Turbūt nerasite žmogaus, kuris išbandęs šilumos siurblius, pasakytų, kad tai nėra geras pasirinkimas. Tai yra ne tik ekonomiškas, tačiau ir ekologiškas namų apšildymo būdas, kuris puikiai tinka tiek naujos, tiek senos statybos namuose.

Svarbiausia įsigyti labiausiai tinkamą Jūsų namui ir gyvensite ne tik ramiai, tačiau ir saugiai. O daugeliui žmonių tai yra prioritetas.

Kalbamės su mikroklimato kūrimo ekspertu, kuris tikina, kad inovatyvūs žmonės renkasi šilumos siurblius.


Kaip veikia šilumos siurbliai?

Jeigu Jums reikalinga tokia įranga, kuri garantuoja komfortą ir tuo pačiu kokybę – įsigykite šilumos siurblį, kuris pakeis jūsų gyvenimą ir tuo pačiu padės žiemas padaryti kur kas jaukesnėmis.

Šilumos siurblių funkcionalumą galima prilyginti paprasčiausiai oro šildytuvams, kurie jungiami į elektros lizdą ir dažnai naudojami kaip papildoma oro šildymo sistema. Tiesa, šilumos siurbliai yra pagrindinė ir vienintelė, tad juos įsigijus neteks papildomai ieškoti kitos pagalbinės priemonės, kai lauke labai šalta.

„Šilumos siurblių veikimo principas yra labai paprastas. Sukaupta šiluma yra paskirstoma iš vienos vietos į kitas taip pasirūpinant, kad net ir labai didelės erdvės būtų tinkamai apšildomos“,- pasakoja specialistas. „Patogu tai, jog šiuo metu galima įsigyti sistemas, kurios ne tik šildo, tačiau ir vėsina. Tuomet įranga naudojama visus metus, kadangi vasaromis ji tampa oro kondicionieriumi. Nuostabu, kaip viena įranga gali sukurti tobulą mikroklimatą namuose nepriklausomai nuo to, koks oras yra už lango“.

Papildomas šios sistemos privalumas yra oro cirkuliacija, tad tuo pačiu namuose gera būti, juntamas malonus kvapas, pavyksta išvengti alergijų dėl dulkių.

Sistemos galimybės ir funkcionalumas

Siekiant gyventi patogiai – svarbiausia rasti Jūsų namams labiausiai tinkamus šilumos siurblius. Kadangi rinkoje galimybių yra labai daug – verta tartis su specialistais, kurie pagal Jūsų bei būsto poreikius pasiūlys ir labiausiai tinkamas galimybes.

„Yra net kelių tipų siurbliai: oras-oras, oras-vanduo, vanduo-vanduo ir žemė-vanduo... Rinkoje atsiranda vis daugiau sistemų, kurios kinta savo galimybėmis, tad būtinai reikia susipažinti su smulkmenomis, kadangi jos gali nulemti komfortą, – supažindina specialistas.

Renkantis įrangą reikia kuo daugiau dėmesio skirti galingumui, kadangi jis turi atitikti būsto poreikius. Tik tokiu atveju kiekvienas namų kampelis bus šiltas, tačiau įranga veiks optimaliai, jai nereikės labai daug energijos. Radus tinkamą įrangą galima sumažinti šilumos energijos išlaidas net 70 %. Taigi, svarbus pritaikomumas Jūsų būstui“.

Kūrenimas malkomis – neekologiška atgyvena

Lietuvoje iki šiol dominavęs kūrenimas malkomis palyginus su kitomis galimybėmis atrodo kaip atgyvena, kuri neverta dėmesio. Ne tik patys kieto kuro katilai gana brangūs, tačiau taip pat ir sistemos yra nesaugios.

Daugelis joms neskiria tiek dėmesio, kiek reikia ir dėl to kiekvieną žiemą tenka skaityti labai liūdnas istorijas apie gaisrus, kurie sugadino žmonėms gyvenimus.

Šilumos siurbliai taip pat vertinami ir dėl ekologiškumo niuanso, kuris šiuolaikiniam žmogui turėtų būti toks pat svarbus kaip kad ir kaina.Kuo daugiau energijos bus sutaupoma – tuo labiau saugoma gamta. Žinoma, taip pat sumažinamos ir išlaidos, tad galiausiai, kai laimi gamta – laimi ir žmogus, – pasakoja vadybininkas.

Rūpintis gamta yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Ir nors šiuo metu ekologiško namų apšildymo galimybės yra būtinos tik naujos kartos A++ namuose, tačiau tikima, kad greitu metu ši būtinybė bus diegiama visuose namuose, kur reikalingas apšildymas.

Daugiau informacijos: specdarbai.lt