Interjero autoriai studija 2XJ (Jokūbas Jurgelis, Jurga Marcinauskaitė)
Nuotraukos Roberto Daskevičiaus, Audriaus Solomino


Bistro „Paloma“ įsikūrė dinamiškame „Ogmios mieste“ – iš sąstingio bundančiame komerciniame rajone, apsuptame Vilniaus miesto kvartalų. Tai – demokratiška maisto vieta, pasižyminti išskirtiniu požiūriu į maistą ir aplinką. Užsakovai norėjo sukurti svečių nevaržančią ir neįpareigojančią aplinką, kurios akcentas – kokybiškas, visiems prieinamas maistas ir įkvepianti aplinka su šiuolaikiškumo ir ilgaamžiškumo prieskoniu.


Bistro įrengtas industrinėje, itin aukštoje erdvėje. Siekiant efektyviai išnaudoti tūrį, čia buvo pastatyta konstrukcija su antresole. Lankytojų zona tęsiasi per du aukštus, o virtuvė ir kitos pagalbinės patalpos – paslėptos po antresole. Naujai pastatytas tūris buvo pabrėžtas kita apdailos medžiaga. Antresolės konstrukcijos motyvai, kaip antai sijos, išmaniai panaudotos kaip dizaino elementai. Svarbų vaidmenį vaidina išskirtinės estetikos ir konstrukcijos metaliniai laiptai.

Apšvietimą galima keisti pagal paros laiką. Skirtingo intensyvumo ir šviesos kampo prožektoriai padeda susikurti skirtingą atmosferą.

Inovatyviausiu dalyku tapo medžiagų ir formų harmonija: čia nesistengiama išaukštinti dizaino, leidžiama lankytojams mėgautis maistu ir bendravimu. Būtent todėl interjero stilistika sutapo su vertybėmis bei požiūriu į gyvenimą, o tai padėjo išspręsti ir estetinius uždavinius. Autorių noras sukurti harmoningą, laikui nepavaldžią aplinką sutapo su užsakovų pageidavimais, todėl interjere siekta palikti kiek įmanoma daugiau tikrumo, neužgožti vykstančių procesų.

Erdvėje dominuoja pulsuojantis vertikalus ritmas, o išskirtinis dėmesys skiriamas detalėms. Naudojamos natūralios medžiagos ir organiški spalviniai sprendiniai – medis, terazze (mozaikinis betonas), oda, metalas – leido pasiekti norimą rezultatą. Kadangi užsakovų ir interjero autorių požiūriai sutapo, darbas vyko sklandžiai. Dizaineriai mėgavosi suteikta laisve siūlyti idėjas.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas: „Centras“