Durys visuomet buvo vienas iš reikšmingiausių būsto elementų ne tik lietuvių, bet ir visų europiečių kultūroje. Būtent dėl to šiam interjero elementui keliami išskirtiniai reikalavimai. Renkantis duris svarbu skirti laiko ir dėmesio, nors daugelis dažnai neatsižvelgia į pačius svarbiausius niuansus, leisiančius saugiai ir ilgai eksploatuoti pasirinktas duris.

Įmonė „Jundos stalių gaminiai“ daugiau kaip dvidešimt metų specializuojasi medienos apdirbimo srityje. Ilgametė patirtis ir naudojamos technologijos garantuoja pasirinkto gaminio kokybę – naudojama tik kokybiška ir gerai išdžiovinta mediena. Per daugelį veiklos metų išsikristalizavo ir pagrindinė veiklos sritis – vidaus bei lauko durų gamyba iš ąžuolo, juodalksnio ir uosio medienų. Pastaruoju metu populiarėja tendencija rinktis baltas dažytas duris.

Skirtingos medienos rūšys leidžia varijuoti, tad pageidaujamas gaminys bus skoningai derantis ir prie kitų interjero elementų. Pavyzdžiui, pasirinkus juodalksnio medieną, kurios tekstūra (piešinys, gautas medienos paviršiuje ją perpjovus) ne tokia ryški kaip ąžuolo ar uosio, nudažius gaunamas lygus baltas paviršius.

Norint palikti matomą medžio tekstūrą, rekomenduojama rinktis duris iš uosio ar ąžuolo. Šį suderinus su šiuolaikiška, tarkime, itališka furnitūra, gaunamas modernus gaminys.

Specialistai pataria renkantis duris būtinai atkreipti dėmesį į gamintojo profesionalumą ir gamyboje naudojamą įrangą. Neretai mažai patirties turintys meistrai neturi tinkamų gamybos sąlygų, naudoja netinkamai išdžiovintą medieną, tad eksploatuojant tokias duris jos išsikraipo, deformuojasi ir kelia begalę problemų vartotojui. „Renkantis duris, patariame netaupyti ir furnitūrai, nes šis elementas durų ilgaamžiškumui turi labai daug įtakos“, – pabrėžia UAB „Jundos stalių gaminiai“ komercijos direktorius Vaidas Verikas.

„Jundos stalių gaminiai“ gamyboje naudoja matomus ar paslėptus bei išskirtinio dizaino vyrius, tyliai „užsidarančias“ spynas, automatiškai iššokančius slenksčius, italų gamintojų rankenas, dekorus, lauko durų belstukus. „Klientas, besidomintis mūsų durimis, gauna kvalifikuotą pagalbą-konsultacijas, be to, duris montuoja patyrę ir ilgametę patirtį turintys meistrai. Durų naudojimo laikotarpiu suteikiama pagalba, susijusi su eksploatavimu bei priežiūra“, – pabrėžia gamintojai.

Žmonėms renkantis duris balta spalva kelia abejonių, nes vyrauja nuomonė, kad jų priežiūra sudėtingesnė. Patikiname, medinės durys problemų nekelia , o jas eksploatuoti labai paprasta, jeigu gamybos procese naudojamos tik kokybiškos medžiagos. Specialistai rekomenduoja nedidelius paviršinius nešvarumus, pavyzdžiui, dulkes, pašalinti naudojant drėgną šluostę. „Kaip ir valant bet kurį vertikalų dažytą paviršių, dryžių susidarymas sumažinamas, jei paviršius yra valomas nuo viršaus link apačios arba medienos tekstūros kryptimi. Didesnes nešvarumų sankaupas galima panaikinti švelniu buitiniu plovikliu, kuris savo sudėtyje neturi alkoholio“, – rekomenduoja medinių durų gamintojo UAB „Jundos stalių gaminiai“ specialistai.

Įmonės asortimente rasite ne tik vidaus bei lauko ir stumdomąsias duris, bet ir erdvių pertvaras, grindjuostes, furnitūrą.

www.junda.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“