Atidarytas LIVE SQUARE kompleksas su vieša terasa, atveriančia gražiausius Vilniaus vaizdus

 

Gedimino pr. ir V. Kudirkos sankryžoje prieš Lukiškių aikštę ir šalia Dainavos g. atidarytas „Live Square“ kompleksas.  Jame įsikūrė verslo centras su prekybine galerija, viešbutis „Hilton Garden Inn“, trys gyvenamųjų namų korpusai, kurių vienas – rekonstrukcija, viešas skveras.

 

 

75 a. sklype pastatyto „Live Square“ komplekso vertė – 49 mln. eurų. Projekto užsakovais tapo UAB „Partnerystės projektai“ ir UAB „Live Square“, valdytoju – UAB EIKA.

Įmonės generalinis direktorius Domas Dargis dalindamasis įspūdžiais po projekto realizacijos pastebi, kad: „Live Square“ – tai tarsi miesto centro urbanistinio veido pokyčio simbolis. Šiandien, čia kartu su visais Vilniaus gyventojais ir miesto svečiais, esame naujos pradžios, užgimstančios modernios miesto erdvės liudininkai. Vilniaus miesto centras atsiveria nauja aplinka, nauja panorama nuo viešos terasos, naujomis kokybiškomis darbo vietomis, patogiu būstu ir nauja bendravimo, susitikimo ir atvirų minčių vieta.

„Live Square“ – tai ambicingiausias, daugiausia iššūkių pareikalavęs EIKA projektas. Projektas įgalino mus sutelkti ir panaudoti visą beveik kelis dešimtmečius kauptą patirtį ir kompetenciją. Pavadinimas „Live Square“ talpina kelis elementus. Žodis „live“ reiškia gyvenimą „čia ir dabar“, o „square“ nurodo erdvės viešumą ir dinamiką, kuri turėtų atgaivinti apsnūdusią Gedimino prospekto dalį ties Lukiškių aikšte. Tikime, kad šis prekinio ženklo pažadas bus įgyvendintas. Praėjo tik kelios savaitės, kai komplekse pradėta vykdyti veikla, o gyvybės jau matome labai daug.“

Pačiai komplekso architektūrai gražių žodžių negaili ir pastato architektas Povilas Čepaitis (UAB „Unitectus“). „Bekuriant konceptą, nusprendėme, kad svarbiausia, jog pastatas įsilietų į miestą savo viešomis erdvėmis, taptų organiška miesto dalimi, kurioje gyvenama, dirbama, ilsimasi. Čia, mano matymu, turėtų gyventi žmonės, kurie nori įsikurti miesto širdyje ir čia praleisti visą savo laiką. Žmonės, kurie myli miestą. Manau, šį konceptą įgyvendinti pavyko ir tikiuosi, kad čia gyvenantys, dirbantys ir besiilsintys žmonės šią vietą tikrai pamils.

Taip pat „Live Square“ yra tūrinių idėjų, gimusių tiek iš noro čia kurti naujas, tiek atkurti čia jau buvusias viešas erdves. Pavyzdžiui, apjungti du atskiri – viešbučio ir administracinio pastato – tūriai taip, kaip siūlo detalusis planas. Bet tuo pačiu metu ir perkirsti pasažu, dengtu stikliniu stogu. Tokiu būdu pabrėžta vieta, kur anksčiau sklype ėjo gatvė. Anksčiau čia buvusį skverą perkėlėme ant stogo. Nors galėjome pastatą statyti didesnį palei Dainavos gatvę, nusprendėme išlaikyti esamą bendrą erdvę su kaimynais, kur sukūrėme nedidelį parkelį su gausiu apželdinimu. Gyvenamojoje dalyje taip pat sukūrėme daug vietų pasibuvimui lauke. Tad tankioje urbanistinėje erdvėje atsirado inkliuzų, skirtų gyvenimo kokybei.

 

 

 

Bet smagiausia matyti žmonių reakcijas, kai jie užlipa į viršutinio aukšto terasą ir sako: Wow, čia tai wow. Dabar „Live Square“ baigtas pridavimo procesas, todėl čia lankėsi daug žmonių, kurie anksčiau šioje vietoje nėra buvę, jie tikrina įvairius pastato aspektus ir turėdavo pastabų, ką dar reikėtų patobulinti. Bet tada ateina į terasą ir staiga įtampa, griežtumas veiduose atsipalaiduoja. O kai sužino, kad ši terasa bus vieša miesto vieta, tai žmonėms yra wow. Todėl labai smagu matyti, kad kai padarai gerą darbą miestui, miestas tai priima, jam to reikia. Tuomet žinai, kad tai buvo teisingas sprendimas.“ – pasakoja P. Čepaitis.

