Straipsnis ir nuotraukos interjero dizainerės Dovilės Švilpienės

Art Deco interjero stilius, susiformavęs XX a. pradžioje, tebuvo trumpalaikis, tačiau jis paliko ilgalaikį pėdsaką dizaino pasaulyje. Art Deco gimimas siejamas su 1925 m. Paryžiuje vykusia moderniojo meno paroda. Tuo metu buvo siekiama sukurti naują dizaino kryptį, kuri būtų moderni, prabangi ir atspindėtų technologinius ir kultūrinius pokyčius.

Ypatingai dekoratyvus stilius sužavėjo pasaulį geometriniai raštais, įmantria ornamentika, metaliniais ir stiklo elementais, ryškiomis spalvomis ir prabangos detalėmis.

Art Deco sunkmetis atėjo kartu su Didžiąja Depresija ir Antrojo pasaulinio karo grėsmėmis, o po karo jį pakeitė modernizmas. Tačiau nuo 1950 m. metų Art Deco stilius atgimė kaip įkvėpimo šaltinis moderniojo dizaino srityje.

Art Deco interjero stilius: prabanga ir elegancija

Art Deco stiliui būdingi griežtų formų simetriški geometriniai raštai, prabangios medžiagos ir aukštos kokybės interjero detalės. Įvairių spalvų metalai – sidabras, auksas chromas – Art Deco stiliui suteikia akinamo spindesio. Ekstravagantiški dekoratyviniai elementai, ornamentuoti baldai ir veidrodžiai tamsių, gilių atspalvių – juodos, tamsiai mėlynos ir smaragdinės žalios – fone kuria intensyvų rafinuotą įvaizdį.

Marmuras, stiklas, chromas ir poliruoti mediniai paviršiai suteikia prabangos ir tekstūros pojūtį. Sienų apdailai būdingi raižyti gipso reljefai arba geometrinių ornamentų sienų apmušalai, tapetai. Ryškūs ir kontrastingi kilimai su geometriniais raštais ir prabangūs audiniai, naudojami užuolaidoms ar baldų apmušalams yra svarbūs Art Deco stiliaus elementai.

Art Deco stiliaus šviestuvai yra ekstravagantiški, ypatingai dekoratyvūs, abstrakčių, geometrinių formų. Krištolas, blizgūs metalai sukuria įspūdingą šviesos efektą.

Šiandien Art Deco interjero stilius yra vertinamas dėl savo išskirtinės elegancijos, išraiškingų geometrinių formų ir prabangos. Art Deco dizainas suteikia platų kūrybinių galimybių spektrą. Galima eksperimentuoti su spalvomis, medžiagomis ir formomis, siekiant sukurti prabangią, bet subtilią erdvę.

Kaip įgyvendinti Art Deco stilių šiuolaikiniuose namuose?

Spalvų paletė: kuriant šiuolaikinį Art Deco dizainą dažniausiai naudojamos ryškios ir sodrios spalvos. Blizgios aukso ir sidabro detalės derinamos su sodriomis juodos, mėlynos, raudonos arba smaragdinės žalios spalvomis. Ši spalvų paletė kuria kontrastą ir prideda gyvybingumo interjerui.

Baldai: Art Deco baldams naudojamos aukštos kokybės medžiagos; jie išsiskiria geometriniais elementais, metalinėmis ir stiklo detalėmis, užapvalintomis formos. Ryškūs akcentai ant baldų, pavyzdžiui, raižyti ornamentai ar chromuoti apdailos elementai, suteikia elegancijos.

Stiklas ir metalas yra esminiai Art Deco dizaino elementai. Interjere puikiai tiks išskirtinių formų krištolo šviestuvai, veidrodžiai su geometrinių formų rėmais, chromuoti ar aukso apdailos elementai.

Kilimai ir grindys: rinkitės kilimus su išraiškingais raštais ir geomtriniu ornamentu. Marmuriniai ar kito prabangaus akmens paviršiai taip pat papildo Art Deco dizaino estetiką.

Detales ir aksesuarai: dekoratyvios detalės ir aksesuarai yra esminis Art Deco stiliaus akcentas. Aukštos kokybės dailės kūriniai, geometrinių formų vazos, blizgaus metalo statulėlės ir kitos išskirtinės detalės gali puikiai papildyti jūsų interjerą.

Tekstilė ir audiniai: Šilkas, tafta ir kitos aukštos kokybės tekstilės medžiagos puikiai dera šiuolaikiniame Art Deco interjere.

Elegantišką charakterį išlaikęs Art Deco stilius suteikia galimybę apjungti prabangą ir modernumą šiuolaikiniame interjere ir suteikia jam išskirtinumo. Svarbiausia – drąsiai eksperimentuokite su spalvomis, formomis ir tekstūromis, kurdami unikalią savo namų erdvę.

281