Projekto autorė: Vėjūna Kasinskienė
Nuotraukų autorius: Leonas Garbačauskas
Parengė: Ingrida Kaliukevičiūtė

Nemenka dalis savarankišką gyvenimą pradedančių jaunuolių apsigyvena nedidelio ploto vieno kambario bute. Jame nori gyventi taip pat patogiai, kaip tėvų namuose, rasti vietos draugams ir, žinoma, išsaugoti erdvės pojūtį. Todėl nepaprastai svarbu mažoje erdvėje visas funkcines zonas įrengti taip, kad būtų patogu, praktiška ir, žinoma, stilinga.

Su šia, berods, neįmanoma užduotimi susidūrė ir interjero dizainerė Vėjūna Kasinskienė. Ji 29,30 m² ploto 1 kambario bute 25 metų vaikinui sukūrė funkcionalius namus su patogia virtuve, plačiu darbastaliu ir ištaigingu miegamuoju, kuriame puikuojasi plati dvigulė lova.

Norint kuo funkcionaliau išdėstyti patalpas ir sutalpinti visus komponentus, svarbu perplanuoti kiekvieną detalę ir apskaičiuoti kiekvieną centimetrą. Taigi dizainerė ryžosi drastiškam žingsniui ir iš esmės pakeitė senąjį buto planą: norint patekti į virtuvę, anksčiau reikėjo pereiti visą patalpą iki dabartinio miegamojo. ,,TV jungtys buvo sumontuotos dabartinės sieninės spintos nišoje, prie įėjimo – didelė rūbų spinta, vonioje nepatogiai išdėstytos praustuvo ir WC jungtys viena priešais kitą, o kairiajame kampe – skalbimo mašina su gyvatuku ir 90 cm dušo kabina“, – pasakoja projekto autorė.

Pertvarkius visą erdvę, padidinus dušo kabiną ir perkėlus virtuvės sistemas, buvo gautas puikus rezultatas. Tik įžengęs pro duris, patenki į virtuvę. Šalia – komoda batams pasidėti ir sieninė spinta paltui pasikabinti. Toliau, vos už žingsnio, – poilsio zona, kurioje galima priimti svečius, pusryčiauti žvilgčiojant pro langą ar net pasiūlyti nakvynę draugams ant patogios išlankstomos lovos.

Miegamajame funkcionaliai išnaudota galvūgalio siena. Iš abiejų lovos pusių ir virš jos – sukonstruota talpi daiktų laikymo sistema. Ji darniai įsilieja į kambario visumą, lovą palikdama šiek tiek privatumo suteikiančioje nišoje, kurioje įmontuotas ir naktinis apšvietimas. O šalia lovos puikuojasi platus, tiesioginės šviesos apgaubtas darbastalis, prie kurio vienu metu gali dirbti du žmonės.

Norint išlaikyti vientisumą dušo kambaryje, pasirinktos tokios pat geometrinės detalės ir spalvos kaip bendrojoje erdvėje. Taip pat įrengtos dėmesio neatkreipiančios potinkinės maišytuvų sistemos, o perkėlus skalbyklės įvadus į virtuvę, dušo kabina išaugo net iki 150 x 100 cm dydžio.

Buto stilistiką padiktavo ne tik viena populiariausių šiuolaikinio interjero tendencijų – geometrija (ji atsispindi miegamojo šoninėje ir virtuvės galinėje sienose, dušo plytelėse ir pakabinamuose šviestuvuose), bet ir pačių užsakovų norai. Kadangi jaunam, veržliam vaikinui svarbus preciziškumas, pasirinkta minimalistinio stiliaus kryptis su klasikos prieskoniais. Spalvinė gama sukuria tikrą balansą. Sodri mėlyna – ne tik klasikos, kilmingumo, bet ir regimai patalpą erdvinanti spalva. Ji primena jūrą, dangų, veikia raminamai, o kartu su balta – sukelia švaros jausmą. Geltona – suteikia energijos, šilumos ir džiugesio. Ji skatina bendrauti ir veikti.

Vizualiai padidinti būstą padėjo ne tik dideli langai ir balta sienų, grindų bei įmontuojamų sisteminių baldų spalva, bet ir blizgūs paviršiai: baldų fasadai, aksominės pagalvėlės, puošiančios sofą ir miegamojo lovą, virtuvės stiklas bei viršutinių spintelių fasaduose panaudoti veidrodžiai. Pasitelkus erdvės plėtimo taisykles ir atlikus visus šiuos reikšmingus perplanavimo darbus buvo sukurtas mažas, patogus, praktiškas ir, žinoma, stilingas butas.

Interjero galerija >>

Žurnalas: ,,Interjeras.lt pataria“