Grožio salonų paslaugos ir jų kokybė nėra vieninteliai veiksniai, darantys įtaką kliento patirčiai ir norui sugrįžti dar kartą. Greičiausiai sutiksite, jog bendra atmosfera ir salono interjeras yra pirmas dalykas, į kurį atkreipiame dėmesį vos tik peržengę grožio salono slenkstį, o čia neretai veikia ir tas pats visiems gerai žinomas „pirmo įspūdžio“ principas.

Greg Trowman nuotrauka

Svarbiausią vaidmenį čia atlieka apgalvoti interjero sprendimai. Šviesa, spalvos, medžiagų derinimas, baldų pasirinkimas... Viskas, su kuo susiduria klientas dar prieš atsisėsdamas į pasirinkto specialisto kėdę. Augalai – dar vienas akcentas, kuris bet kurią erdvę, nepriklausomai nuo jos dydžio, gali padaryti daug jaukesnę, suteikti patalpai gyvybės ir gal net pastūmėti klientą padaryti vieną kitą nuotrauką, kuria jis vėliau pasidalins su savo draugais ir pažįstamais.

Bet ar augalai atlieka tik estetinę funkciją? Kodėl verta jais papuošti savo grožio salono patalpas? Ir kokius augalus rinktis, norint geriausio efekto bei nesudedant į juos viso savo laiko ir energijos?

Augalų nauda

Augalų nauda – ne tik tariama, tačiau ir pagrįsta moksliniais tyrimais. Daugumai žinoma ir suprantama, jog augalai vienaip ar kitaip padeda pagerinti psichologinę sveikatą, gali padėti sumažinti stresą, nerimą, pagerinti produktyvumą, jie taip pat suteikia pasigėrėjimo pojūtį, kuris daro mus laimingesnius. Mažiau žinomas faktas apie įvairius kambarinius (ir ne tik) augalus yra tai, kad jie taip pat turi teigiamos įtakos ir mūsų fizinei sveikatai, o tai viena iš pagrindinių priežasčių jais papuošti ir grožio salonų patalpas.

Oro valymas ir drėkinimas yra viena iš akivaizdžiausių augalų naudų. Visiems žinoma, kad šie gamina deguonį, naudodami mūsų iškvėptą anglies dioksidą. Daugiau deguonies patalpose reiškia geresnį susitelkimą ir šviesesnes mintis. Tačiau tai dar ne viskas – augalai geba filtruoti ne tik natūralius „taršalus“, tad grožio salonams, kuriose yra naudojamos įvairūs grožio produktai, jie – puikus pasirinkimas. Augalai filtruoja ir ivairių purškiklių ar kitų grožio paslaugų metų naudojamų priemonių į orą išskiriamus garus ar daleles, taip sumažindami riziką darbuotojams ir salono klientams kvėpuoti nesaugiomis medžiagomis. Geresnė oro kokybė taip pat mažina ir galvos skausmų tikimybę, palengvina dalią sausos odos savininkams, teigiamai veikia kvėpavimo takus, „sugaudo“ alergenus. 

Tad paskyrę vieną kitą grožio salono kampelį augalams tikrai nepralaimėsite, atvirkščiai – pagyvinsite patalpą, suteiksite jai estetikos, pripildysite geresne energija, kuri ilgalaikėje perspektyvoje neliks neįvertinta tiek darbuotojų, tiek ir salono lankytojų. 

Kelios idėjos, kaip derinti augalus grožio salono interjere

Kilus idėjai grožio saloną apstatyti augalais, gali kilti ir noras įsigyti viską, kas jums gražu ir pasitaiko kelyje. Prieš tai vertėtų pasidomėti, kokie augalai gali augti jūsų salono sąlygomis (šviesos kiekis, drėgmės lygis, patalpos dydis ir t.t.), be to, labai svarbu, jog augalas jums suteiktų džiaugsmo. Priešingu atveju, bus labai lengva jį pamiršti ir apleisti, o taip jis neteiks nei estetinės, nei jokios kitokios naudos. Tad nuo ko pradėti?

