Dvi tarptautinės kompanijos AREVA bei “Schneider Electric” pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl mokslinių tyrimų bei techninės plėtros vykdymo kuriant naują energijos kaupimo sprendimą – taip vadinamą srautinę bateriją, kurios gamybai bus naudojama hidrobromido rūgštis ir vandenilis. Šio bendradarbiavimo tikslas – sukurti žaliajai energetikai svarbų sprendimą, leidžiantį gaminti ir kaupti energiją.

ES lėšomis finansuojamo projekto metu bus siekiama pagerinti esamą “EnStorage”* 50 kW srautinės baterijos prototipą ir sukurti 150 kW baterijos modelį. Abi bendrovės išbandys baterijos technologijas realiomis sąlygomis ir sieks sukurti efektyvų sprendimą, skirtą atsinaujinančių šaltinių energetikos pramonei.

Projekto vadovaujantis patneris bus AREVA kompanija, atsakinga už sprendimo gamybą ir diegimą, o “Schneider Electric” - už papildomos elektros konversijos sistemos projektavimo, gamybos ir montavimo darbus.

“Energijos kaupimo rinka yra labai konkurencinga ir nuolat auga. Siekdami patenkinti rytdienos energijos poreikius, diversifikavome savo technologijų portfelį ir bendradarbiaudami su “Schneider Electric” tikimės jį sėkmingai papildyti srautinės beterijos technologija”, - pažymėjo Louis-François Durret, AREVA atsinaujinančių šaltinių departamento vadovas.

“Naujoji energijos kaupimo technologija suteiks daugiau lankstumo ir stabilumo žaliosios energijos kompanijoms. Mums ši sutartis su AREVA – tai dar vienas svarbus žingsnis ir įsipareigojimas kurti saugius, efektyvius ir patikimus žaliosios energijos valdymo sprendimus”, - pažymėjo Frédéric Abbal, “Schneider Electric” Energetikos verslo vykdantysis vice prezidentas.

Šių metų vasarį AREVA ir “Schneider Electric” pasirašė strateginio bendradarbivimo sutartį dėl AREVA kompanijos sukurto energijos valdymo bei kaupimo sprendimo “Greenergy Box”, paremto vandenilio bei kuro elementų technologija, paleidimo į rinką.

___________________________

* “EnStorage” kuria plataus masto energijos kaupimo sprendimus, pagrįstus srautinės baterijos technologija. www.enstorageinc.com

Apie Schneider Electric“

Tarptautinė energijos valdymo kompanija „Schneider Electric“, veikianti daugiau nei 100 pasaulio šalių, siūlo integruotus sprendimus įvairiems verslo sektoriams: mašinų gamybos ir pramonės šakoms, komunalinių paslaugų ir infrastruktūros tiekėjams, duomenų centrams, viešųjų įstaigų, komercinių ir gyvenamųjų pastatų administratoriams. Kompanija, kurios grupės įmonėse dirba 150 000 darbuotojų, o pardavimai 2013 m. siekė 24 mlrd. EUR, orientuojasi į saugios, patikimos, efektyvios, produktyvios ir žalios energijos gamybą ir įsipareigoja žmonėms bei organizacijoms padėti pasiekti geriausius rezultatus išmaniai išnaudojant energiją.

www.schneider-electric.com

Apie AREVA

AREVA kuria pažangias energijos gamybos technologijas ir sprendmus, kurie inaudoja mažiau anglies.AREVA užima pirmąją vietą pasaulio branduolinės energetikos rinkoje ir teikia visas integruotas branduolinių reaktorių kūrimo bei diegimo paslaugas. Grupė taip pat plečia savo veiklą atsinaujinančios energetikos srityje – vėjo, bioenergetikos, saulės ir energijos kaupimo – siekdama tapti pasaulio lydere ir šioje srityje. Grupėje dirba 46000 darbuotojų.

www.areva.com