Mažo vonios kambario įrengimas gali tapti daug jėgų reikalaujančia užduotimi, jei jame bandysite integruoti viską, ko Jums reikia, tuo pačiu nepamirštant ir to, ko labiausiai norisi. Visgi, jei kruopščiai išnaudosite kiekvieną patalpos centimetrą ir atidžiai rinksitės vonios įrangą, savo poreikius pavyks suderinti su galimybėmis – šios kelios taisyklės taip pat padės tai padaryti.


Susikoncentruokite į funkcionalumą

Tai – bene svarbiausia taisyklė, kuri leis sukurti patogų vonios kambarį, todėl renkantis įrangą, vonią, kokybišką dušo kabiną ar baldus, vertėtų atsižvelgti į jų pritaikymo galimybes. Kompaktiški praustuvai su spintelėmis neužims daug erdvės, tačiau tuo pačiu suteiks užtektinai vietos Jūsų asmeniniams daiktams, o veidrodinės vonios spintelės bus naudojamos ne tik kaip sandėliavimo vieta, bet ir kaip dailus interjero akcentas.

Pasirinkite ir tinkamą vietą – stenkitės išnaudoti kampus, sienas, o jei ketinate naudoti rankšluosčių kabliukus, jiems puikiai tiks ir Jūsų vonios kambario durys.

Rinkitės šviesias, ryškias spalvas

Dažniausiai teigiama, jog mažiems vonios kambariams geriausiai tinka balta spalva – esą tuomet erdvė atrodo didesnė, nei yra iš tikrųjų. Vadovaudamiesi tokiu patarimu, tikrai nesuklysite, tačiau nepamirškite, kad balta ar kitos šviesios spalvos nebūtinai turi būti nuobodžios. Jūs visuomet galite rinktis įmantresnes formas ar išbandyti kelis ryškesnius akcentus, kurie leis sukurti šiuolaikišką ir žavingą kambario interjerą.

Pasirinkite tinkamas vonios baldų proporcijas

Mažas vonios kambarys niekuomet neatrodys perpildytas, jei rinksitės mažesnius, pačius svarbiausius įrenginius ir vonios baldus. Pavyzdžiui, nedidelis tualetas, kriauklė ir dušo kabina užtikrins, jog patalpoje bus viskas, ko Jums gali prireikti, tačiau tuo pačiu išlaikys erdvumo įspūdį. Visgi, jei labiau mėgstate maudynes vonioje ar norite pasirūpinti vieta sandėliavimui, mažam kambariui šias idėjas taip pat galite pritaikyti – svarbiausia pasirinkti tokius matmenis, kurie ateityje nesutrikdytų patogaus praėjimo. Platų vonios įrangos ir baldų pasirinkimą rasite Arsan.lt parduotuvėje.

Naudokite veidrodžius, kad apšviestumėte, pagyvintumėte ir išplėstumėte

Veidrodžiai iš tikrųjų gali atlikti visas šias funkcijas, tad apie šio gaminio įsigijimą net nereikėtų svarstyti – tai vienas efektyviausių būdų siekiant vizualiai padidinti erdvę. Šį sprendimą galite pasitelkti net ir tuomet, kai vonios kambarys yra itin mažas – šiuo metu ypač populiarios veidrodinės vonios spintelės, tad nusprendę pasirinkti tokį variantą, sutaupysite dar daugiau erdvės ir turėsite dvigubos naudos.

Pagalvokite apie daiktų sandėliavimą

Konkrečią vietą turintys daiktai taip pat padės sukurti kiek didesnės erdvės įspūdį, tad iš anksto vertėtų pagalvoti, kiek jų ketinate laikyti vonios kambaryje ir atitinkamai pagal tai pasirinkti tinkamą baldų kiekį. Stenkitės išnaudoti sienas, nevenkite atvirų lentynėlių, o rečiau naudojamas priemones „paslėpkite“ uždarose – tuomet vonios kambarys ne tik atrodys šiek tiek didesnis, bet tuo pačiu išliks ir patogus.

Nepamirškite stilingų akcentų

Jei vonios kambaryje nėra daug vietos, tai dar nereiškia, jog negalėsite įgyvendinti visų savo idėjų ir papuošti šios patalpos stilingais aksesuarais. Priešingai, bent vieno dėmesį atkreipiančio akcento netgi reikėtų – juo gali tapti spalvotas maišytuvas, lazeriu dekoruotas dušo kabinos stiklas ar bet kuris mažesnis vonios aksesuaras. Įdomu tai, jog elegantiško stiliaus patalpose erdvės trūkumas pastebimas rečiau, tad tikrai nesuklysite papuošę vonios kambarį keliais subtilesniais atributais.

Taigi svarbiausia daug dėmesio skirti tinkamų baldų pasirinkimui, patogiam erdvės organizavimui ir tam tikroms interjero subtilybėms. Jei vadovausitės šiomis taisyklėmis, komfortiškai ir stilingai galėsite įsirengti net ir itin nedidelę vonios kambario erdvę.

Daugiau informacijos: arsan.lt

190