Aplinka, kuri mus stiprina

Perkant nekilnojamą turtą ar statant namą, atkreipkime dėmesį ir į Feng shui mokslą.

Kas planuoja įsigyti kitą būstą, statytis namą – tam galvoje pinasi įvairios mintys. Apie tinkamą vietą, būsimus kaimynus ir žinoma apie finansavimą. Tačiau retai kuris, ypač mūsų platumose, per kraustymosi fazę pagalvoja ar bus jauku tarp keturių sienų, ar energijos bus palankios, ar pats namas, kambariai ir jų apstatymas tikrai tiks kiekvienam namo gyventojui.  Į visa tai atsižvelgia Feng shui. Ypatingas mokslas iš Kinijos, padedantis sukurti žmogaus ir gamtos energijų harmoniją. Žmogus tik tuomet bus aprūpintas optimalia energija, kai jis laikysis ir gamtos įstatymų.

Kiniečiai jau kelis tūkstantmečius savo gyvenime taiko Feng shui. Kiniečių verslininkai, niekada nesikels į kitą namą, jei prieš tai nebus patikrintas to namo Feng shui. O ką jau bekalbėti apie turtingus kiniečius. Jų net su botagu neišvarysi iš jų seno namo, nes jis turi gerą Feng shui. Šiandien, reikšmingos pasaulinės firmos (pvz.: Marks and Spencer, Britisch Airways, Holiday Inn, Hyatt, IBM ) naudojasi Feng shui konsultacijomis, tai jau seniai priklauso prie jų kasdienių gyvenimo paslaugų.

Tinkama vieta

Ar gerai jausis gyventojai, jau priklausys nuo pasirinktos būsimos gyvenamos vietos. Labai seniai, užmiesčiuose, prieš pradedant statyti, tikrindavo žemes. Ar toje vietoje nėra vandens gyslų, žemės srovių. Žinodami  tokias neigiamas žemės vietas, gyventojai išvengdavo didelių sveikatos problemų. Šiandien, jau ir vėl pamažu grįžtama prie tokių paslaugų ir kreipiamasi į rimtus, savo verslą puikiai išmanančius žmones.

Tačiau mes ir patys atidžiau apžiūrėję perkamo ar turimo žemės sklypo vaizdą,  galime nustatyti ar ši vieta tinkama palankiam gyvenimui.

Geroje vietoje žolė auga sodriai ir atrodo sultingai žalios spalvos. Plikos ir samanotos vietos, kreivi, susisukę, tiesiogiai virš žemės išsidvistiebiję, gumbuoti bei sergantys medžiai – tai jau signalas, kad šioje žemėje yra trukdymų.

Norint įsigyti jau pastatytą objektą, reikėtų truputi atidžiau apsižvalgyti po aplink esančią gyvenamąją vietovę. Ar nėra netoliese šiukšlyno, ligoninės ar kapinių? Kaip gyvena ir kokie yra kaimynai? Ar gyvenvietė tvarkinga?

Feng shui atsižvelgia į visus šiuos aplinkos faktorius, padeda pajusti, kaip jie veikia mūsų pasąmonę: ar oro kvapas gaivus, ar mus trukdo gatvės triukšmas, kokią įtaką  daro šalia esančios parduotuvės, mokykla ar vaikų darželis?

Koks vaizdas atsivers iš būsimo namo lango? Matosi žaluma, sodas, miškas, o gal gamykla, daugiabutis namas, bendra surenkamų šiukšlių vieta ar net kapinės?

Gatvių pavadinimas, kurioje yra namas, taip pat vaidina didelę rolę.

Ar jis skamba maloniai, kaip “Ežerėlio” gatvė, “Saulėtekio”, “ Paberžės”, bet juk yra ir “Ligoninės”, “Skerdėjų” ar net “ Veliuonos” gatvių. Nomen est omen. Viskas yra energija, viskas žadina mumyse teigiamas ar neigiamas asociacijas.

Tinkamiausias namas, optimalus butas

Vienas dalykas turi būti aiškus: optimalaus Feng shui buto nebūna. Gyvenime, kiekvienas žmogus yra skirtas kokiai nors užduočiai. Dažniausiai, butas jau suteikia kai kuriuos nurodymus. Taip jau yra, kad kiekvienas ieško atitinkančios gyvenimo vietos,  išreiškiančios jam skirtą užduotį.

Tačiau esant galimybėms, įmanoma išsirinkti namą su geru Feng shui. Tokioje aplinkoje žmogus išlieka sveikas ir pilnas energijos. Jam sekasi darbe, uždarbis kyla, nėra problemų partnerystėje, vaikai auga kuo puikiausiai ir visa šeima gyvena viskuo patenkinti.

Kas kankinasi su blogu Feng shui, tas turi būtinai imtis atitinkamų priemonių. Jei žmogui nesiseka, yra nelaimingas, jis serga, o namus dažnai aplanko bėdos, šiuo atveju patariu atlikti Feng shui analize pagal dabartinę situaciją. Dažniausiai  yra gana paprasta, nustatyti problemų sritis ir pritaikyti tam tikras priemones.

 

 

Feng shui konsultantė Daiva Zoll www.feng-shui-daiva.de
Feng shui architektas Rolandas Sakalauskas www.des1gn.eu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Taip pat skaitykite: Aplinka, kuris mus stiprina (II dalis)