„Live Square“ bendrą lotą sudaro 18 tūkst. kv. m. Verslo centras užima 4850 kv. m. Jame sukurtų nuolatinių darbo vietų skaičius siekia iki 600. Po verslo centru įrengta inovatyvi ir beveik analogų Lietuvoje neturinti požeminė 2 aukštų automobilių stovėjimo aikštelė, kurią administruoja „Unipark“. Ji skirta darbuotojams, miestiečiams ir vietos gyventojams. Bendras mašinų parkavimo skaičius sudaro 165 vietas. Taip pat įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

„Live Square“ tapo puikia vieta biurams

Verslo centre įkurtuves atšventė ir nauji nuomininkai: UAB „Vilnius Gedimino“ (Spaces), UAB „SLOV services“ (Sorainen). Apie jau kelias savaites veikiančias naujas darbo patalpas įspūdžiais dalinasi ir „Sorainen“ Lietuvos biuro vadovaujantis partneris Tomas Kontautas: „Kalbant apie biuro vietą mieste, siekėme, kad ji būtų patogi ir lengvai pasiekiama mūsų klientams. Gedimino prospektas tam puikiai tinka – mūsų biurą patogu pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu pasiekti iš visų pagrindinių verslo centrų abiejose Neries upės pusėse. Didžiuojamės pasirinkę šią lokaciją, ji puikiai atspindi mūsų vienijančios teisės firmos konceptą. Mes jungiame jėgas Baltijos šalyse ir Baltarusijoje spręsdami klientų teisinius iššūkius, o „Live Square“ labai gražiai apjungia rytinę Gedimino prospekto dalį (Vyriausybe, biurai Gedimino pr. 20, 9 ir kt, Jogailos ir Vilniaus gatves) su vakarine (Seimas, Vilniaus vartų, Verslo trikampio kvartalai). Taip pat pasirūpinome, kad klientai atvykstantys automobiliu savo transporto priemonę galėtų patogiai palikti požeminėje stovėjimo aikštelėje.

„Mūsų biure itin didelis dėmesys skirtas bendradarbiavimo erdvėms. 2200 kv. m ploto patalpose įrengta daug skirtingo formato ir charakterio susitikimų kambarių, skirtų tiek mažoms vaizdo konferencijoms, formaliems ir neformaliems susitikimams, tiek dideliems valdybų posėdžiams ar seminarams. Be to, šios erdvės aprūpintos išmaniais sprendimais, kurie leidžia bendradarbiauti per atstumą, naudotis pažangiomis vaizdinės informacijos pateikimo priemonėmis, patogiai dirbti tiek su kolegomis dirbančiais čia pat Vilniuje, tiek Minske, Taline ar Rygoje.“

 

 

 

Taip pat verslo komplekse duris atvėrė ir tarptautinė įmonė „Spaces“. Šio prekės ženklą valdančio tarptautinio tinklo IWG vadovė Baltijos šalims Jekaterina Kosmačeva pabrėžia, kad: „Tai pirmasis žingsnis Baltijos šalyse, nors „Spaces“ nuo pat įkūrimo pradžios – 2006 m. – visame pasaulyje formuoja bendradarbystės tendencijas. Šiuo metu veikia daugiau nei 130 erdvių visame pasaulyje ir dinamiškas Vilnius nuo šiol yra viena jų. 

Per kelis verslo centro aukštus išsidėsčiusios „Spaces“ užima beveik 2500 kv. m plotą, kuriame paruošta daugiau nei 320 darbo vietų. Tai ir įvairių, nuo 1 iki 9 vietų, dydžių biurai, taip pat dedikuotos nuomojamos bendradarbystės darbo vietos, kurias klientas gali pasirinkti ir jomis naudotis visą sutarties laikotarpį. Pirmame aukšte veikia verslo klubas, kuriame kiekvienas „Spaces“ klientas gali pasirinkti bet kurią tuo metu laisvą darbo vietą“.

Verslo centro komplekse miestiečiai jau gali apsilankyti ir 1170 kv. m prekybinėje galerijoje. Joje galite rasti Vero Café, Formosa, Narvesen, Ženeva, Benu Vaistinė, Florisima. Rugpjūčio mėnesį bus atidarytas restoranas ir Rimi parduotuvė.

