Tai atitinka gerą Feng shui

Harmoningas keturkampis ar kvadratinis buto ar namo planas, jau patenkina pradines Feng shui sąlygas. O turint tokį planą stabilizuojamos visos aštuonios gyvenimo sritys, ir mes žinome, kad mums nei vienos iš jų netrūks. Namai su priestatais, “L” formos, atviromis terasomis, tiesiog nelygiais išplanavimais visada bus pavojuje, kad prarasta viena ar net kelios svarbios Feng shui gyvenimo sritys, o tai, kaip bebūtų keista dažniausiai atsiliepia namo gyventojų energetiniam aprūpinimui. Kad ir labai graži, atvira lauko terasa „iškirsta tūryje“, esanti pietvakarinėje namo pusėje, automatiškai atsiliepia kaip “trūkstamas aspektas” partnerystėje ar bendravime.

Jei namuose elementai ir energijos vieni su kitu harmonizuoja, tuomet namai bus puikiai aprūpinti ir net saugomi jį supamos gamtos. Feng shui tai vadina “krėslo pozicija”. Tokia pozicija būna, kai namas yra saugiai apsuptas iš užnugario ir šonuose. Svarbu, kad priešais namą būtų laisvas plotas. Jei namas stovi sode ar parke – tai nuostabus dalykas, juk gamta maitina namą iš lauko pusės.

Laimę ir sėkmę nešantys namai ir butai yra taip įrengti, kad chi, gera energija, galėtų lėtai tekėti iš kambario į kambarį. Chi tekėjimui labai padeda vinguriuojančios linijos. Jos lyg valtelę plukdo energiją, užnešdamos ją į visus kampus. Greitai tekanti energija, ilguose ir tiesiuose koridoriuose yra žalinga. Tokia chi neaprūpina žmonių reikalinga energija.

Paprastos Feng shui taisyklės, jaukiems namams

Langai ir durys neturėtų būti vienas priešais kitą, tam kad pro duris įplaukiantis chi ne iškarto išsprūstų pro langą.

Pagrindinės namo ar buto durys neturėtų vesti į ankštą patalpą. Priešais jas neturi būti tualeto ar vonios durys, langas, veidrodis ar laiptai.

Tualeto kambarys turėtų visada būti mažas, o jo durys visuomet uždarytos. Tualeto durų niekada neprojektuokite priešais kito kambario duris ar priešais lovą. Tinkamos vietos tualetui šiaurės vakarai ir pietryčiai (ši taisyklė galioja, kai nėra atsižvelgiama į kitus Feng shui faktorius).

Vengti ilgų koridorių. Greitai tekantis chi veda prie nesusipratimų ir ginčų.

Įėjimo durys, lova ir viryklė turėtų stovėti tokiose pasaulio kryptyje, kuri optimaliai palaiko šeimos maitintoją.

Matomi balkiai ir atsikišę kampai sudaro pjaunančią chi. Jie niekada neturėtų “rodyti” į sėdinčius ar miegančius asmenis.

Išskyrus natūralias žemės sroves, reikėtų vengti visų techniškai gaminamų elektrinių spinduliavimų, kuriuos sklinda iš belaidžių ir mobilių telefonų, kompiuterių, televizijos bokštų, iš visų elektroninių ir elektros prietaisų – visų pirma, jų neturėtų būti miegamuosiuose kambariuose!

Feng shui, ant kokio laiptelio jis stovi dabar

Jau ir pas mus, vakaruose, Feng shui taikoma visose fazėse – statybose ir interjero apstatyme. Kuriant statybinius planus naujam pastatui, nesvarbu ar tai ofisai, ar gamykla, ar gyvenamas namas. Žinoma neapsieinama be Feng shui ir renovuojant seną namą ar butą. Tačiau, jei šios žinios apie “vėją ir vandenį” – tai tiesioginis Feng shui vertimas – jau atrado daug gerbėjų ir pasekėjų, vis dėlto šis tolimųjų rytų mokslas dar yra egzotiškas. Gal dėl to, kad juo užsiima palyginus mažai architektų ir dizainerių.

Įtaka visam gyvenimui

Feng shui konsultacija yra labai svarbi ir naudinga, nes tai visapusiškas metodas pakeliantis gėrį, sveikatą ir laimę. Jis apima visas mūsų gyvenimo sritis: sveikatą, karjerą, planus, partnerystę, turtus. Juk turbūt jau ne kartą pastebėjome, kad sergančiame name yra ir sergantys žmonės.

Pats geriausias variantas - tai, kai architektai ir dizaineriai dirba kartu su geru Feng shui konsultantu, kuris konsultuoja ir prižiūri vykdomus darbus, statant ar renovuojant namus ir būtus.

Kurkite gerą Feng shui – tai Jūsų gyvenimas.

Parengė:

Feng shui konsultantė Daiva Zoll www.feng-shui-daiva.de
Feng shui architektas Rolandas Sakalauskas www.des1gn.eu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Taip pat skaitykite: Aplinka, kuris mus stiprina (I dalis)