Kiekvienas rytas vis šiltesnis, vis dažniau išlenda šildančios saulės spinduliai. Pamažu ne tik į gamtą, bet ir į širdis ateina pavasaris. Norisi kuo greičiau prisikviesti žalią laukų šydą ir kvepiančius sodus, tačiau kaip?

Keletas gudrybių ir pavasaris greičiau prasidės Jūsų namuose, nei už lango.

1. Natūrali žaluma

Taip ilgai laukėte pavasario! Jis jau beveik čia, todėl laikas į namus įnešti šiek tiek šviežių atspalvių dekoracijų. Paplitusi idėja namams – kviečių daigų auginimas dideliame dubenyje ar vazoje. Ryškiai žalios spalvos kviečių daigai gali ne tik būti puiki dekoracija ant stalo, bet ir sveikatos šaltinis įvairiems kokteiliams ir pusryčiams.

2. Spalvų ir kvapų žaismas

Geltonieji ir baltieji narcizai - tikri ir bene pirmieji pavasario pranašai. Jų auginimas namuose – puiki idėja greičiau pasikviesti saulę ir šilumą. Šios gėlės ne tik itin prabangiai atrodančios, bet į kvapnios, bei lengvai auginamos.

Auginkite jas dubeniuose ir vazose, pamerkite nedidelę saujelę geltonų narcizų baltoje porcelianinėje vazoje ir greitai pajusite kokią puikią nuotaiką jie sukelia.

3. Tulpių magija

Nors ši gėlė soduose pasirodo vėliau, savo namuose ją auginti galite pradėti ja dabar. Žinoma, ne įprastai. Jau kurį laiką namų mylėtojai pamišę dėl tulpių auginimo aukštose stiklinėse vazose. Taip ilgą laiką galite mėgautis procesu ir galimybe pamatyti gražiausius gėlės žydėjimo ciklus.

4. Virtuvės sužydėjimas

Būtent virtuvė yra patalpa, kurioje praleidžiame nemažai laiko ir čia lengva susikurti pavasarį. Spalvota tekstilė, gėlės, ant palangės auginami ryškiai žali prieskoniai, raudoni čili pipirai ir geltonos citrinos!

5. Miegamojo variacijos

Ši patalpa dažniausiai išgyvena didžius pokyčius, sulig kiekvienu metų laiku čia norisi įnešti naujų, skirtingų atributų. Vienu metu – šiltam jaukumui sukurti, kitu – atskleisti vietą natūraliai šilumai ir šviesai. Dabar, artėjant pavasariui, į namus ir į miegamąjį norisi įnešti daugiau gaivumo ir ryškumo. Pradėkite nuo patalynės - gėlėtos, ryškios ir gaivios vienspalvės, 3D, arba paprastai baltos – jaukiai derančios prie bet kokių variacijų. Pridėkite gėlių ir vyšniomis bei įkaitusiu smėliu kvepiančių žvakių.

6. Sodo malonumai namuose

Artėjant pavasariui svarbu paruošti namų balkoną. Dar to nepadarėte? Susikurkite sau malonią erdvę, ar sodo malonumus visai čia pat. Į balkoną drąsiai išneškite jaunus sodinukus ir gėles su vazonėliais. Tegul balkonas tampa maža sodo erdve, kurioje taip pat galite ir ramiai prisėsti bei atsipalaiduoti.

7. Akių paganimui

Laukiate svečių? Paruoškite ne tik skanius užkandžius, bet ir galimybę paganyti akis. Papuoškite stalą ryškiaspalvėmis servetėlėmis, vietoje baltos staltiesės rinkitės geltoną arbą žalią. Stalą puoškite gyvomis gėlėmis permatomose vazose.

8. Atnaujinkite svetainę

Šioje aplinkoje svarbu lengvumas ir gaivumas. Rinkitės šviesos srauto neužgožiančias užuolaidas, ryškias pagalvių, pledų ir kilimų spalvas. Nepagailėkite nieko, kas žydi už namų durų ir namuose. Leiskite atsiskleisti visam grožiui!

9. Ant sienų kabantis džiaugsmas

Ne paslaptis, kad paprasčiausias būdas papuošti savo namus – kabinti mėgstamus paveikslus ir dekoracijas ant sienų. Pavasarį, norint atsinaujinti, paveikslai taip pat gali būti dideli pagalbininkai. Tačiau, dėl įvairovės, galima rinktis ne visą paveikslą, o tik jo rėmus – senus, aptrupėjusius, lyg dekupažu pasendintus arba ryškius žalvarinius ir auksinius. Jų viduje galite kabinti gėlių ir žalumos vainikus.

10. Pavasario pranašų sulaukus

Visgi tikras pavasaris ir smagi bei jauki šiluma išties pradeda džiuginti, kai laukuose sužydi balti vyšnių žiedai. Kodėl šios pavasarinės tendencijos neatsinešus į savo namuose ir nepapuošus namų mielomis smulkmenomis? Vyšnių žiedų puokštė, vyšnių žiedų piešinys ant sienos, vainikas su vyšnių žiedais prie įėjimo. Pavasaris jau visai čia!

www.fejosnamai.lt