Interjero autoriai: Tomas Umbrasas, Aidas Barzda, Tautvydas Vileikis, Justė Surplytė
Studija: YCL studio
Nuotraukų autorius: Andrius Stepankevičius

Baltos spalvos gausa 60 m² buto interjerą skatina priimti kaip itin pozityvų, šviesų, skaidrų ir lengvą. Subtilios detalės, elegantiškos ir grakščios arkos, neapkrautos erdvės, leidžiančios grynam orui laisvai judėti po patalpas. Žaismingumo ir netikėtumo jausmą minimalistiniame, lofto tipo interjere kuriantys elementai sustiprina šiuolaikiškumo įspūdį, o skulptūriškos detalės žadina smalsumą.


Pradinį buto planą projekto autoriai pakoregavo protingu sprendimu – duris perkėlė iš centrinės sienos dalies į vietą palei langą. Toks pakeitimas leido minimaliai kištis į architektūrinę situaciją, tačiau kategoriškai pakeitė erdvinę koncepciją. Atsivėręs šviesos koridorius palei langą tapo žavingu buto išskirtinumu, o keturios pusinės arkos, sudarančios dvi vientisas, suteikė namams ypatingą žymę. Arka – tai istoriškai pagrįsta tvirta forma, simbolizuojanti harmoningą dviejų žmonių sąjungą po vienu stogu, kurią ir norėta perteikti.

Medienos tekstūra šildo miegamojo ir svetainės zonoje, o palei langą parinkta kone balta grindų danga – norėta, kad langų juosta su sava šviesa taptų dar erdvesnė ir šviesesnė. Švariose erdvėse kur ne kur paliktas namo konstrukcijų, kaip antai betono, medžiagiškumas. Pageidauta, kad tekstūrų būtų nedaug ir kad jos tarpusavyje derėtų, nekontrastuotų, veikiau būtų neutralios. Meistriškai paslėpti rekuperacinės sistemos vėdinimo kanalai lubose leido išsaugoti betonines lubas, kurios interjerui suteikia pusiausvyros. Visi paviršiai matiniai, nes norėta išvengti papildomo gylio ar atspindžių – siekta pabrėžti vienintelį trimatį vaizdą – kraštovaizdį, matomą pro langus.

Kadangi stengtasi išsaugoti kuo panašesnes tūrines erdvių formas, visose patalpose teko projektuoti skirtingus šviesos šaltinius tam, kad jie nevirstų pernelyg svarbiais akcentais ir neužsifiksuotų kaip koncepciniai interjero elementai. Prieškambaryje įrengti įleidžiamieji šviestuvai, vonios kambaryje – reguliuojamasis stulpelis, virtuvės zonoje – didelis kabamasis, o svetainėje ir miegamajame – skirtingo dydžio lubų šviestuvai.

Minimalistinis, švara ir tvarka spinduliuojantis interjeras stebina subtiliomis formomis bei jų simbolika ir leidžia mėgautis iš pažiūros lakonišku, tačiau itin racionaliai suprojektuotu būstu. Jame yra viskas, ko reikia – charakteris, puikiai išdėstytos erdvės, jų tarpusavio ryšys ir galimybė nesudėtingai pritaikyti butą naujiems poreikiams.

Nuotraukų galerija:

Žurnalas „Centras“