Autoriai: architektūros studija „Plazma“, Evelina Talandzevičienė, Rytis Mikulionis, Živilė Matijošiūtė
Plotas: 685 m2
Vieta: Vilnius, Lietuva
Nuotraukos Ievos Saudargaitės

Namas įsikūręs nedideliame Vilniaus priemiesčio kvartale, gamtos apsuptyje.

Projektuojant pastatą, uždarasis fasadas tikslingai nukreiptas į gatvę, o atvirasis – į gamtą. Čia įrengta ir dengta kiemo terasa. Planinė struktūra yra trijų lygių: požemyje – parkingas, pirmame aukšte – gyvenamoji ir SPA zonos,  antrajame – miegamieji kambariai.

Modernistinės pastato formos derinamos su šilta rankų darbo plytų apdaila. 

Pro didelius vitrininius langus bei stoglangius į gyvenamąsias erdves gausiai plūsta natūrali šviesa. Name įrengtas stiklinis sodas tampa ne tik autentiška interjero detale, bet ir papildomu natūralios šviesos šaltiniu dieną bei teatrališku objektu naktį. Bendrasis apšvietimas sukurtas pasitelkiant integruotas profilinių sistemas ir taškinius „nematomus“ šviestuvus. Valgomajame bei svetainėje kabo dekoratyviniai akcentiniai šviestuvai. Svetainės pastatomųjų šviestuvų kompozicija veikia ne tik kaip šviesos šaltinis, bet yra ir „šokančio“ kinetinio meno objektas.

Vidaus erdvių langus dengia tekstilinės užuolaidos ir medinės žaliuzės. Užuolaidų audiniai priderinti prie erdvių kolorito, parinkti didesnio tankio audiniai, užtikrinantys privatumą tamsiuoju paros metu. Juodos medinės žaliuzės papildo interjerą ryškiu, horizontalios grafikos motyvu, automatinis valdymas leidžia lengvai modeliuoti patenkančios šviesos srautą.

Pagrindinė būsto idėja – harmoningi vidaus ir išorės sprendimai. Tai iliustruoja fasadinės apdailos fragmentai interjero erdvėje, lakoniškos formos, natūralios medžiagos bei  žemiškų atspalvių deriniai. Balta spalva sukuria tinkamą foną viską jungiantiems juodiems elementams: langų rėmams, laiptams, stacionarių  ir mobilių baldų tūriams. Natūralaus ąžuolo grindų danga – stabilus, praktiškas, šiltas, laikui nepavaldus pagrindas po kojomis. Išskirtinis akcentas interjere – atvira lauko erdvė namo viduryje su sezoniškai besikeičiančiais klevais atskiria dvi funkcines erdves. SPA patalpos sienų ir grindų apdailai panaudotas grubios tekstūros natūralus akmuo pratęsia vidaus ir išorės harmonijos temą interjere. Spalvinį derinį papildo organiškų formų ryškiaspalviai krėslai prie baseino.

296