Turintys baseiną patvirtins, kad tai – vienas pagrindinių pasididžiavimo akcentų kieme. Jie

taip pat patvirtins, kad vėsiame vandenyje karštą vasaros dieną pasipliuškenti yra ypač smagu. Tik visai kitokiu tonu baseinus turintieji pradės kalbėti užklausti apie jo įrengimo vargus bei priežiūrą.

Baseinas – technologiškai sudėtingas įrenginys, kurį būtinai turėtų statyti specialistai. Mūsų aukštosios mokyklos tokių specialistų nerengia, todėl renkantis rangovus labai svarbu yra pasidomėti jų rekomendacijomis bei patirtimi.

Prieš nusprendžiant įsirengti baseiną, visų pirma reikia įvertinti jo eksploatacinius rūpesčius, iškilsiančius ateityje.

Nešildomą baseiną eksploatuosite tik 3–6 mėnesius per metus.

Lauke esantis baseinas pastoviai yra užteršiamas krintančiais medžių lapais, žiedadulkėmis, smėliu. Todėl būtina pasirūpinti baseino uždanga.

Į baseiną reikės pilti specialius chemikalus, kurie dezinfekuoja, išvalo ir konservuoja vandenį.

Būtina įvertinti baseino žiemojimo sąlygas.

Prieš statant baseiną įvertinkite tai, ar turėsite kur iš jo išpilti didžiulius kiekius vandens.

Mat esant vietinei kanalizacijos sistemai su valymo įrengimais, pilti vandenį iš baseino – kategoriškai draudžiama.

Pagal konstrukciją baseinai gali būti mobilūs arba stacionarūs. Prie mobilių baseinų priskiriami pripučiami arba surenkami baseinai, kurių priežiūra reikalauja daug išteklių. Tačiau šie baseinai savo komforto lygiu ženkliai nusileidžia stacionariems.

Stacionarių baseinų įrengimo ypatumai

Baseino pagrindo paruošimui reikės pasitelkti kelis specialistus: architektą, dizainerį, statybininką.Ar darbai vyksta technologiškai teisingai, turėtų prižiūrėti baseinų įrengimo specialistas.

Ruošiant betoninį pagrindą reikia atkreipti dėmesį į grunto stabilumą ir gruntinį vandens lygį, nes baseino masė – milžiniška.

Pasirenkant baseino tipą - skimerinį (vanduo 15 cm žemiau borto) ar su persipylimo sistema (vanduo viename lygyje su paviršiumi) - įvertinkite įrangos ypatumus ir kainų skirtumus.

Pasirinkus dangai specialią 1,5 mm storio plėvelę, nereikės daryti hidroizoliacijos.

Klijuojant į baseiną plyteles (ypač mozaiką), sukursite prabangos efektą. Mozaikos plytelėmis galima išdėlioti bet kokį jūsų pageidaujamą piešinį.

Yra dar vienas stacionarių baseinų tipas – plastikiniai (polipropileno) baseinai, kurių įrengimas ir paprastesnis, ir pigesnis. Dėl medžiagos atsparumo šalčiui ir UV spindulių poveikiui, šiems baseinams suteikiama 10-ies metų garantija.

Papildoma komplektacija

Vandens filtravimo ir dezinfekavimo įrangos galingumas priklauso nuo jos paskirties ir dydžio. Vandens šildymo įranga leis ilgiau eksploatuoti baseiną, o apšvietimas suteiks efektingą jaukumo įspūdį. Nepamirškite įsirengti kopėtėlių, masažinių srovių ir kitų komforto priedų.

Atvirų baseinų priežiūra

Kas dieną:

Tikrinti vandens sudėties pakitimus;

Valyti vandens paviršių;

Įjungti, išjungti filtravimo mechanizmą.

Kas savaitę:

Valyti baseino dugną ir sieneles;

Atlikti filtrų profilaktiką;

Esant reikalui papildyti chemikalais;

Papildyti vandens (iki 3%).

Kas mėnesį:

Vykdyti srieginę dezinfekciją;

Vykdyti prietaisų profilaktiką.

Kas metai:

Konservuoti baseiną žiemai;

Išleisti vandenį iš „vonios“.

Visus šiuos darbus galima patikėti specialistams, o išmokus – daryti ir patiems.

Tekstas: Vytautas Gurevičius

677