Namų erdvių ar biurų apšvietimo technologijos pastaruoju metu tobulėja taip sparčiai, todėl vartotojui dažnai tampa sunku kokybiškai pasirinkti. Juk reikia išmanyti ne tik techninius parametrus, bet ir neprasilenkti su naujausiomis stiliaus tendencijomis, o jos pastaruoju metu brėžia naujas mados gaires – ypač populiarus tampa minimalistinio stiliaus, integruotas apšvietimas. Lietuviai vis dažniau ieško aukštesnės kokybės ir originalesnių produktų. Ir šviestuvus, ir apšvietimo dizainą bei individualų šviestuvų parinkimą siūlo ispanų kompanija „BPM lighting“ (www.bpmlighting.com). Įmonės atstovaujamų gaminių asortimente – šviestuvai ne tik namų, bet ir viešosioms erdvėms. BPM „Engineering light“ linijos gaminiai daugiausia gaminami iš aliuminio (gali būti įleidžiami, berėmiai ir paviršinio montavimo). „Alabama“, „Altamira“ ir „Alberta“ serijos šviestuvai puikiai tiks ir viešosiose patalpose, ir moderniame interjere, pavyzdžiui, loftuose. Šių didelio diametro (iki 125 cm) šviestuvų korpusas gali būti pasirinktas iš lakuotos baltos, juodos ar „ochros“ spalvos, anoduotos pilkos bei iš prabangiau atrodančių „Gold leaf“ ir „Silver leaf“ apdailų. „Structural“ šviestuvų linija gaminama iš BPM „Crismosil“ medžiagos. Tai – medžiaga, sukurta iš specialaus gipso, stiklo pluošto, akrilo priemaišų bei kitų medžiagų, kurios produktui suteikia patvarumo ir yra prilyginamos aliuminio techninėms charakteristikoms. Svarbiausia tai, kad ši medžiaga itin tvirta – atspari ugniai, neakyta. Be to, ji yra ekologiška ir gali būti nesunkiai perdirbama. Dar viena ispaniškų šviestuvų stiprioji pusė – dizainas: dailios bei švelnios linijos, paprastumas. Dauguma šviestuvų yra sukurti taip, kad galėtų būti lengvai integruoti į gipso sienas ir lubas, taip padarant įspūdį, tarsi šviesa sklinda iš niekur. Tai yra visiškai nauja apšvietimo tendencija, kurianti „nematomą“, „integruotą“ su sienomis ir lubomis apšvietimą.

Moderniam namų apšvietimui puikiai tiktų gamintojo „BPM Ligting“ šviestuvas „Koral“, montuojamas į lubas. Jis ypatingas tuo, kad pačio šviesos šaltinio nesimato, todėl šviestuvas tampa ne atskira interjero detale, bet subtilia lubų dalimi. Paslėptas įgilintas LED apšvietimas leidžia sukurti netradicinį vaizdą gyvenamojoje ar darbo erdvėje.

„Volcano“ – dar vienas išskirtinis šviestuvo modelis, kuris pirmiausiai dėmesį atkreipia dėl savo diametro (645 x 645 mm). Jis taip pat pagamintas iš „Crismosil“ medžiagos ir turi integruotą LED šviesos šaltinį.

„Cilene“ – į sieną montuojamas šviestuvas (paviršinio montavimo glaistomas). Jo dizainas leidžia priderinti šį šviestuvą moderniame interjere be jokių papildomų rūpesčių. Halogeninis šviesos šaltinis skleidžia jaukią šviesą ir sukuria malonią nevarginančią atmosferą. Tokia interjero detalė galės „išgyventi“ ne vieną remonto ciklą, nes gali būti dekoruojama vis skirtingomis spalvomis. Tam gali būti panaudotas dekupažas ar kitokia apdaila.

Inovacijos ir išskirtinio dizaino sprendimai leidžia įmonei – UAB „Jovesa“ – patenkinti net ir išrankiausių klientų poreikius, mat apšvietimo sprendimai iš „vienų rankų“ tampa vis populiaresni, nes jie padeda sutaupyti laiko bei pasitelkus kompetentingų šviesos ekspertų pagalbą nesuklysti renkantis vieną iš svarbiausių namų ir visuomeninių erdvių stiliaus detalių. E-sviestuvai.lt per dvidešimt metų sukaupta patirtimi dalindamasi su savo klientais padeda pasirinkti individualų apšvietimo sprendimą.

Kaune pateikiama 200 kv. m ekspozicija, o internetinėje parduotuvėje galima rinktis iš daugiau nei 2000 skirtingo stiliaus ir įvairios paskirties šviestuvų. Jų asortimentas suformuotas įmonei bendradarbiaujant su daugiau nei 40 skirtingų gamintojų iš viso pasaulio. Salone daugybė įjungtų ir išjungtų šviestuvų, interjero kompozicijų, ledinių juostelių, šviestuvų komponentų. Kompetentingi specialistai nuolat konsultuoja ir pateikia rekomendacijas namų ir viešųjų erdvių apšvietimo klausimais.

www.e-sviestuvai.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“