Rinkdamiesi baldus virtuvei, svetainei ar miegamojo kambariui vis dažniau prisimename ąžuolą – medį-karalių, kuris nuo seno žinomas kaip solidus, jaukus ir šiltas, geros energetinės galios turintis medis. Apie šiuos solidžia elegancija išsiskiriančius baldus pasakoja įmonės „Ąžuolo baldai“ savininkas Petras Budvytis.

Kodėl ąžuolas?

Ąžuolas – puikus pasirinkimas, ieškančiam solidaus grožio, šilumos ir jaukumo. Dar senovėje buvo tikima, kad gyvendamas prie ąžuolo nepasensi, o ąžuolinis namas apsaugos nuo piktųjų dvasių. Ąžuolas – stiprybės ir geros energijos šaltinis, todėl baldai, pagaminti iš šio medžio, yra viena iš gražiausių gamtos dovanų mums. Ąžuolui užaugti reikia daugiau kaip šimto metų, tad būkime pagarbūs ąžuoliniams baldams. Tinkamai prižiūrimi, jie suteiks Jums daug džiaugsmo ir tarnaus ilgus metus.

Ar lietuviškuose interjeruose ąžuolas populiarus?

Iš ąžuolo masyvo pagaminti baldai ypač populiarūs Anglijos, Airijos, Skandinavijos šalių interjeruose. Lietuviai ąžuolą, deja, renkasi dar ne taip dažnai. Ąžuolas – taurus medis, atitinkantis santūrų lietuvio charakterį, todėl tikrai nesinorėtų, kad ši vertinga mediena iškeliautų iš Lietuvos. Mums vertėtų prisiminti, kad ąžuolas išsiskiria ekologiškumu ir ilgaamžiškumu. Ąžuolo masyvo baldai tarnauja net 6–7 kartus ilgiau nei iš tradicinės, drožtinės ar lakštinės medžio faneruotės pagaminti baldai. Kad baldai tarnautų ilgiau, aliejumi padengtus ąžuolo masyvo baldus gamintojai rekomenduoja specialiu baldiniu aliejumi atnaujinti kas pusę metų. Natūralaus medžio baldai skleidžia gerą energiją, suteikia namams jaukumo. Be to, ąžuoliniai baldai puikiai dera tiek klasikiniame, tiek moderniame ar eklektiško stiliaus interjere. Lietuvoje yra net kelios įmonės, gaminančios baldus iš ąžuolo medžio masyvo pagal individualų kliento pageidavimą ir galinčios pasiūlyti įvairų baldų asortimentą: virtuvės baldus ir indaujas, miegamojo lovas, komodas ir spintas, vaikiškas loveles, žurnalinius stalelius, masyvius suolus, lentynas, stovus gėlėms.

Kokios spalvinės ąžuolo baldų tendencijos?

Šiuo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienio rinkose populiarios visos natūralios ąžuolo spalvos: nuo šviesiai iki tamsiai rudo atspalvio. Ąžuolas dera prie bet kokios spalvos interjero, sušildo jį ir maloniai nuteikia. Anksčiau pamėgti balinto ar sendinto ąžuolo baldai lietuviškiems interjerams užsakomi rečiau. Nors šie baldai nėra labai ergonomiški, bet kokio dydžio, net minimalūs ąžuolo baldai suteikia interjerui solidžios elegancijos.

Iš kokio ąžuolo gaminami baldai mūsų namams?

Ąžuolų Lietuvoje nėra daug. Šie medžiai sudaro tik 1,5% visų miškų ploto. Todėl ąžuolą stengiamasi tausoti. Ąžuolas laikomas stiprumo ir tvirtumo simboliu, tai tarsi medis – paminklas. Lietuvoje šis medis nuo senovės saugomas. Juos drausdavo kirsti, o sodybas stengdavosi apsodinti ąžuolais. Daug ąžuolų Lietuvoje yra paskelbti gamtos paminklais. Todėl Lietuvos įmonės baldų gamybai naudoja atvežtinę žaliavą, dažniausiai – medieną iš kaimyninių šalių.

Ar ąžuolo baldai brangūs?

Ekologiški, tvirti ir ilgaamžiai ąžuolo baldai, žinoma, yra brangesni. Lietuvos gamintojai stengiasi išlaikyti gerą šių baldų kokybės ir kainos santykį. Štai už solidžią trijų durų ąžuolinę spintą gali tekti sumokėti apie tris su puse tūkstančio litų, o masyvų ąžuolinį virtuvės stalą su keturiomis kėdėmis pirkėjas gali įsigyti už tris tūkstančius litų.

Tekstas: Daiva Kenstavičienė