Šiuose pamatuose visiškai eliminuojamas drėgmės ar šalčio patekimas į pamatinę plokštę, o kai nėra šalčio tiltų, pamatai tampa šilto ir taupaus namo pagrindu, — teigė lektorius. Dėl deramo grunto paruošimo ir geros pamato termoizoliacijos po pamatu nesusidaro įšalas, kuris galėtu paveikti vientisą pamatinę plokštę, šie pamatai greitai montuojami, juos įrenginėjant labai mažai veikiama aplinka, be to iš karto galima įrengti ir grindinio šildymo sistemą, kurioje šilumos pernešėjas yra oras.

Algirdas Jacunskas  (www.sauleselektrines.lt) klausytojus supažindino su alternatyvių energijos sprendimų integravimo į pastatus naujienomis. P.Algirdas priminė, kad šiuo metu yra labai palankios integruotose saulės elektrinėse pagamintos energijos supirkimo kainos, todėl stogas tikrai gali ne tik atsipirkti, tačiau ir uždirbti. Kaip rodo Vokietijos patirtis, ypač tam tinkamos,,Aleo solar“ sistemos. Lektorius pristatė šių sistemų projektavimo ir montavimo ypatumus.

LR Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Projektavimo, statybos produktų ir procesų normavimo skyriaus vyr. specialistas Tomas Baranauskas klausytojus supažindino su pastato energinio naudingumo reglamentavimo naujovėmis. Jis priminė direktyvos 2010/31/ES (PEND) pagrindines nuostatas, plačiau paaiškino beveik nulinės energijos pastato sąvoką ir reikalavimus tokiems pastatams. Lektorius paragino jau dabar projektuoti ir statyti A, A+, A++ klasės pastatus, nes 2020 metai tikrai netruks ateiti ir tada didelio energinio efektyvumo klasėmis pažymėti pastatai ne tik ,,šildys“ savininkų kišenes, bet ir, prireikus juos parduoti, turės daug aukštesnę rinkos vertę,  nei žemesnių energinių klasių pastatai. Taip pat šiuo panešimu buvo peržvelgti svarbiausi  netrukus įsigaliosiantys statybų techniniai reglamentų (STR) pakeitimai bei energinio naudingumo sertifikatų būtinumas parduodant ir nuomojant pastatus.

,,Viessmann‘‘ atstovybės Lietuvoje vadovas Žygimantas Maleckas klausytojus supažindino su inovatyviais ir objektyviais šilumos sprendimais būstui. Savo pranešime lektorius pristatė teisingą šildymo sistemos įdiegimo seką bei kaip gali pasikeisti gražiai suprojektuotas pastatas jei iš pat pradžių nėra numatoma kur statysis tam tikri šilumos gavimo bei perdavimo įrengimai. Renkantis šildymo sistemos projektuotojus ir diegėjus būtina atsižvelgti ,,kiek krizių yra pergyvenusi pasirinkta įmonė‘‘ ir rinktis tik tokius s tiekėjus, kurie pajėgūs sistemą ne tik įdiegti, bet ir aptarnauti ne vienerius metus. P. Žygimantas patarė rinktis multivalentinės (t.y viena kitą papildančias) šildymo sistemas vietoje vienos, nors ir galingos, tačiau paprastai brangiai kainuojančios ir savo pajėgumus išnaudojančios tik iš dalies.

 

Su draugiškais aplinkai dažais, jų ženklinimu, ženklų reikšmėmis klausytojus supažindino ,,Tikkurila“ mokymų centro vadovas Rokas Vičkus. Jis taip pat papasakojo apie pokyčius ,,Viva color“ dažų šeimoje,  pristatė dažų rinkos naujienas.

Seminarą pranešimu ,,Pastatų sertifikavimas nuo teorijos iki praktikos“ užbaigė licencijuotas pastatų sertifikuotojas Rolandas Samajauskas iš įmonės ,,Pastatų sertifikavimo biuras“. Rolandas ne tik papasakojo apie visą pastatų sertifikavimo procesą, savo pasakojimą pagyvindamas netikusio projektavimo, statybų ir pastatų renovavimo pavyzdžiais, tačiau ir praktiškai parodė kaip veikia tam tikri pastatų energinį efektyvumą matuojantys įrengimai.

Antrojo seminaro metu taip pat buvo papildytos konkurso sąlygos: įtraukti darnių būstų kvartale www.naujasisantakalnis.lt esantys 9 sklypai.

Daugiau informacijos apie projektą-konkursą ,,Mano EKOnamai“ čia...