Pastaraisiais dešimtmečiais vis daugiau buities prekių gamintojų daug dėmesio skiria aplinkai ir žmogaus sveikatai draugiškų produktų gamybai.

Parduotuvėse neseniai pasirodžiusių lipnių juostų gamybai naudojamos antrinės žaliavos, perdirbtos pagal visus ISO 14021 reikalavimus.

Šiandien, perkant maisto produktus, daugeliui įprasta atidžiai perskaityti ant pakuotės pateikiamą gaminio sudėtį ir rinktis tik tuos gaminius, kurių sudėtyje yra kuo mažiau sveikatai abejotiną poveikį turinčių priedų. Vis dėlto neretai pamirštame pasidomėti, kokių nepageidaujamų medžiagų gali būti mus supančioje aplinkoje: būsto ar biuro apdailai naudojamuose dažuose, lakuose, balduose, grindų dangose, lipniose juostelėse?

Pastaraisiais dešimtmečiais vis daugiau buities prekių gamintojų daug dėmesio skiria aplinkai ir žmogaus sveikatai draugiškų produktų gamybai. Jau kurį laiką Lietuvoje, statybinių medžiagų parduotuvėse, galima įsigyti lipnių juostų, kurių klijų sudėtyje nėra skiediklių.

Net ir kambario temperatūroje skiedikliai į aplinką išskiria lakiuosius organinius junginius, tokius kaip: benzenas, toluenas, formaldehidas ir kiti. Pastarieji erzinančiai veikia kvėpavimo takus, o kartais ir odą. Ilgesnį laiką išbuvus nevėdintoje patalpoje, kurioje yra pasklidę lakiųjų organinių junginių garų, gali pradėti skaudėti galvą, pasireikšti svaigulys, mieguistumas. Skiedikliai gali garuoti pakankamai ilgą laiką. Todėl ši problema aktuali ne tik apdailos darbus atliekantiems specialistams ar mėgėjams. Jei lipni juosta paliekama patalpoje ilgą laiką, aktualu, kad ji būtų pagaminta su klijais be skiediklių.

Parduotuvėse neseniai pasirodžiusių lipnių juostų gamybai naudojamos antrinės žaliavos, perdirbtos pagal visus ISO 14021 reikalavimus. Pavyzdžiui, „eco-Logo

remonto juostos sudėtyje perdirbtos antrinės žaliavos sudaro 64 proc. visų gamyboje panaudotų žaliavų, to paties pavadinimo kiliminės dangos tvirtinimo juostose – 100 proc.

Rinkoje galima rasti ir lipnių juostų, kurios pagamintos iš nebalinto popieriaus. Popierius balinamas chloro dioksidu (ClO2), kuris priskiriamas prie toksinių dujų. Nebalinat popieriaus, ne tik apsaugoma aplinka nuo galimų nuodingų dujų išmetimo į aplinką, bet ir sunaudojama iki 7 proc. mažiau natūralių žaliavų (medienos) tam pačiam prekių kiekiui pagaminti.

Įdomu ir tai, kad naudojant aplinkai draugiškas medžiagas ir gamybos technologijas, galima pagaminti ir labai kokybiškų produktų. Siūlydama rinkai „eco-Logo“ gaminius, kompanija tesa laikosi principo: „100 procentų kokybiški ir aplinkai draugiški produktai“. Jie savo kokybe niekuo nenusileidžia kokybiškiems šios įmonės tradiciniams gaminiams – kai kuriais atvejais yra netgi kokybiškesni.

www.tesa.lt

Dalyvauk žaidime „Tvirtink kaip galiūnas – sportuok su Žydrūnu!“ (žaidimas vyksta iki 2013.06.30)

Susiję straipsniai:

Kad nereikėtų gadinti sienų

Apsauginės dažymo juostos geriausiems rezultatams

Ypač stipri dvipusio lipnumo juosta

Lipnios juostos jaukaus interjero kūrimui