Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti aliejuotus natūralaus ąžuolo masyvo baldus:

 

Skandinavai seniai pamėgo iš ąžuolo masyvo pagamintus baldus, nes vertina natūralumą ir ilgaamžiškumą. Rūpindamiesi gamta ir ekologija, pirmenybę jie teikia švarioms, kuo natūralesnėms medžio impregnavimo ir apdailos priemonėms, pavyzdžiui, aliejui. Lietuvoje esame pripratę prie lako apdailos, nors ji turi nemenkų trūkumų: pažeidus, jos neįmanoma atnaujinti, be to, ji gali būti nuodinga aplinkai. O štai aliejuotas paviršius – tai gyvas medis, kurį pajusite kas kartą prisėdę ir prisilietę. Jį atnaujinsite be didelių pastangų. Nusprendusiems investuoti į kokybišką baldą bei švarią savo namų aplinką, pateikiame kelis patarimus, kaip prižiūrėti ir valyti aliejuotus ąžuolo masyvo baldus:

 


 

1. Impregnavimas. Nusipirkę naujus odinius baldus, dažniausiai išgirstate rekomendaciją juos impregnuoti  – tai jau nieko nestebina. Tik ką atkeliavusį į namus naują aliejuotą ąžuolo masyvo baldą taip pat rekomenduojame padengti specialiomis apsaugos priemonėmis, nes medinių baldų būklę gali paveikti popierinė pakuotė bei transportavimo sąlygos. Apsaugos priemonių  –  skystų, purškiamų, tepamų  – galima įsigyti iš baldų pardavėjų.2. Tinkama vieta. Kad mediniai baldai tarnautų ilgai, neužtenka juos nuolat prižiūrėti  – svarbu parinkti jiems tinkamą vietą: toliau nuo radiatoriaus ar kito atviro šilumos šaltinio. Sklindanti šiluma ilgainiui gali pakenkti – baldas ims skilinėti, deformuotis, keisti spalvą.


   3. Sveikas mikroklimatas. Kad galėtų gerai jaustis, medžiui, kaip ir žmogui, reikalinga optimali temperatūra ir santykinė oro drėgmė. Aplinkos drėgmė turėtų svyruoti nuo 40 iki 60 proc.,  nes sausesnėse ar drėgnesnėse patalpose blogai jaučiasi ne tik žmogus, bet ir baldas. Taip pat rekomenduojame palaikyti pastovią 18–22 laipsnių Celsijaus temperatūrą.   


4. Kasdienė priežiūra. Kasdieniam valymui rekomenduojama naudoti vandeniu sudrėkintą šluostę. Priežiūrai netinka valikliai alkoholio, chloro ar amoniako pagrindu. Nešvarumus nuvalyti, o išsiliejusius skysčius nusausinti reikėtų ilgai nelaukiant, kad neįsigertų į medieną.

 

 

 

5. Reguliarus atnaujinimas. Iš medžio masyvo pagaminti aliejuoti baldai tarnaus ilgus metus, jei juos periodiškai atnaujinsite. Tai padaryti visiškai nesudėtinga. Ąžuolas – patvari mediena, tad, tinkamai prižiūrima, ji ilgai išsaugo šią savo savybę. Priežiūra nereikalauja didelių pastangų – jeigu laikomasi ankščiau pateiktų rekomendacijų, užtenka kas pusę metų peraliejuoti paviršius. Taigi reikia atlikti kelis paprastus veiksmus:

  1. Šiurkštesnius, išteptus  paviršius tolygiai peršlifuoti abrazyvinėmis medžiagomis arba smulkiu šlifavimo popieriumi (šlifavimo popieriaus grūdėtumas – 120–180 gritų);
  2. Naudoti tik baldams skirtą ir pardavėjo rekomenduojamą aliejų;
  3. Aliejuoti baldą aliejumi sudrėkintu skudurėliu, tolygiai braukiant medžio tekstūros kryptimi. 
  4. Po 20 min. nusausinti aliejaus perteklių. Po 24 val. jūsų baldas bus visiškai išdžiūvęs ir atrodys kaip naujas.

 

Mus galite rasti arba su mumis susisiekti:

  • Vytenio g. 20, Vilnius, tel.: +370 5 219 4836 ir el. paštu: info@easebaldai.lt;
  • Ozo g., PPC „Ozas“ II a., „Interjero galerija“, Vilnius, tel.: +370 694 21 025 ir el. paštu: ozas@easebaldai.lt

Daugiau informacijos: easebaldai.lt