Kojoms maloniai liečiant ąžuolines grindis, jausmas toks, tarsi pasivaikščiojimas vyktų mėnulio paviršiumi. Pojūčiai kūne suintensyvėja... Akys per sekundę „fiksuoja“ maždaug penkiasdešimt daiktų. Vienas iš jų – grindys. Juk tai – paviršius, nuo kurio atsispiriame ir „kylame“ į kasdienybės ir šventadienių keliones. Spalvos įkvepia, kuria namų nuotaiką, turi įtakos mūsų emocinei savijautai, todėl rinktis grindų spalvą patartina itin atsakingai, atsižvelgiant į daugelį individualiai ir bendražmogiškai svarbių kriterijų.

Ąžuolinių grindų prekės ženklo STAKI ekspertai pastebi, kad dažniausiai klientai derina ąžuolinių grindų spalvą prie interjere esančių durų ar jau turimų baldų. „Nemažai žmonių pas mus ateina su aiškia idėja, kad nori labai ryškių grindų, kurios bus pagrindinis namų akcentas. Pavyzdžiui, renkasi ąžuolo masyvo grindines lentas „Discolor“ rūšies, kurios yra labai ryškios, vyrauja rudų ir baltų atspalvių žaismas – jos visada suteikia gyvybės namams“, – kalba STAKI pardavimų vadovė Jurgita Lepeškienė.

Grindų spalva – tai tarsi kasdieninė „spalvų terapija“, lydėsianti nuo rytinio momento, kai pramerkiate akis, iki tol, kol užmigsite. Net jei manote, kad visi žmogaus spalviniai įsivaizdavimai yra santykių su aplinka atspindys, specialistai pataria pagalvoti, kaip jus veikia tam tikra spalva. Mokslininkai jau seniai nustatė, kad šviesesnės spalvos ramina, harmonizuoja, „nuima“ įtampą, o ryškesnės – suaktyvina organizmo procesus, įkvepia veiklai ir skatina bendrauti.

„Dažniausiai klientų pasirinkimuose karaliauja klasikinė spalva – bespalve alyva padengtos ąžuolo grindys (naturio), arba vos balinto ąžuolo. Vyrai dažnai ateina ir sako, kad nori tamsių grindų, kurių nereikėtų dažnai valyti. Tai – klaidingas požiūris, nes tamsi, sodri grindų spalva kaip tik ir reikalauja daugiau priežiūros, dažniau tenka šluostyti susikaupusias dulkes. Šviesias ąžuolo grindis lengva restauruoti – pažeistas vietas užtenka alyvuoti skudurėliu – nesimatys nei pažeidimo, nei skirtumo tarp naujai ir anksčiau alyvuotų grindų atspalvių. Taip pat praktiškos yra pilkų spalvų grindys – nesimato dulkių ir lengva derinti prie interjero“, – konsultuoja STAKI ąžuolinių grindų ekspertai.

Jonavoje savo gamyklą nuo 1996 m. turinti įmonė „Plankmara“ pristato penkias spalvų kolekcijas: „Classic“, „Nature“, „Vintage“, „Provence“ ir pačią naujausią – „Sylvan“.

CLASSIC kolekcijoje vyrauja visos populiariausios grindų spalvos – nuo švelniai pilkšvų iki ryškiai baltų, taip pat sodriai rudos spalvos, klasikinės bespalvės alyvos, juodo šokolado.

NATURE – pačios populiariausios lakuotų ąžuolo grindų spalvos – bespalvis-matinis, baltas ir rudas lakas.

VINTAGE grindys yra skirtos išskirtiniam klientui, kuris renkasi sendinto tipo grindis, su „subraižymais“, šukuotas. Šios kolekcijos ąžuolinės parketlentės yra labai praktiškos šeimoms, turinčioms mažų vaikų ar didelių šunų – ant jų nesimato įvairių smulkių medinių grindų paviršiaus pažeidimų, o spalva yra žaisminga – jeigu atsiras kokia dėmelė, ji tarsi „pasislėps“ natūralioje spalvoje.Vintage kolekcija, Cinder alyva

PROVENCE kolekcija patiks pilkų, „prigesintų“ atspalvių gerbėjams. Šios medinės grindys turi matinį paviršių, puikiai tinka skandinaviškame interjere. Rekomenduojama rinktis plačias ąžuolo parketlentes – 240 mm ir 260 mm pločio, kurios įspūdingai atrodo padengtos „Provence“ kolekcijos spalvomis.

SYLVAN – miško spalvų kolekcija, mėgstantiems klasikinius rudus ir pilkus atspalvius, bet čia jie atrodo kitaip – daug žaismingiau nei „Classic“ kolekcijoje.


20x260 mm. Rustic A/B
STAKI parketlentės

Vintage kolekcija,
Tobacco alyva,

Kauno Šv. Nikolajaus
Stebukladario cerkvė

Classic kolekcija,
STAKI ąžuolo masyvo grindų lentos, 3408 alyva

Vintage kolekcija,
Stone alyva,

Vilniaus oro uostas, išvykimo salė

„Dažniausiai klientai užduoda klausimą, kokias medines grindis rinktis – lakuotas ar alyvuotas. Vis dar gajus mitas, kad alyvuotas grindis labai sunku prižiūrėti, kad jas reikia dažnai atnaujinti, kad jos bijo raudono vyno, kitų skysčių išliejimo. Taip nėra, svarbiausia yra tinkama medinių grindų priežiūra – kilimėliai prie lauko durų, plastiko kilimėliai po kėdėmis su ratukais, veltinio padukai ant kėdžių ar stalo kojelių. Svarbu naudoti specialias priemones medinėms grindims plauti, Taip lengviau panaikinsite atsiradusias dėmes ir apsaugosite medinių grindų atspalvį. Šiuolaikiškos alyvos yra ekologiškos, pagamintos iš natūralių medžiagų, jos leidžia lengvai atnaujinti paviršius“, – kalba STAKI ąžuolinių grindų pardavimų vadovė.

Svarbu prisiminti, kad interjerą keičia ne tik grindų spalva, bet ir lentų rūšis. Jeigu pasirenkamos labai šakotos ąžuolinės grindys, tai jos suteikia jaukumo namams, tinka klasikinio stiliaus interjeruose, sodybose. Jeigu norite rafinuoto stiliaus namų interjero, mėgstate šviesesnes spalvas, reiktų rinktis grindis su mažesnėmis šakomis – „Select“ arba „Natur“ rūšies.

STAKI kasmet pristato naują ąžuolinių grindų spalvų kolekciją. Pirmiausiai su ja supažindinami tarptautinės grindinių dangų parodos „DOMOTEX“ (Vokietija, Hanoveris) dalyviai. Vėliau spalvos yra pristatomos Lietuvos rinkos klientams parodų „Namų pasaulis“, „Super namai“, „Resta“ metu.

www.staki.lt