Apartamentai Clifton 301

 

Projekto autoriai: OKHA
Vieta: Keiptaunas, PAR
Įgyvendinta: 2018 m.
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės
Fotografijų autoriai: Niel Vosloo, Adam Letch, Peter Bruyns, Melissa de Freitas 


Žinoma interjero dizaino studija OKHA pristato Keiptaune naują apartamentų projektą pavadinimu Clifton 301. Šis, kaip ir kiti studijos kūriniai, pasižymi prabanga, elegancija, modernumu ir daugybe tekstūrų bei apdailos medžiagų derinių. Rafinuotą dviejų miegamųjų tūrį, atgręžtą į Atlanto vandenyną, miesto bei uosto vaizdus, sukūrė garsi architektų firma SAOTA. Prašmatnus būstas, skirtas pabėgti nuo kasdienybės, atsipalaiduoti, svajoti ar gerai praleisti laiką su smagia kompanija žvelgiant į nuostabią miesto ir gamtos panoramą.

 


Interjere vyraujančią ramią žemės spalvų gamą siekta praturtinti įvairiais paviršiais, faktūromis, medžiagomis ir dekoru. Būtent tuo tikslu projekto autoriai nemažą dalį dekoratyvių baldų ar dizaino elementų projektavo pagal užsakymą – taip buvo sukurta ne tik prabangi, bet ir unikali stilistika. Individualūs gaminiai leido suformuoti originalią spalvų paletę, nes visi paviršiai galėjo būti derinami itin smulkmeniškai, o bendras vaizdas tapo labai raminantis, priešingai nei ekspresyvi architektūrinė dalis, atsispindinti didžiulėse lauko terasose. Be to, šiltus interjero atspalvius nuolat papildo žydro vandens fonas bei saulės spinduliais nudažytos vidaus erdvės. Dėl natūralios šviesos skirtingu dienos metu interjero koloritas kinta. 

Subtilūs pilkšvi, žalsvi, smėliniai tonai mena apylinkių kraštovaizdžio koloritą. Jį dizaineriai papildė ir vietovei tipinėmis, grubiomis natūraliomis apdailos medžiagomis, tokiomis kaip juodas granitas, vietinė mediena, akmuo ir įvairūs metalai, kontrastuojantys su velveto gobelenais, lininiais audiniais. Kompozicijos sukuria juslingą, tačiau neperkrautą atmosferą. Atsižvelgus į aštrių kampų architektūrą, viduje ši tendencija kiek kartojama, tačiau, siekiant sukurti jaukius namus, pusiausvyra išlaikoma ir naudojama nemažai plastiškų, suapvalintų, lenktų geometrinių formų. Intrigos suteikia matinių ir blizgių paviršių derinimas greta. 

 

  


Kadangi apartamentuose gausu langų, nepabijota sienas dengti tamsios medienos plokštėmis, dažyti pilkai ar dekoruoti tamsesniais tekstiliniais tapetais. Saulės šviesai užliejus patalpas, spalvos tampa šviesesnės, tačiau išlieka jų sodrumas, sukuriantis tai, ko autoriai ir siekė – gilių, gamtoje pasitaikančių atspalvių derinius, atrodančius tarsi subtilūs tapybiški potėpiai. Saulei nusileidus, interjeras prigęsta, pamažu nuteikia poilsiui ir giliam miegui. Malonūs liesti paviršiai leidžia pajusti erdvių charakterius – nuo glotnaus veliūro ir slidaus stiklo ar metalo, iki reljefiško granito ir medienos apdailos. Visa pasakoja originalaus uostamiesčio legendą, kurioje susiplakė daugybė kultūrų, tautybių ir rasių, lėmusių klestėjimą bei  gėrybių gausą šiandien.

Apartamentai Clifton 301 – tai puikiai Keiptauną, kaip miestą, atspindintis interjero projektas. Jame išryškėja neapsakoma gamtovaizdžio vertė, taip pat – aukšto lygio dizaino, meistriško meno, turtingos civilizacijos, daugiakultūriškumo ir modernaus krašto atvaizdas.    

Daugiau nuotraukų:

   

Žurnalas Centras