Pakalbinti įmonių atstovai išskyrė, kad „Live Square“ sužavėjo tuo, kad tai puiki vieta, kurioje sukasi šiuolaikinių miestiečių gyvenimas ir kultūra. Aplinkinėse gatvėse vykstant intensyviam gyvenimui ir eismui žmones pritraukia atnaujinta Lukiškių aikštė, kuri tapo pamėgta ir šeimų su mažais vaikais, vieta. Nuo šiol po pramogų jos turi naujas vietas į kurias gali ateiti pailsėti, pavalgyti, įsigyti svarbių priemonių sveikatai arba prisėsti puodeliui kavos. Verslo centro galerijoje naujus kavos namus atvėrusi tinklo VERO CAFÉ vadovė Laima Vėželienė su džiaugsmu pristato ir visiškai naują koncepcijąaukštesnės kokybės prekės ženklą „Her Excellency“ išsiskiriantį iš įvairių pasaulio šalių atkeliavusiomis kavos pupelėmis, kuriomis mėgautis kviečia visus vilniečius ir svečius.

Duris atvėrė pirmasis Lietuvoje „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“

4 žvaigždučių „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ – vienas pirmųjų viešbučių tinkle „Hilton“, įrengtų pagal atnaujintą koncepciją. Jis šviesesnis, erdvesnis, turi daugiau bendravimui skirtų erdvių ir tuo pačiu pasižymi detalėmis, atspindinčiomis vietinę kultūrą. Čia lankytojai ras į baltų raštus panašių žalvario detalių grindų plytelėse, skudučių sieną, fojė juos pasitinka aukurą menantis židinys, susitikimų kambariai pavadinti baltų genčių pavadinimais, o lubose instaliuoti kabantys žalvario elementai primina šiaudinius „sodus“.

Viešbutyje įrengti 164 kambariai, kurie pritaikyti verslo klientų poreikiams – turi ergonomiškus baldus darbui, spartų internetą. Lankytojai viešbutyje papildomai ras 300 kv. metrų konferencijų centrą, sporto salę, erdves bendravimui ir terasą ant pastato stogo su Vilniaus panorama. Viešbutyje taip pat veikia konceptualus restoranas „Beef Room“ su erdvia terasa.“ – viešbučio išskirtinumą apžvelgia generalinis direktorius Tadas Ėvaltas. 

 

 


Viešbučiui interjero dizainą kūrė studija „Jurta“. Studijos dizainerė Rūta Goštautienė taip pat ryškina šios vietos išskirtinumą: „Interjero projekto konkursui pateiktą koncepciją viešbučio recepcijai ir pirmam aukštui apibūdinome taip: „Hiltonas“ – Vilniuje, Vilnius – „Hiltone“. Norėjome, kad viešbučio svečiai pajustų mūsų krašto ir miesto savitumus. Vilniaus veidas yra jo gatvelės, aikštės, parkų alėjos, turgus. Senamiesčio architektūra bei spalvos apsprendė interjero sprendimą ir spalvinę gamą. Ilgo koridoriaus į konferencijų sales sprendimą įkvėpė Vilniaus universiteto arkados. Jas bandėme atkurti ritminiu apšvietimu. Santūrias konferencijų sales įkvėpė monumentali, monochromatinė Vilniaus Katedros aikštė. Fojė yra tarsi žalia miesto alėja, atvedanti į aikštę su laisvai išmėtytu pasisėdėjimu aplink židinį-aukurą. Kurdami baro ir restorano interjerą, galvojome apie judrų Open kitchen Tymo turgų. Taip atsirado spalvoti stalviršiai  bei erdvę zonuojančios ažūrinės lentynos su gausiu keramikos dekoru. Interjero apdailai rinktos natūralios, organiškos medžiagos: kietmedis ir ąžuolo lukštas, akmuo, žalvaris, metalas, stiklo keramika. Daugiausia dėmesio buvo skiriama pasirinktų medžiagų bei apdailos darbų kokybei.“

Nors erdvės jau atviros miestiečiams ir svečiams, projekto valdytojai tikina, kad „Live Square“ dar nustebins. Visai neužilgo visiems Vilniaus žmonėms bus pristatyta interaktyvi meno instaliacija.

Daugiau nuotraukų:

           

Daugiau informacijos: livesquare.lt