Interjero autorius Tomas Jasiulis

Virtuvė - www.ergolain.lt

Parengė Agnė Jakubonė

Per pastaruosius kelis dešimtmečius vaizdas lietuvių būstuose smarkiai kito. Vis dažniau Lietuvos interjeruose įgyvendinamas sprendimas, kai virtuvė, svetainė, o neretai ir valgomasis įrengiami bendroje erdvėje. Vieni įžvelgia tokio sprendimo privalumus, kiti – trūkumus, tačiau ar toks sprendimas tinka būtent Jums, labai priklauso nuo individualių poreikių ir gyvenimo būdo. Taigi, kokie bendros virtuvės-svetainės privalumai ir trūkumai?

Trūkumai

  • Vienas iš dažniausiai akcentuojamų minusų tas, kad svetainė persismelkia gaminamo maisto kvapais. Tai reiškia, kad nusprendę sujungti virtuvę su svetaine, turėsite labai gerai pagalvoti apie ventiliacijos sprendimus bei tinkamai suskaičiuoti gartraukio galimybes (vienokio reikia 4 kv. m virtuvei, visai kitokio – 30 kv. m patalpai). Šią problemą galite išspręsti pasirinkdami gerai ventiliuojantį ir kuo mažiau triukšmingą gartraukį.
  • Privatumo stoka – dar vienas kai kuriuos gyventojus bauginantis aspektas. Didesniuose būstuose tai galima išspręsti įrengiant daugiau atskirų kambarių, tačiau mažesniuose tai padaryti sudėtingiau. Žmonės, labiau mėgstantys privatumą, turėtų gerai pagalvoti prieš jungdami virtuvę ir svetaine, kad vėliau netektų kęsti fizinio ir psichologinio diskomforto savo namuose. Nesuskirstyta į atskiras zonas erdvė tokius žmones gali pradėti slėgti.
  • Kuo didesnė bendra atvira erdvė, tuo daugiau bus sunaudojama šilumos energijos, todėl specelistai neretai rekomenduoja įsirengti šildomas grindis.
  • Norėdami sukurti harmoningą aplinką bendroje virtuvės ir svetainės erdvėje turėsite naudoti vieningą interjero stilistiką. Virtuvės ir svetainės baldai turi derėti savo spalvomis, faktūromis. Jei patiems tai padaryti būtų sudėtinga, visuomet galite pasinaudoti patikimo interjero dizainerio paslaugomis.

Interjero autorius Normundas Vilkas

Virtuvė - www.nabukas.lt

Interjero
 autoriai: Živilė Putrimaitė, Julija Lileikaitė ir Darius Romanovskij

Virtuvė - www.a01.lt

Interjero autorė Aušrinė Šeibelienė

Odinis kampas - www.velvetgallery.lt

Privalumai

  • Svetainė sujungta su virtuve suartina šeimas ir skatina daugiau bendrauti. Ši zona tampa namų ašimi, kurioje visi praleidžia daugiausiai laiko. Svarbu ir tai, kad visa šeima gali būti kartu, nors jos nariai tuo pačiu metu užsiima skirtingais darbais: gamina maistą, žiūri televizorių, skaito knygą.
  • Patogu bendrauti su svečiais. Jei ateina svečių, nereikia baimintis, kad jie visi sugūžės į nedidelę virtuvėlę ir Jums nebeužteks vietos apsisukti. Kai virtuvė sujungta su svetaine, netenka svečių palikti vienų atskiroje svetainės erdvėje. Pasirinkę šį patogų sprendimą, Jūs puikiai matysite savo svečius, galėsite su jais bendrauti arba drauge gaminti.
  • Galima stebėti vaikus. Moterys, bendroje virtuvės-sveitainės erdvėje gaminančios maistą, nebesijaučia ištremtos tarsi į atskirą pasaulį. Jos gali stebėti čia pat, ant kilimo, žaidžiančius vaikus, būti su jais.
  • Bendra virtuvės ir svetainės zona nuolat populiarėja, todėl, jei nutarsite savo būstą parduoti ar išnuomoti, tikėtina, kad toks sprendimas šį procesą palengvins ir pagreitins.
  • Dar vienas šio sprendimo privalumas – funkcionalumas. Kuomet namuose yra daug atviros erdvės, priklausomai nuo poreikių, besikeičiančio gyvenimo būdo, ją galima greitai pakeisti. Pavyzdžiui, vietoje fotelių poilsio zonoje įrengti darbo vietą ir pan.
  • Interjero specialistai virtuvę mėgsta sujungti su svetaine, nes tai įgyvendinus mažas butas vizualiai atrodo erdvesnis.

Interjero
 autorė Šarūnė Degutytė-Šaltenė

Sofa-gultai - www.interio.lt

Interjero
 autorė Justė Žibūdienė

Sofa - www.skandinaviskiinterjerai.lt

Interjero
 autoriai: Aurėja Šlančė ir Marius Šlančius

Virtuvė - www.intramodi.lt

Taigi, jeigu jūs svarstote, ar verta sujungti virtuvę su svetaine, pamąstykite apie savo šeimos įpročius, gyvenimo būdą. Kad būtų lengviau apsispręsti, kokį sprendimą priimti, pateikiame Lietuvos interjero dizainerių darbų pavyzdžių, kuriuose sėkmingai panaudotas bendros virtuvės ir svetainės sprendimas.

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“

326