Art Deco stilius pabrėžia formos paprastumą, modernumą.

Art Deco – nenuspėjamas, judantis ir modernus.

Dekoruojama auksu, sidabru arba bronza derinant malachitą, agatą ir dramblio kaulą.

Iš medienos populiariausiais tapo uosis, klevas ir vyšnia.

Art Deco stiliaus baldai dažnai būdavo įspūdingų formų, kartais neatitikdavo daikto paskirties.

Jei kalbėti apie interjero stilių, tai turbūt nerasime vienareikšmiškai nusiteikusių ir pritariančių tik vienam ar kitam stiliui. Kadangi turime įdomių faktų apie „atgimusį“ Art Deco stilių, kuriuos surinkti mums padėjo įmonės „Ar Studio“ atstovės, ilgai netempdami ir dalinamės.

Faktai ir skaičiai:

  • Art Deco – tai XX amžiaus 7- ame dešimtmetyje Prancūzijoje atsiradęs terminas.
  • 1925 metais Paryžiuje buvo pristatyta nauja stiliaus tendencija.
  • Art Deco yra trumpinys, kurio pilna reikšmė – Exposition Internationale des Arts Decoratifs et Industriels Modernes.
  • Šis stilius formavo masinės gamybos ir kultūros epochą. Jis įsitvirtino pramonėje, reklamoje, vizualiajame ir taikomajame mene.
  • Atsisakoma prieš tai madingo Art Nouveau (1890-1910) stiliaus dekoratyvumo, augalinio motyvo bei gausios ornamentikos. Pradedama ieškoti naujų estetikos formų, technologijų.
  • 1920 - 1930 Art Deco stilius ypač užvaldo Ameriką. Architektūra, automobilių ir lėktuvų pramonė, kino industrija, – viskas buvo įkvėpta Art Deco.
  • Šis naujasis stilius kitaip dar vadinamas „Moderno stilius“ (angl. „Style Moderne“) reiškė atgimimą ir ekonomikos augimą.

Pokyčiai visuomenėje, architektūroje bei interjere

Art Deco stilius pabrėžia formos paprastumą, modernumą. Jis formavo naują požiūrį, keitė žmonių mąstyseną, gyvenimo būdą. Tai buvo svajonių, vilčių, spontaniško ir prabangaus gyvenimo stilius. Moterys pradėjo vairuoti greitas ir gražias mašinas, pilotuoti lėktuvus, kirpti plaukus ir tapo nepriklausomos, žinančiomis savo teises. Art Deco – nenuspėjamas, judantis ir modernus.

Naujasis stilius buvo ypač ryškus architektūroje ir interjere. Pradedamas naudoti stiklas. Taip pat aliuminis ir metalas. Buvo naudojamos ypač brangios medžiagos, kaip egzotiškų medžių lukšto intarsijos, įvairios odos, vėžlio šarvai, perlamutras, ryklių bei gyvačių oda. Iš medienos populiariausiais tapo uosis, klevas ir vyšnia. Dekoruojama auksu, sidabru arba bronza derinant malachitą, agatą ir dramblio kaulą.

Identifikavimas interjere

Art Deco stilius – tai įspūdinga visuma, kurią sudaro stilingi elementai – baldai, audiniai, sienų apmušalai, stiklas, keramika, veidrodžiai. Šis stilius eklektiškas, nenuspėjamas. Konkrečiai apibrėžti stiliaus sąvoka būtų sudėtinga, dėl to, kad jame susipynusios įvairios įtakos.

Art Deco stilių lengviausia identifikuoti iš ryškių spalvų bei kontrastingų medžiagų derinimo tarpusavyje. Formos lakoniškos, o kampai aštrūs. Tiek interjeruose, tiek balduose galima aptikti rytų kultūros, graikų meno bruožų. Baldų puošyboje šį stilių galima atpažinti iš geometrinių piešinių, rombų, zigzagų, spindulių, laužytų strėlių. Taip pat būdingi ir hieroglifų, skarabėjų, gyvačių, piramidžių, kriauklių motyvai. Įvairūs medžiagų deriniai, neįprastos formos, originalūs paviršiai interjerams suteikė prabangų įvaizdį. Art Deco stiliaus baldai dažnai būdavo įspūdingų formų, kartais neatitikdavo daikto paskirties. Interjerai dekoruoti skulptūromis, o tapybos darbuose dažnai vaizduojami atletiški, sportiški vyrai arba gražios viliokės, aistringos, klastingos moterys. Tokius prabangius interjerus, daiktus galėjo sau leisti tik labai turtingi, rafinuoti ir gero skonio žmonės.

Kur rasti „Art Deco“ Lietuvoje?

Tai įmonė „Ar Studio“ – gaminanti pagal individualius užsakymus. Projektuojami visuomeninės paskirties, namams skirti baldai, interjero apdailos detalės ir dekoro elementai, skulptūros. Kitaip tariant, įvairių stilių, subtilios prabangos interjero įrangos elementai.

Art Deco stiliaus projektai yra gerai pažįstami įmonės klientams. „Paskutiniu metu sulaukiame vis daugiau norinčių projektuotis ir gamintis tokio stiliaus baldus“ – kalbėjo Kamilė. Tad jei įdomu galite susipažinti ir Jūs.

Daugiau informacijos www.arstudio.lt

109