Visų pirma, reiktų įsivertinti esamą interjerą. Ar jis minimalistinis? O gal atvirkščiai? Vyrauja šaltos spalvos ir norisi jaukumo? Galbūt tamsūs patalpos kampai prašyte prašosi kokio nors nereiklaus lapuočio? O gal turite tuščią ir šviesią palangę, ant kurios galite sukurti žaliąją oazę? Kruopščiai apžiūrėję patalpas turėtumėte pajusti pirmųjų idėjų pliūpsnį, kurios padės nuspręsti, kur ir kaip augalus norėtumėte išdėlioti erdvėje.

Ant sienos turite lentynų? Pagyvinkite jas krentančiais, vijokliniais augalais ar sukulentais. Pastarųjų yra begalė įvairių rūšių, kurios nereikalauja daug priežiūros, tačiau interjerui suteikia jaukumo ir šilumos.

„Sluoksniuokite“ skirtingo aukščio augalus. Tai padės į jūsų aplinką įnešti dinamiškumo, be to, skirtingo aukščio augalai puikiai derės tarpusavyje. Galite pasitelkti „trijų taisyklę“, kuri teigia, jog žmogaus akiai geriausiai „žiūrisi“ nelyginės kompozicijos – grupuokite augalus po tris, penkis, septynis ir t.t.

Nebijokite didelių augalų. Didelis augalas – tai akcentas, kuris puikiai tinka net ir minimalistiniuose interjeruose. 

Žaiskite lapų formomis. Renkantis augalus skirtingų formų lapais (ir, idealiu atveju, panašių atspalvių), sušvelninsite šaltumo pojūtį ir suteiksite patalpai šilumos.

Nepamirškite vazonų. Augalo rūšis – labai svarbu, tačiau vazonų dizainas ne ką mažiau svarbesnis harmonijai palaikyti. Atkreipkite dėmesį į erdvėje vyraujančias spalvas ir formas bei pamėginkite jas atkartoti. 

Nepersistenkite. Per daug augalų, nederančių tarpusavyje arba su aplinkos daiktais ir detalėmis – tik apsunkins salono interjerą ir gali priversti erdvėje pasijausti kiek nejaukiai. 

Kokius augalus rinktis?

Rinktis augalus pagal tai, kas jums gražu – nieko blogo, tačiau be esamų sąlygų, verta atkreipti dėmesį ir į keletą populiariausių, lengvai prižiūrimų augalų rūšių, kurias, greičiausiai, matėte jau ne vienoje panašioje erdvėje.

Šie augalai gerai žinomi dėl savo medicininių savybių, tačiau grožio salone jie taip pat puikiai pasitarnaus iš oro šalinant tokias medžiagas kaip formaldehidas ar benzenas, kurios aptinkamos grožio produktuose.

Šis vijoklinis augalas ne tik papuoš bet kurią lentyną patalpije, bet kaip ir alijošius, apsaugos nuo nepageidaujamų medžiagų ore, taip pat net ir nuo galimo pelėsio. 

Viena iš dažniausiai sutinkamų kambarinių gėlių, pasižyminčių puikiomis oro filtravimo savybėmis. Sanseverijos – labai nereiklus augalas, kurio lapai puošia ir suteikia erdvei jaukumo.

Ši į palmę panaši, lengvai prižiūrima gėlė augs kartu su salonu ir nereikalaus iš jūsų daug dėmesio. Jei turite aukštas lubas – tai puikus pasirinkimas.

Chlorofitai, patys nenukentėdami, taip pat iš aplinkos sugeria nemažą dalį kenksmingų medžiagų. Be jau minėtų formaldehido, benzeno, jie taip pat iš oro gali pašalinti ir anglies monoksidą, azoto oksidą, chloretileną ir net sunkiuosius metalus.

Vešlūs šios gėlės lapai ne tik papuoš, bet ir valys salono aplinką, o karts nuo karto pasirodantys balti žiedeliai tikrai pradžiugins širdį. Vėzdūnės taip pat geba iš aplinkos šalinti tokias medžiagas kaip formaldehidas, trichloretilenas, benzenas ar amoniakas. 

Tad jei ruošiatės salono atidarymui ar tiesiog matote, kad jūsų mėgstamam grožio salonui trūksta jaukumo – pasiūlykite patalpas papildyti žaliuojančiais augalais. Pamatysite, kaip atsiradus gyvybei erdvė staiga atsigaus, salonas ims spinduliuoti geresnę energiją bei kvies sugrįžti. 

Daugiau informacijos: pasiutuslape.lt

 

#Naudingi patarimai #Dekoras

2022-08-22